Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidento rūmuose penktadienį apsilankiusi UNICEF geros valios ambasadorė Angelique Kidjo ir vokalinės grupės „Ladysmith Black Mambozo“ atlikėjai susitikime su prezidentu Valdu Adamkumi ne tik kalbėjo apie tarptautinį projektą, bet ir uždainavo.

REKLAMA

Susitikimo metu iš Benino (valstybė vakarų Afrikoje - BNS) atvykusi „Grammy“ apdovanojimo savininkė A.Kidjo savo kalba uždainavo egzotišką dainą. Jai pritarė ir „Ladysmith Black Mambozo“ vokalistai.

Spausdamas rankas gausiam būriui svečių V.Adamkus prisipažino labai nustebęs, kai laikraštyje perskaitė, jog „tokia garsi grupė atvyksta į Lietuvą“.

A.Kidjo ir grupė „Ladysmith Black Mambozo“ atvyko į Lietuvą dalyvauti Afrikos filmų ir muzikos festivalyje „Atrask Afriką“.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį ir penktadienį Vilniuje vykstančio festivalio programoje - dokumentika, Afrikos šalių režisierių meniniai filmai ir afrikietiška muzika.

Festivalio atidarymo metu ketvirtadienį jau parodytas keliautojo ir muzikanto Hokšilos Adrade bei operatoriaus Vitalijaus Kiseliaus Ruandoje sukurtas filmas apie ten gyvenantį lietuvių misionierių kunigą Hermaną Šulcą „Dievas į Ruandą grįžta naktį“. Filmas apie H.Šulcą sukurtas Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamento iniciatyva.

Pasak festivalio organizatorių, nuo 1978 metų Ruandoje gyvenantis kunigas kartu su vietiniais išgyveno genocidą, patyrė skurdą ir badą. Norėdamas padėti vargstantiems Ruandos vaikams, jis atidarė jaunimo sodybą, kurioje prieglobstį surado aplinkinių vietovių vaikai. Vėliau joje įsteigė ir gimnaziją.

2008 metų vasarą prezidentas V.Adamkus misionierių H.Šulcą už pasiaukojamą veiklą apdovanojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį festivalis rodys Afrikos režisierių meninius filmus. Festivalį užbaigs muzikantas Fanick Marie Verger Koffi. Jis pristatys iš Benino kilusias 10 tūkst. metų senumo vudu (afro-amerikiečių religija - BNS) apeigų tradicijas, kuriose dominuoja muzika ir šokis.

Pagrindinis, pasak organizatorių, šio UNICEF organizuojamo festivalio tikslas - populiarinti Afrikos kultūrą, ugdyti žmonių toleranciją kitaip atrodantiems, skatinti užuojautą ir norą padėti tiems, kuriems pagalba reikalinga.

Festivalio organizatoriai šiuo projektu taip pat siekia paskatinti Lietuvos žmones dalyvauti UNICEF ir Užsienio reikalų ministerijos inicijuojamame projekte „Mokyklos Afrikai“ ir aukoti lėšas mokykloms Afrikoje statyti. Šio projekto tikslas - padovanoti bent penkias, vaikams mokytis tinkamas, mokyklas skurdžioje kaimo bendruomenėje Iznaguen, Maroko pietuose.

Anot pranešimo, šiuo metu pasaulyje daugiau kaip 120 mln. vaikų nelanko mokyklos. Iš jų 115 mln. gyvena Afrikoje.

Nuotraukos iš vakar vykusio „Afrikos kultūros festivalio“ ceremonijos atidarymo muzikiniame klube „Tamsta“ Vilniuje:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų