Birželio 24 dieną, koncertu Šilutėje, Andrius Mamontovas pradės išskirtinį, vienintelį Lietuvoje 1000 koncertų turą.

Iki pat vasaros pabaigos, didesniuose ir mažesniuose šalies miesteliuose, vyks galingu emociniu užtaisu išsiskirsiantys koncertai.

Net 14 pasirodymų maratoną, charizmatiškasis scenos grandas – Andrius Mamontovas baigs rugpjūčio 16 dieną Palangos Vasaros estradoje.

Vienas populiariausių Lietuvos dainininkų šiemet mini koncertinės veiklos 20 - metį.  „Koncertuoju jau 20 metų. Esu suskaičiavęs, jog kasmet aš surengiu apie 50 koncertų, todėl šią vasarą kažkuris koncertas bus tūkstantasis mano išėjimas į sceną. Ta proga noriu pagroti visas geriausiai koncertuose skambančias mano dainas. Labai noriu pakviesti visus žmones, kurie bent kartą buvo apsilankę mano arba „Foje“ koncertuose per tuos 20 metų. Ar gali būti geresnė proga?“, - intriguoja Andrius.  

Koncertinio turo organizatorius UAB Renginių centras tikina, jog žiūrovai galės mėgautis ne tik itin kokybišku garsu, bet ir išvys įspūdingą reginį. Tokio koncertinio turo, kuris vyktų vasarą, turėtų 1000 koncerto idėją, originalius pirotechninius sprendimus, scenografiją, apšvietimą bei video projekcijas sukurtas specialiai kiekvienai dainai, – Lietuvoje dar nėra buvę.  

REKLAMA

Šie koncertai apjungs visą, keletą gerbėjų kartų sugebėjusio užsiauginti, A. Mamontovo kūrybinę – koncertinę veiklą. 1000 koncertų ture skambės ir naujausios solinės, ir geriausios visų laikų Lietuvos grupės „Foje“ jau senokai girdėtos dainos: „Mėlyni plaukai“, „Paskutinis traukinys“, „Pasiimk mane“, „Geltoni krantai“ „Liūdesio angelas“, „Saulės miestas“,  legendinė „Laužo šviesa“ ir kitos.  

Andrius Mamontovas – neeilinė asmenybė. Jis – dainininkas, aktorius, kompozitorius, prodiuseris, fotografas, muzikantas. Rašytoja Vanda Juknaitė teigia: „Andrius Mamontovas ne tik dainininkas, jis yra mąslus artistas. Bet pats subtiliausias jo talentas yra  suburti, vienyti, jungti žmones“.

Neatsitiktinai visi koncertai suplanuoti vidutinio dydžio ir mažesniuose Lietuvos miestuose: Ukmergėje, Telšiuose, Tauragėje, Gargžduose, Panevėžyje, Utenoje, Šiauliuose ir kt. Mat turo metu dainininkas vykdys ir socialinę misiją. „Foje“ lyderis, siekdamas paskatinti kūrybiškus, gyvai grojančius, tačiau nežinomus atlikėjus bei grupes pakvies juos koncertuoti drauge jų mieste. Jau dabar interneto svetainėje www.frype.lt/1000 yra paskelbta atranka, kurioje Andrius kviečia registruotis grupes, norinčias apšildyti jo koncertus. Jauniems atlikėjams tai bus puiki galimybė atskleisti savo talentą, pagroti vienoje scenoje su scenos veteranu.  

„Lietuvos muzikinėje padangėje dauguma įvarčių skrieja į vienus vartus. Didieji transliuotojai, siekdami reitingų, renkasi populiarias, dažnai to paties žanro dainas dainuojančias merginų grupes. Bet juk Lietuvoje yra ir kitokią muziką grojančių žmonių! Aš pasisakau ne už televizinį išgarsėjimo būdą. Tikri muzikuojantys žmonės turi patys kurti, aranžuoti, patys išgarsėti. O aš noriu jiems – debiutantams - pasiūlyti tą pradžią, pasirodymo aikštelę, auditoriją. Nežinau ar man pavyks, tačiau aš labai tikiuosi, kad šio koncertinio turo metu mes atrasime nors keletą talentų. Jau dabar aš esu atrinkęs penketą grupių, kurios, manau, turi perspektyvą“, - sako Andrius.

REKLAMA

Per 20 koncertinės veiklos metų A. Mamontovo asmenybė lyg legendinė „Foje“, apaugo keistais debesimis: paslaptimis, dar labiau įsielektrino, įgijo dar daugiau spalvų ir atspalvių. Tačiau nepaisant tam tikrų laiko korekcijų, jis išlieka tikras scenos pilietis, su labai aiškia pozicija, vertybėmis bei požiūriu. A. Mamontovas viešai pasisako už sveiką gyvenseną bei prieš svaigalų vartojimą. Jis jau 13 metų yra vegetaras. Andrius Mamontovas

1983 m. A. Mamontovas su draugais įkūrė grupę „Foje“.

1996 m. įkūrė labdaros fondą „Muzikantai vaikams“.

1997 m. sukūrė pagrindinę rolę režisieriaus E. Nekrošiaus spektaklyje „Hamletas“. Už vaidmenį buvo apdovanotas režisieriaus bei dramaturgo A.Dauguviečio „Auksiniu Auskaru“.

2006 m. A. Mamontovas su grupe „LT United“ atstovavo Lietuvą Eurovizijos dainų konkurse, kur užėmė garbingą šeštąją vietą.

2007 m. atlikėjas surengė Gatvės muzikos dieną, kuri sulaukė didelio populiarumo ne tik Vilniuje.

2008 m. A. Mamontovas sukūrė kunigo vaidmenį režisieriaus Mario Martinsono filme „Nereikalingi žmonės“, parašė šiam filmui garso takelį. Už muziką, Šanchajaus filmų festivalyje, autorius buvo apdovanotas auksine taure už geriausią muziką.

Dainininkas koncertavo Lietuvoje, Latvijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Anglijoje, JAV, Kanadoje.


Rašyti komentarą...
?
?
2009-06-11 22:54:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur rasti turo datas,aplankyti planuojamus miestus,kainas? ačiū
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų