Sauthemptono miesto savivaldybė nutarė parduoti du eksponatus iš savo muziejaus kolekcijos, o gautus pinigus panaudoti "Titaniko" memorialinio muziejaus (kol kas vadinamu "Sea City Museum") statybos išlaidoms padengti. Muziejų planuojama atidaryti 2012 metais, minint laivo katastrofos 100-sias metines.
Jei savivaldybės planas pavyks, tai miesto Dailės galerija, kur saugoma viena geriausių dailės kolekcijų šalyje už Londono ribų, neteks animalisto Alfredo Munningso paveikslo "Po lenktynių", įvertinto 4 milijonais svarų ir Auguste Rodino skulptūros "Ieva" (1,5 milijono svarų).
Britų meno visuomenėje šis projektas sukėlė audrą. Daugelis bijo, jei britų Muziejų, bibliotekų ir archyvų taryba (Museums, Libraries and Archives Council, MLA), kontroliuojanti šalies visuomenines dailės kolekcijas, pritars eksponatų pardavimui, bus sukurtas precedentas ir savivaldybės visoje šalyje pradės pardavinėti savo rinkinius. Kovotojai prieš visuomeninio meno pardavimą įkūrė asociaciją "Save Our Collection".
"Kaip teigia Muziejų asociacijos reikalavimai, kiekvieno kūrinio pardavimas gali būti argumentuotas tik tuomet, jei sandėris naudingas pačiai kolekcijai. Šiuo atveju nieko panašaus nevyksta", sako Karališkosios akademijos vadovas Charles Saumarezas Smithas.
Sauthemptono savivaldybės valdininkas, kultūros ir laisvalaikio patarėjas Johnas Hannidesas su saugotojais nesutinka: "Muziejaus statyba leis gerokai išplėsti galerijos patalpas – atsiras naujas sparnas. Dabar miesto dailės muziejuje galima rodyti tik 250 darbų iš 3500 esančių saugyklose. O naujose patalpose atsiras vietos dar 100-ui kūrinių. Be to, "Sea City Museum" į miestą pritrauks tūkstančius turistų".
Ne visi sauthemptoniečiai sutinka su valdininko argumentais: "Miesto dailės galerijos rinkinys yra vienas geriausių šalyje, o jei kalbėti apie britų XX-o amžiaus dailę – geriausia už Londono ribų. Jai tiesiog trūksta savivaldybės dėmesio.", sako Edwardas Chaney, vietinio Solento universiteto dailės profesorius.
Jį palaiko ir dailės kritikas Brianas Sewellas, kuris teigia, kad nors dabar Alfredo Munningso kūryba nemadinga, jo darbų pardavinėti negalima: "Didžiausia problema, parduodant tokio tipo paveikslus yra ta, kad autoriui vėl tapus madingu, jo nebebus galima įpirkti".