Luke Vibert – tai muzikos konstruktorius, žmogus orkestras, elektronikos bomba, galiausiai muzikos istorijos knyga.

Jam priklauso per šimtas įvairiausių įrašų bei remiksų, kasmetiniai pasirodymai garsiausiuose pasaulio festivaliuose „Sonar“,  „Roskilde“, „Global Gathering“, „The Big Chill“, be to, jo muziką miksuose leidžia „Klaxons“, „Modeselektor“, James Zabiela ir Miss Kittin. Dar daugiau, Luke lyginimas tik su aukščiausios prabos elektroninės muzikos didvyriais „Autechre“, Aphex Twin, „Plaid“ bei Squarepusher.

Jau šį penktadienį gyva muzikos legenda, sukūręs elektroninės muzikos taisykles, pasirodys renginyje „SutemosBANG“. Kartu su Luke Vibert gros Few Nolder, DJ Walkman bei Lietuvoje itin mėgstamas, tačiau retas svečias IJO. Antrus metus nuo klubo „Gravity“ kalendoriaus neatsiejama „Sutemų“ serija liepos 18 d. paruošė vieną stipriausių elektroninės muzikos diskotekų uždaroje patalpoje šią vasarą.Be Luke Vibert nebūtų ir „Sutemų“

„Luke yra dviejų šimtų puslapių muzikos istorijos knyga“, - yra pasakę bene svarbiausios elektroninės muzikos įrašų kompanijos „Warp Records“ atstovai. Tuo tarpu „Sutemose“ jau groję „Plaid“ jį lygina su bomba, kuri gali sprogti bet kurią akimirką, o bene skandalingiausias visų laikų elektroninės muzikos kūrėjas Aphex Twin 1998-aisiais nukėlė prieš L. Vibert savo skrybėlę, ar kažką panašaus į ją, ir pakvietė kartu kurti bei koncertuoti.

REKLAMA

Pirmą kartą į Lietuvą atvykstantis įvairiausių epitetų čempionas gali pasigirti ir pseudonimų gausa. Luke Vibert dar yra žinomas Wagon Christ, Plug, Kerrier District bei kitais vardais. Dar 1988-aisiais savo karjerą pradėjęs britas pačiuose svarbiausiose elektroninės muzikos „fabrikuose“ „Warp Records“, „Ninja Tune“, „Planet Mu“ išleido per 20 albumų, sukūrė remiksus „Moloko“, „Nine Inch Nails“, „Simian Mobile Disco“, „Lamb“, „Coldcut“, Aphex Twin, „Stereolab“ bei šimtams kitų. Be jokios abejonė, jis - vienas aktyviausių elektroninės muzikos kūrėjų.

„Luke Vibert yra tikrasis mūsų herojus, „Sutemos.net“ projekto įkvėpėjas, tad jeigu ne jis galbūt nebūtų ir mūsų.  Jis buvo vienas iš atlikėjų nuo kurių prasidėjo mūsų elektroninės muzikos pažinimas. Tuo gali pasigirti tik vos keli kūrėjai. Neslėpsiu labai džiaugiuosi, kad pagaliau svajonė - Luke pristatyti savo serijoje - išsipildė“, - sako portalo bei serijos auksarankis DJ Walkman.

IJO debiutas „Sutemose“

„SutemosBANG“ renginyje taip pat grosiantį IJO žino visi bent kiek besidomintys elektronine muzika. Klaipėdiečio singlai „The Driw Play“ ir „Computer Pop“ (jie nemokamai platinami „Sutemose“) iki šiol klausomi tūkstančių gerbėjų visame pasaulyje. IJO leidiniai visada buvo vieni populiariausių tarp visų portalo išleistų įrašų. Tiesa, pastaruoju metu apie šį atlikėją girdima kiek mažiau, nes jis išvykęs gyventi į Londoną.

Liepą IJO trumpam grįžo į Lietuvą ir šį penktadienį surengs vienintelį savo pasirodymą Vilniuje šią vasarą. Beje, tai bus šio atlikėjo debiutas šioje serijoje. Paklaustas, kodėl tik dabar pasirodys jį išgarsinusių „Sutemų“ serijoje, IJO atsakė: „Na, anksčiau aš kažkaip net nelabai galvojau apie pasirodymus klubuose. Kai tam prisiruošiau, persikėliau gyventi į Angliją, todėl tapo ne taip ir lengva mane prisikviesti. Šį kartą taip jau sutapo, kad visą liepos mėnesį koncertuosiu, todėl atsirado reali galimybė pagaliau pasirodyti ir „Sutemų“ renginyje. Aš negalėjau atsisakyti sugroti kartu su garsiuoju Luke Vibert“.

REKLAMA

Few Nolder pas Ellen Allien?

Penktadienio diskoteką užbaigs DJ Walkman ir Few Nolder. Pastarasis šiandien yra vienas geidžiamiausių elektroninės muzikos atlikėjų renginiuose visoje Lietuvoje. Prieš kelis metus  beveik nežinomas atlikėjas iš Klaipėdos šiandien mėgaujasi pripažinimu  visoje Europoje. Metų pradžioje Few Nolder plokštelė pasirodė daugelio elektroninės muzikos kūrėjų svajone laikomoje kompanijoje „Planet Mu“. Tik laiko klausimas, kada ten bus išleistas ir pirmasis klaipėdiečio albumas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų