Virgis Valentinavičius. Mūsų požiūris į moteris – kaimietiškas

Europos Komisija Lietuvos prašo siųsti ir vyrus, ir moteris į eurokomisarų postus. Valdantieji į tokį prašymą dėmesio nekreipia. Tai pykdo visuomenę ir skatina diskusijas. Politikos apžvalgininkai taip pat kritikuoja valdančiųjų sprendimus.

Būtent apie tai TV3 studijoje kalbėjo žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir politikos apžvalgininkas Virgis Valentinavičius.

Europos Komisija paprašė iš Lietuvos atsiųsti kandidatus į eurokomisarus ir vyrą, ir moterį. Mūsų valdantieji net nekreipia dėmesio. Kas čia yra? Moterų neturime ar valdančiųjų toks požiūris?

Ši Vyriausybė jau ne pirmą kartą demonstruoja tradicinį, itin senamadišką požiūrį į moteris. Tas atsakymas, kad kompetencija svarbiau negu lytis, yra iš mados išėjęs posakis visoje likusioje vakarų Europoje jau labai seniai. Pas mus vis dar atrodo, kad tai yra teisingas atsakymas. Vienas dalykas, tai yra nežinojimas politinių madų. Antras dalykas – kandidatų, matyt, neturime.

Čia gal protestas ar kažkoks bandymas piketuoti, streikuoti?

Gal ir taip, bet realiai, tai reiškia, kad „neturime žmonių, atsiprašome".

Konservatoriai juokais ar ne juokais pasiūlė ponią Grybauskaitę. Kaip jūs manote, kiek reali tokia kandidatūra?

Aš nesupratau, kodėl ponas Gabrielius Landsbergis pasiūlė Dalią Grybauskaitę. Man tai panašu į tai, kaip jis rinkimų naktį, po antro turo prezidento rinkimų, pareiškė, kad Ingridą Šimonytę padarys sąrašo pirmu numeriu. Vėliau paaiškėjo, kad I. Šimonytė tai sužinojo iš televizoriaus. Įtariu, kad ir dabar yra lygiai tas pats. Tai čia kažkokia nepatirties ir paprasto nemandagumo kombinacija. Na, jeigu tu sakai tokius dalykus, tai reikėtų suderinti su tais žmonėmis, apie kuriuos kalbama. Jeigu gaunasi priešingai, tai reiškia, kad Gabrielius Landsbergis bando atkreipti į save dėmesį, bet nelabai sėkmingai.

Kaip mes atrodome Europoje, jei mums tiesiai į akis sakoma, kad pateiktume kandidatus, o mūsiškiai it skuduru per veidą?

Taip ir atrodom. Požiūris į moteris – kaimietiškas, tai ir atrodome kaip kaimas šitoje vietoje.


Rašyti komentarą...
N
NU JO
2019-07-31 20:14:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
nuoširdžiai pritariu, pons Valentinavičiau, jūsų požiūris į moteris yra kaimietiškas
Atsakyti
-2

T
Taip
2019-07-31 20:28:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šitas konservuotas kaimietiskas politologas peza tau kubilini izgama tylet reikėtų tu atbuvai savo kaimietiskas parse mums nepriėjo klausytis tavo pezalu ...........
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų