Baronienė Carmen Thyssen-Bornemisza, vienos iš geriausių tapybos kolekcijų Europoje savininkų, uždraudė savo podukrai Francescai von Habsburg rodyti Madrido Thyssen-Bornemisza muziejuje šiuolaikinius dailės kūrinius.
Baronienė, žymaus kolekcininko Hanso Thyssen-Bornemisza našlė, turi sprendžiamąjį balsą muziejaus direktorių taryboje. Apie konfliktą šeštadienį rašo „The Independent“.
Francesca von Habsburg, velionio barono duktė iš jo trečios santuokos, vadovauja savo dailės fondui T-B A21. Jos kolekcijoje yra apie 300 šiuolaikinių dailininkų paveikslų. Dalis jų buvo rodyti Vienoje, ir paroda buvo labai populiari. Baronienės podukra planavo, kad jos kolekcija užims muziejaus pirmo aukšto, kur eksponuojami Džeisono Poloko, Marko Rotko ir Rojaus Lichtenšteino darbai, dalį. Bet muziejaus direkcija galimą ekspoziciją pavadino „sunkia ir ginčytina“. Baronienė Thyssen-Bornemisza tiesiai pareiškė, kad neaukos muziejaus reputacijos dėl radikalių ekspozicijų.
Thyssen-Bornemisza muziejuje yra puiki senosios Europos tapybos kolekcija: nuo ankstyvojo italų renesanso iki Holbeino ir Diurerio, renesanso ir baroko tapyba – nuo del Pjombo iki Rembrandto. Muziejuje yra ir kokybiški impresionistų bei postimpresionistų darbai.