• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune, rugsėjo 14 d., 17 val. įvyks menininkų iš Pietų Afrikos Respublikos parodos „Nereikalingų daiktų kalbėjimas“ („Talking rubbish“) atidarymas.

REKLAMA
REKLAMA

Ši paroda pristato septyniolikos menininkų iš Vakarų Kapo (Pietų Afrika) ir norvegų fotografo darbus. Kartu su fotomenininko Knut Egil Wang, kuris yra apdovanotas „Metų nuotraukos“ prizu, kūriniais parodoje eksponuojami spalvingi iš  antrinių žaliavų sukurti darbai, tarsi, bylojantys žmonėms: „ieškokite išeičių, galimybių,  nepasiduokite nevilčiai“.

REKLAMA

„Nereikalingų daiktų kalbėjimas“ demonstruoja, kaip, regis, nenaudingi daiktai gali virsti įdomių istorijų pasakotojais ar objektais, turinčiais visuotinę vertę ir kokia plonytė linija skiria bevertiškumą nuo vertingumo.

Parodoje eksponuojamas Johannes Schoeman darbas „Kažkas iš nieko“. Klajonių po Pietų Afriką metu surinktos šiukšlės šio menininko rankose tampa įspūdingais žibintais ar įvairiaspalviais durstiniais.  

REKLAMA
REKLAMA

Sonwabo Golden Nongawuza pristato darbą „Auksinės svajonės“ . Jis savo dirbtuvėse, kuria metalines gėles, kurios yra labai gerai žinomos toli už Pietų Afrikos ribų.

Luvuyo Nyathi pristato „Skrydį“. Jis kuria savo darbus iš išmestų gėrimų skardinių ir butelių kamščių. Masimba Jeff Mwazha  darbas „Gyva legenda“ suformuotas iš vielinio tinklo. Monani Jackson Nkumandos „Pietų Afrikos veidas“ pasakoja apie šios šalies kasdienį gyvenimą. Vaizdai yra sukurti iš įvairių medžiagų likučių: medžio, kamščių, metalo, skardinių, kartono atliekų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Monique Fagan darbas „Rhinowetoo“ , pasak autorės, yra tarsi archeologinė iškasena. „Surastos šiuolaikinės visuomenės atliekos leido man su dar didesniu gailesčiu pažvelgti į mūsų kultūrą“- teigia menininkė. M.Fagan kuria skulptūras iš nereikalingų daiktų surastų pliažuose.

REKLAMA

Zolile Derrick Senteni „Apkabinimu“  nori atkreipti dėmesį į ŽIV  problemą. Heat Nash pristato savo kūrinį „Žiedas“. Jis menininko kelią pradėjo kurdamas lempų gaubtus iš panaudotų plastikinių pieno butelių. „Aš manau, kad naudojant teisingas medžiagas ir žinias- vielą ir plastiką  suderinus su tradiciniais amatais ir šiuolaikiniu dizainu gali būti sukurtas naujas, estetiškas bei atspindintis šios šalies kultūrą kūrinys“- sako dailininkas.
Parodos atidaryme dalyvaus kuratorė Margrete Eskedahl bei fotografas Knut Egil Wang.

Paroda parengta bendradarbiaujant su Stiftelsen 3,14 galerija (Bergenas, Norvegija).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų