Lapkričio 20-22 d. Menų spaustuvės Juodojoje salėje bus suvaidinti premjeriniai OKT/Vilniaus miesto teatro spektakliai – Williamo Shakespeare‘o „Hamletas“ (rež. Oskaras Koršunovas).

Iki šios, lietuviškosios premjeros, spektaklis jau kelis kartus buvo pristatytas publikai. Pasaulinė „Hamleto“ premjera įvyko šių metų rugsėjo 9 d. Norvegijoje, Rogalando teatre Stavangeryje – Europos kultūros sostinėje‘08, kuris kartu su Vilnium – Europos kultūros sostine‘09 yra šio spektaklio koprodiuseris. Šių metų pavasarį, balandžio mėnesį, teberepetuojamo spektaklio peržiūra buvo surengta Graikijoje, Salonikuose, kur vyko Europos teatro prizo renginiai ir repetuojamas spektaklis buvo pakviestas kaip 2006-ųjų metų Naujosios teatro realybės prizo laimėtojo Oskaro Koršunovo naujausias darbas.

 Ir dar vienas susitikimas su publika įvyko spalio mėnesį Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ programoje: tada „Hamletas“ buvo parodytas nedidelei festivalio užsienio svečių auditorijai.

Spektaklyje vaidina nuolatiniai Oskaro Koršunovo kūrybos partneriai – Dainius Gavenonis (Klaudijus, Tėvo šmėkla), Rasa Samuolytė (Ofelija), Vaidotas Martinaitis (Polonijus), Darius Gumauskas (Laertas) bei Klaipėdos aktoriai, sukūrę vaidmenis O.Koršunovo spektakliuose šiame mieste – Darius Meškauskas (Hamletas) ir Nelė Savičenko (Gertrūda), taip pat jaunesniosios kartos aktoriai Julius Žalakevičius (Horacijus), Tomas Žaibus (Rozenkrancas, Bernardas), Giedrius Savickas ir Jonas Verseckas (Gildensternas, Marcelas).

REKLAMA

„Hamleto“ scenografiją kūrė pats režisierius kartu su šio spektaklio kostiumų dailininke Agne Kuzmickaite, muziką – kompozitorius Antanas Jasenka, šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas, garso dizaineris – Vilius Vilutis. Spektaklio literatūros konsultantas – Ervinas Koršunovas.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2008-11-18 22:12:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bijau siuolaikinio teatro. Visi saukia, rekia, sokineja, voliojasi, ivairiausiai tamposi, mykia, vaiposi..., kad tik sokiruoti klienta. Manau, kad siais virtualaus pasaulio laikais, teatras praranda prasme ir tai ka matome dabartineje scenoje tai tik noras pratesti agonija.
Postkriptum: cirkas kazkada irgi buvo begalo populiarus (citata: "is visu menu pats meniskiausias kinas ir cirkas"!- ir vel V.I. Leninas buvo neteisus) , bet numire arba beveik numire (prisiminkite kada buvote cirke). Taigi, as sito jovalo jau n e b e z i u r e s i u!
Atsakyti
0

S
Siurrealizmus
2008-11-19 06:51:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
as irgi
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų