Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lapkričio mėn. 17 – 21 dienomis Lietuvos Rusų dramos teatre, gyvos muzikos klube „Tamsta“ ir viešbutyje „Holiday Inn Vilnius“ karaliaus Europos džiazo meistrai ir primadonos.

REKLAMA

Po vakarinių koncertų Lietuvos Rusų dramos teatre ir gyvos muzikos klube „Tamsta“ – žaižaruojantys nemokami jam sessions!

„Europos džiazas“ – specialus nacionalinei programai “Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009 ” parengtas projektas, dviejuose Europos džiazo meistrų koncertų cikluose suburiantis įvairių tautybių ir meninių tradicijų atlikėjus. Koncertai ir išskirtiniai jam session projektai atspindi šiuolaikinio europinio džiazo įvairovę, skirtingas pasaulio muzikos kultūras ir meno reiškinius.

REKLAMA
REKLAMA

Lapkričio mėnesį vykstantys koncertai persipins su tarptautinio džiazo muzikos festivalio „Vilnius Mama Jazz 2009“ programa. Kur kas skaitlingiau vyksiančiuose koncertuose projekto rengėjai pakvies susipažinti su tokiais kolektyvais kaip Yaron Herman Trio . Jie ir pradės antrąjį koncertų ciklą. “ Kaip akivaizdžius Y.Hermano įkvėpėjus kritikai vardija ir džiazo pianistus Keithą Jarrettą bei Bradą Mehldau, ir dainininkę Bjork, ir klasikos kompozitorių Maurice'ą Ravelį – keistas, bet įdomus kokteilis. Džiaugsminga ir lyriška, rami ir rizikinga – Y.Hermano muzikoje netrūksta kontrastų. Nuo originalių kūrinių iki rokerių The Police ir net popdievaitės Britney Spears dainų interpretacijų, Y.Hermanas pateikia savo požiūrį į muziką – kupiną laisvės ir žavesio” – sako festivalio organizatorė Judita Bartoševičienė.

Tą pačią dieną koncertuos ir Louis Sclavis Trio (Prancūzija).

Per penkias festivalio dienas galėsime klausytis Grant Windsor , Femi Temowo , Marijus Aleksa (D. Britanija, Lietuva), Cram Quartet (Nyderlandai), Rosario Giuliani Quintet (Italija). Džiazo projektus pristatys Andrea Pellegrini, Riccardo Ienna, Vytautas Labutis ir Eugenijus Kanevičius (Italija – Lietuva), Petras Vyšniauskas ir mokiniai (Lietuva). O taip pat kviečiame apsilankyti ir ryškiausių tarptautinių žvaigždžių koncertuose – Beady Belle (Norvegija), Lars Danielsson ir Leszek Mozdzer (Švedija – Lenkija). Žinomos Europos įrašų leidyklos ACT kvietimu 2007-aisiais duetas išleido pirmąjį albumą Pasodoble. Apie jį amerikiečių kritikai atsiliepė kaip apie muziką, skirtą pavargusiems nuo chaoso – melodingą, subtilią ir stilingą. Šį pavasarį dueto gerbėjai sulaukė jo eksperimentų tęsinio – albumo Tarantella, kuriame skambančias melodijas išgirs ir „Vilnius – Europos kultūros sostinės 2009“ projekto „Europos džiazas“ publika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų