Praėjusių metų pabaigoje iš sostinės į Panevėžį atkeliavęs kino festivalis „Gala“ tęsia nekomercinių juostų desantą, šį savaitgalį pasiūlydamas miestelėnams dvi savo jubiliejinio, jau dešimtojo repertuaro pažibas – nebylią australų fantastinę komediją bei lyrišką ir ironišką norvegų dramą.  

Pirmą kartą „Gala“ festivalis savo juostas pristatys senajame ir panevėžiečių pamėgtame miesto kino teatre „Garsas“, turinčiame ilgametes originalių filmų demostravimo tradicijas.  

Anot festivalio „Gala“ direktoriaus Vaido Stackevičiaus, tikimasi, jog sprendimas perkelti festivalį į vieną seniausių Panevėžio kultūros židinių bus palankiai sutiktas vietos kino mėgėjų. „Patogi vieta miesto centre bei, svarbiausia, ypatinga kino teatrą gaubianti aura sudarys idealią terpę išskirtinių filmų demonstravimui. Čia lauksime visų, neabejingų geram kinui“, - sako V. Stackevičius.      

Vasario 6 d., penktadienį, 21 val. į „Garsą“ kviečiami tie, kurie jaučia simpatiją ankstyvajai legendinio Čarlio Čaplino erai bei tragikomiškoms istorijoms. Jiems „Gala“ pateikė olandiškų šaknų turinčio australų režisieriaus Rolfo de Heero darbą „Mokslininko Plonko pasaulio pabaiga“, prikeliantį naujam gyvenimui nebylųjį kiną.  

REKLAMA

Filmas kritikų vadinamas originaliu, keistu ir taikliu. Juosta kupina senovinio kino klišių, tačiau tai nemenkina kūrinio vertės, atvirkščiai – juodai baltas fonas, nebylūs herojai ir primityvios dekoracijos filme atgyja dabarčiai aktualiame kontekste.

Juostos siužetas vyksta 1907-aisiais - genialus mokslininkas Plonkas kartu su savo asistentu nustato, jog po šimto metų ateis pasaulio pabaiga, tačiau negali pateikti įtikinamų įrodymų, tad jais niekas nepatiki. Nenuleisdamas rankų, mokslininkas išranda laiko mašiną ir nusikelia į ateitį, tam, kad surinktų informaciją apie artėjančią apokalipsę. Nepaisant to, Plonkas neįtikina visuomenės ir net susilaukia jos priešiškumo. Vietoje žodžių juostoje skamba puiki kompozitoriaus Grahamo Tardifo muzika, kuri Australijos FCCA apdovanojimuose buvo nominuota kaip geriausias kino garso takelis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų