„Lakštingalos sugrįžta“, – džiugiai ištarė simboliniame lizde šalia Vilniaus Kongresų rūmų sėdėdama režisierė Dalia Ibelhauptaitė. Taip pat – „Lakštingalos sugrįžta“ – pavadinti ir kalėdiniai bohemiečių bei elektroninės muzikos atlikėjų „Silence Family“ koncertai, kurie, anot D. Ibelhauptaitės, taps tikra staigmena ir dovana visiems jų gerbėjams.

Kalėdiniai susitikimai – tradicija

„Šis koncertas – mums neeilinis. Iki gruodžio 17 dienos į Lietuvą sugrįš visi bohemiečiai“, – šypsojosi režisierė. Ji pasakojo, kad pavadinimas „Lakštingalos sugrįžta“ gimė visai netikėtai, tačiau puikiai tiko apibūdinti situacijai. „Tarp paukščių gražiausią balsą turi lakštingalos, todėl operos solistai lyginami su šiais paukščiais. Toks koncerto pavadinimas nepaprastai poetiškas“ – tikino D. Ibelhauptaitė.

Gruožio 17 repeticijoms ir kalėdiniams pasirodymams į Lietyvą sugrįš dar trylika operos solistų, vadinančių save bohemiečiais, ir keturi elektroninės muzikos atlikėjai. „,Mums būti vienas su kitu – ne darbas, o tikras malonumas“ – juokėsi režisierė. Ji atskleidė, kad kone 8 bohemiečių solistai nuolat gyvena ir dirba užsienyje, todėl specialiai prieš pat Kalėdas jie organizuoja „lakštingalų sugrįžimą“ į namus bei rengia Lietuvoje tokius pasirodymus, kurių negali organizuoti niekur kitur.

REKLAMA

Staigmenos ir eksperimentai

D. Ibelhauptaitė pasakojo, kad kalėdiniuose bohemiečių koncertuose netrūks staigmenų žiūrovams ir eksperimentų. „Štai kas galėjo pagalvoti, – sakė D. Ibelhauptaitė, rodydama į Few Nolder ir Leon Somov dalyvaujančius kartu specialioje spaudos konferencijoje, skirtoje koncertams pristatyti, – kad šitie du vaikinai, pradėję su bohemiečiais dirbti prieš pusę metų, dabar bus pergroję pusę operinio repertuaro?“

Būtent Few Nolder ir Leon Somov kalėdiniams koncertams rengia specialias „Silence Family“ kūrinių aranžuotes, pritaikytas Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui, vadovaujamam Gintaro Rinkevičiaus, bei operos solistų balsams. D. Ibelhauptaitė išdavė, kad bohemiečiai atliks tris „Silence Family“ kūrinius, kurie skambės tikrai kitaip nei iki šiol.

Kartu su bohemiečiais groti žada ir Jeronimo Miliaus grupė. „Kalėdiniame koncerte išgirsite ir hard rock stiliaus muzikos, – kvatojo režisierė, prisipažinusi, kad dar negirdėjo to, ką dainuoja J. Milius ne su bohemiečiais, tačiau labai nori solistą pervilioti į operą. – Galbūt per artimiausią penkmetį man ir pavyks.“


Rašyti komentarą...
o
oj kaip
2010-12-07 16:01:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
laukiam lakstingalu!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų