Lietingą sausio 22-osios vakarą Vilniaus rusų dramos teatre gerą dozę juoko vilniečiams padovanojo komanda „Laimingi žmonės“, pristatydami spektaklį „Prie barjero“. Praėjusių metų pabaigoje šį „Laimingų žmonių“ projektą stebėjo Kauno, Klaipėdos, Šiaulių teatro žiūrovai. O netrukus komediją pamatyti galės ir kitų Lietuvos miestų gyventojai.

Anot spektaklio režisieriaus Arvydo Lebeliūno, šis darbas – tai ne tik elegantiškos, bet ir gaivališkai aistringos keturių literatūros klasiko A. P. Čechovo vienaveiksmių humoreskų inscenizacijos. Tai keturios komedijos viename spektaklyje. Istorijoje „Meška“ atskleidžiami moters ir vyro santykių subtilumai. „Piršlybos“ – apie tai, kaip per smulkmeniškumą žmonės nepastebi esminių dalykų. „Piktadarys“ – apie teisinę sistemą, kurioje iš adatos priskaldomas vežimas malkų. „Jubiliejus“ – apie banko veiklos jubiliejaus paminėjimą, kuris sklandžiai tikrai nepraeis. Šiame spektaklyje kaip mažytėje ringo aikštėje personažai rungiasi dėl idėjų, ambicijų, principų. Vienoje iš scenų personažas net iškviečia oponentą prie barjero – į dvikovą šaudytis.

REKLAMA

Aktoriai spektaklyje įkūnija ne vieną, o du ar net tris vaidmenis. „Tai nėra lengva, bet yra įmanoma“, – sakė  humoreskose „Meška“ ir  „Jubiliejus“ vaidmenis kūręs aktorius Ramūnas Šimukauskas.

Pirmą kartą du personažus įkūnijantis aktorius Petras Venslovas prisipažino, kad spektakliuose visada mėgo atlikti pagrindinius vaidmenis, o galimybė vaidinti komedijoje  – jo sena svajonė. „Man tai tikras malonumas. Jau esu vaidinęs A. P. Čechovo herojų, todėl šis spektaklis man – lyg sugrįžimas“, – sakė aktorius.

Spektaklyje A. P.Čechovo humoreskų siužetai išlaikyti, o režisierius ir aktoriai  improvizuoja tik tiek, kad  priartintų žiūrovą prie šių dienų. „Požiūris režisieriaus ir aktorių „atsinešamas“ iš šių laikų. Visi mes gyvename šiandien. Visi mes žinome, kas yra aktualu šiandien ta gerąja prasme. Neliečiant laikraščių antraščių“, – dalijosi nuomone R. Šimukauskas.

Akimirkas iš spektaklio „Prie barjero“ ir aktorių mintis žiūrėkite videoreportaže.


Rašyti komentarą...
m
mano nuomone
2009-01-24 13:56:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zemiausio lygio chaltura.... Baisu, apie rezisieriu ir aktorius (na, gal dar Simukauskas, bet ir tas visur vienodas), nei kalbet nera ko... Va, kasyra kai zmones niekam r niekurnereikalingi... Tada prisigalvoja KAZKO ir bando apgauti kitus. Tai nei teatras, nei kultura
Atsakyti
0

o
ononimas
2009-03-10 13:15:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man irgi chaltūra kvepia, nors ginčytis negaliu, nes spektaklio nemačiau, tik video ištraukas.

Šimukauskas tai štampuotas kaip ir visuose spektakliuose. Va kas galėtų ištraukt spektaklį tai turbūt V. Grigaitytė ir V.Vaičekauskas, tiedu tai tikrai charakterinių vaidmenų meistrai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų