REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketinimai priversti jaunus specialistus likti dirbti Lietuvoje sukėlė pasipriešinimo audrą. Studentai tai vadina žmogaus teisių pažeidimu ir nesugebėjimu tvarkyti valstybės reikalų, rašo "Kauno diena".

REKLAMA
REKLAMA

Problemų sprendimas prievarta - atgyvenęs ir nesugrąžinamas metodas - taip, anot dienraščio, mano aukštųjų mokyklų vadovai.

REKLAMA

Griebtis drastiškų veiksmų Vyriausybę verčia gydytojų stygius šalyje. Pastaraisiais metais į užsienį emigravo šimtai kvalifikuotų, ilgas ir brangias studijas baigusių medicinos specialistų.

Gydytojų jau trūksta ne tik Lietuvos kaime ir mažuose miesteliuose, bet ir didmiesčiuose. Priverstinai įdarbinus juos Lietuvoje, tikimasi bent laikinai išspręsti šią problemą.

"Visiškai nepritariu priverstiniam darbui Lietuvoje. Kiekvieno žmogaus pasirinkimo reikalas, kur jam dirbti. Šalies valdžia gydytojų trūkumo problemą nori pradėti spręsti ne nuo to galo. Pirmiausiai reikia skirti daugiau lėšų sveikatos apsaugos ir mokslo sistemoms, kad būtų geresnės darbo sąlygos, didesni atlyginimai, šiuolaikine įranga aprūpintos darbo vietos. Tada niekas nenorėtų važiuoti dirbti į kitas šalis. Medikai Lietuvoje visai nevertinami", - įsitikinusi Kauno medicinos universiteto 6-ojo kurso studentė Lina Taparauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

KMU Studentų atstovybės prezidentas šeštakursis Rokas Jurkonis mano, kad jei būtų svarstoma galimybė valstybės lėšomis studijavusius studentus keleriems metams įdarbinti pagal paskyrimus, turėtų būti atitinkamos socialinės garantijos, sureguliuota atlyginimų sistema.

"Darbo vietų Lietuvoje yra, tačiau valstybė dar tinkamai nevertina savo medikų", - mano R.Jurkonis.

"Prievarta niekada problemos neišspręsi", - tvirtina Kauno medicinos universiteto (KMU) kancleris, Senato pirmininkas profesorius Vilius Grabauskas.

Švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė "Kauno dienai" teigė, jog jei vykdant aukštojo mokslo reformą bus sutarta, kad visi studentai mokės studijų įmokas, tai gerai

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

besimokiusieji galės negrąžinti kredito arba jiems bus suteiktos mokestinės lengvatos.

"Valstybės lėšomis finansuojamų ir labai reikalingų specialybių absolventai, atidirbę nustatytą laiką tose vietovėse, kur jie reikalingi, taip pat galės negrąžinti kredito ar pasinaudoti mokesčių lengvatomis. Tačiau kol kas tai tik viena iš galimo modelio versijų", - teigė R.Žakaitienė.

Šiais klausimais dirba ministrės sudaryta darbo grupė, kuri apibendrins visus pasiūlymus, kaip išsaugoti specialistus Lietuvoje, ir pagal jos parengtą modelį bus rengiamos įstatymo pataisos.

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų