Spalį vyksiantis Tarptautinis Kauno kino festivalis (TKKF) lietuviško kino programą šiais metais skiria maestro Vytautui Kernagiui atminti.

Programoje, pavadintoje „Šimtas pavasarių“, žiūrovai turės galimybę išvysti filmus, kuriuose vaidino V. Kernagis, ir tuos, kuriuose skamba jo muzika ir dainos.

Artisto atminimui skirtoje programoje žiūrovai išvys šešis sovietmečiu sukurtus filmus, prie kurių savo artistišką pirštą, o gal tiksliau – liežuvį, prikišo maestro.

Kino ekrane galima bus pasimėgauti garsiaisiais filmais – Algirdo Aramino „Maža išpažintis“ bei Arūno Žebriūno miuziklu „Velnio nuotaka“, kuriame Girdvainį įdainavo V. Kernagis (beje, tuo metu net nežinojęs, kad jį vaidins Regimantas Adomaitis).

„Norime priminti žiūrovams, kad Vytautas Kernagis mus džiugino ne tik scenoje, ne tik koncertuose. Jis yra prisidėjęs ir prie daugelio lietuviškų filmų – vaidyba, muzika, įgarsinimu, – sako TKKF direktorė Ilona Jurkonytė. – Filmai, kuriuos parodysime, sukurti prieš tris keturis dešimtmečius. Tai bus puiki proga prisiminti lietuviško filmo įvairovę ir taip pat pasimėgauti šio įvairiapusio menininko talentu.“

Specialiąją programą žiūrovams pristatys kino kritikė Izolda Keidošiūtė, gerai pažinojusi šviesaus atminimo maestro.

REKLAMA

„Šauniai ir drąsiai prasidėjusi Vytauto Kernagio kinematografinė karjera, deja, labai greitai nutrūko, – kalbėjo I. Keidošiūtė. – Nenorėjo mūsų kinematografininkai turėti savo Zbignevo Cibulskio... Kinui nereikėjo Vytauto Kernagio ir jo tolimo nuo įprastų standartų talento. Gaila, bet kinui jis paliko tik savo balsą, dainas ir   gelbėtoją Beną, kuris plaukė į Nidą...“

Pirmąjį V. Kernagio vaidmenį kine primins 1968-aisiais A. Aramino sukurta juosta „Kai aš mažas buvau“. Vytauto Žalakevičiaus tragikomedijai „Atsiprašau“ (1982) maestro sukūrė muziką ir įrašė dainas savo mėgtų poetų S. Gedos, M. Martinaičio, A. Vienažindžio eilėmis.


Rašyti komentarą...
c
comrade
2008-09-23 21:21:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
jei kas turite auksciau isvardintus filmus ar zinote nuorodas is kur gaut - nepasididziuokit, brukstelkit mail'a
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų