„Lietuvos vardui tūkstantis metų – tūkstantis puslapių apie Lietuvą“ – tokiu šūkiu pristatoma nauja tritomė enciklopedija, kurios pirmasis tomas jau pasirodė knygynuose.
Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas enciklopediją „Lietuva“ apibūdina kaip iliustruotą mokslinį informacinį leidinį, skirtą Lietuvos visuomenei, siekiančiai turėti išsamios informacijos apie savo šalį.
Neseniai išleistame ir knygynus jau pasiekusiame pirmajame enciklopedijos tome pateikiami išsamūs apžvalginiai straipsniai apie Lietuvą – jos simbolius, administracinį suskirstymą, gamtą, gyventojus, visuomeninį politinį gyvenimą, ūkį, istoriją, švietimą, mokslą, kultūrą, sportą. Be apibendrinamųjų straipsnių, tome gausu iliustruotų straipsnių apie svarbiausius konkrečius mūsų šalies objektus: apskritis, aukščiausius kalnus, ilgiausias upes, didžiausius ežerus, didžiausius miestus, lietuvių etnografines grupes, tradicines religijas, kultūros objektus. Dauguma apžvalginių straipsnių parengta pagal „Visuotinės lietuvių enciklopedijos“ 12 tomo ir kitų tomų straipsnius (atsižvelgiant į enciklopedijos specifiką, kai kurie straipsniai išplėsti ir papildyti).
Beveik pusmetį trukusi pirmojo tomo prenumerata sudomino tūkstančius prenumeratorių. Jie pirmieji galės įvertinti leidinį. Šiek tiek brangiau negu prenumeratoriai kiti skaitytojai galės jį įsigyti jau dabar Lietuvos knygynuose.
Leidėjai viliasi, kad Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimui skirta enciklopedija sulauks didelio visuomenės dėmesio. Tai pirmoji ir unikali tokio pobūdžio enciklopedija nepriklausomoje Lietuvoje. Prie tomo dirbo gausybė įvairių mokslo sričių autorių, Lietuvos mokslininkų, didelis Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto kolektyvas. Leidėjai dėkoja straipsnių ir iliustracijų autoriams ir enciklopedijos recenzentams.
2009–2010 metais leidėjai planuoja išleisti antrąjį ir trečiąjį „Lietuvos“ enciklopedijos tomus. Jie aprėps apie 10 000 visų laikų žymiausių Lietuvos ir su Lietuva susijusių žmonių biografijų. Jau priimama antrojo tomo prenumerata.