"Music Export Lithuania" leidžia reklaminių leidinių seriją – popmuziką, roką, elektroniką, džiazą, autenišką bei modernizuotą folklorą bei klasikinę šiuolaikinę muziką pristatančius CD bei DVD.

Tik muzikos reklamos tikslais leidžiami leidiniai skiriami platinti įvairių muzikos mugių, kitų tarptautinių renginių metu, taip pat platinti per Lietuvos institutą, Lietuvos kultūros atašatus bei ambasadas. Jau pasirodė du iš penkių leidinių, pristatantys Lietuvos elektroninės muzikos sceną bei populiariąją muziką.
Pasak „Elektroninės muzikos CD“ sudarytojų, „šiandien jau gera dešimtis Lietuvos atlikėjų (Simuck, Virus J, Fyzo & Sun, CCCP, Andy Lau, Santi Touch, RyRalio DJs) yra išleidę savo muziką Vakaruose, o šalyje veikia pirmosios (interneto ir ne tik) leidybos firmos (tokios kaip "Sutemos.net" ar "Partyzanai.com"), kurios propaguoja originalią vietinių talentų kūrybą.“ Leidinyje, kurį sudarė Šarūnas Karalius, pristatomi ryškiausi pastarųjų metų įvairių krypčių elektroninės muzikos kūrėjai nuo house, easy listening, nuo jazz iki electro funk, dubstep ir IDM. Šalia didžėjų muzikos leidinyje pateikiami ir kūrybingiausi pastarųjų metų gyvai grojančių atlikėjų ir grupių – Pieno lazerių, Brassbastardz, Dublicate, Golden Parazyth – įrašai.

  

Ne mažiau įdomus bei kūrybingas ir „Pop / Rock muzikos CD“, kuriame pristatomi LT United, Gravel, Axis, Brainers, Andrius Mamontovas, Amberlife, N.E.O., Augustė, Violeta Riaubiškytė, Slapjack, Sel, Saulės kliošas, InCulto, Linas&Simona, Hokshila ir Skamp. Pasak žurnalisto Ramūno Zilnio, „sovietų okupacijos laikmetis lėmė, jog Lietuvos pramogų verslas vis dar išgyvena paauglystę, įrašų studijos savo kokybe neprilygsta vakarietiškoms, o šalies muzikantai ir prodiuseriai tik pradeda megzti kontaktus su užsienio kolegomis. Užtat galime džiaugtis, kad ambicijų ir idėjų Lietuvos atlikėjai turi pakankamai, ir tai, tikėtina, demonstruoja šis leidinys“.

REKLAMA


Šį pavasarį bus išleisti ir kiti trys Lietuvos džiazą, autentišką bei modernizuotą folklorą bei šiuolaikinę muziką pristatyti skiriami CD / DVD.

Naujieji leidiniai turėtų tapti ir puikia nuoroda į naująją Lietuvos kompozitorių bei atlikėjų internetinę vitriną (www.mxl.lt). Pagrindinė naujojo įrankio užduotis - ištraukti į dienos šviesą ryškiausių ir intensyviausiai kuriančių Lietuvos kompozitorių bei atlikėjų kūryba, angliškosios svetainės dalies užduotis - tinkamai pristatyti šią kūrybą užsieniui. Tai bene pirmasis bandymas Lietuvoje integruoti įvairius muzikos žanrus, šiuo metu svetainėje pristatomi šiuolaikinės, klasikinės muzikos, džiazo, popmuziko, roko bei elektroninės muzikos kūrėjai.

Pagrindinis šio projekto skiriamasis ženklas - joje pristatomi tik Lietuvos muzikos kūrėjai, svetainėje pateikiamos visos svarbesnės nuorodos į asmeninius atlikėjų puslapius bei nuorodos į įvairius bendruomeninius internetinius psl. (pvz. myspace.com). Svetainė skiriama visų pirma profesionaliam naudotojui, tačiau turėtų būti patraukli ir visiems besidomintiems Lietuvos muzika.  Naujasis įrankis yra atviras visiems Lietuvos kūrėjams bei atlikėjams, svetainės kūrimą remia Lietuvos autorinių teisių gynimo asociacijos agentūra LATGA-A bei Lietuvos kultūros ministerija.
„Note Lithuania“ diskų seriją remia Lietuvos kultūros ministerija, Kultūros ir sporto rėmimo fondas bei Lietuvos autorinių teisių gynimo asociacijos agentūra LATGA-A.

MILC inf.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų