Spalio 18–19 dienomis Kauno šokio teatro „Aura“ studijoje (M. Daukšos g. 30 A) vyks seminaras „Kontaktinės improvizacijos principai“, kurį ves šokio pedagogė Julija Melnik. Užsiėmimuose kviečiami dalyvauti visi norintieji – išankstinis pasiruošimas nebūtinas.
Seminaro lektorė Julija Melnik veda nuolatinius kontaktinės improvizacijos užsiėmimus Vilniuje, organizuoja seminarus ir improvizacinius šokių vakarus-„džemus“. Kontaktinės improvizacijos ji mokėsi pas šio šokio krypties pradininkus: Steve‘ą Paxtoną ir Nensę Stark Smith (JAV), taip pat pas Niną Martin (JAV), Andrew Harwood (Kanada), kitus.
Kontaktinės improvizacijos raidai įtakos turėjo įvairi šokio technika, Rytų kovos menai, joga, akrobatika. Per 36-erius egzistavimo metus kontaktinė improvizacija tapo viena įdomiausių šiuolaikinio šokio krypčių, stipriai veikiančių šiuolaikinio šokio meno kalbą.
„Kontaktinės improvizacijos esmė – spontaniškas ir nenuspėjamas judėjimo džiaugsmas su kitu žmogumi“, – teigia choreografas ir šokėjas Steve’as Paxtonas.
Kontaktinė improvizacija padeda išlaisvinti judesius, užmegzti naują ryšį su savo kūnu, erdve, kitais žmonėmis, sujungti skirtingas būsenas ir įgūdžius, įgyti visumos pojūtį, praplėsti saviraišką. Užsiėmimai lavina koordinaciją, plastiką, intuiciją, pasitikėjimo ir atsakomybės suvokimą. Tuo pačiu tai atsipalaidavimas, sveikas judėjimas, vaizduotės polėkis.
Julijos Melnik seminaro dalyviai turės galimybę susipažinti su pagrindiniais kontaktinės improvizacijos principais ir išmokti juos pritaikyti šokant. Užsiėmimuose pagrindinis dėmesys bus skiriamas kūno atpalaidavimui, prisilietimui (kuris yra kaip pasiūlymas, pojūtis, pasaulėžiūra), įsiklausymui į partnerio judesius, vedimui, judesių tėkmei, darbui su svoriu (savo ir partnerio), palaikymams, minkštiems nusileidimams ant žemės, kritimams, ridenimuisi, vidinei ir tarpusavio pusiausvyrai, spirališkiems bei iš „centro“ kylantiems judesiams.