Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys sunerimo dėl Seime svarstytų, nors ir nepatvirtintų siūlymų liberalizuoti ginklų įsigijimo tvarką.

R.Šukiui nesuprantama, kaip ir kodėl Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo projekte atsirado nuostata liberalizuoti ginklų prekybą ir kodėl tokią nuostatą palaiko grėsmes nacionaliniam saugumui vertinantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, praneša Vidaus reikalų ministerija (VRM).

"VRM Seimui pateiktose Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisose buvo pasiūlyta liberalizuoti tik šaudmenų įsigijimo tvarką. Siekiant sudaryti patogesnes sąlygas ginklų savininkams įsigyti šovinių, VRM siūlė numatyti galimybę šoviniais prekiauti ne tik Ginklų fondo parduotuvėje Vilniuje, bet ir kitose, leidimą prekiauti ginklais turinčiose vietose", - teigiama pranešime ir pabrėžiama, kad apie prekybos ginklais liberalizavimą VRM pateiktose pataisose nebuvo jokios kalbos.

Pasak R.Šukio, pasiūlymai liberalizuoti ne tik šaudmenų, bet ir ginklų prekybą, gali būti ne kas kita, kaip suinteresuotų asmenų ir bendrovių bandymas perimti į privačias rankas didmeninę prekybą ginklais. Ministras neatmeta, kad tokios pataisos būtų naudingos ginklais prekiaujančioms bendrovėms tarpininkaujant ir aprūpinant šalies kariuomenę, viešojo saugumo tarnybą, policiją ir kitas specialiąsias pajėgas nauja ginkluote ir parduodant seną.

REKLAMA

Ministerijos teigimu, specialiųjų pajėgų aprūpinimas ginkluote yra valstybės paslaptis, todėl vykdomi slapti pirkimai. Prekybos ginklais liberalizavimas įteisintų didmeninę prekybą ginklais ir sudarytų sąlygas privatiems juridiniams asmenims, turintiems licencijas prekiauti ginklais, dalyvauti šiuose milijoninės vertės pirkimuose.

"Kas užtikrins, kad jie vyktų skaidriai ir kad ginklai nepateks į nusikalstamų grupuočių rankas? Tokia nuostata atvertų galimybę vykdyti didmeninę prekybą ginklais tiek išvežant juos iš Lietuvos, tiek atvežant į šalį. Jeigu ginklai iš Lietuvos pateks į teroristinių grupuočių rankas, kas tuomet už visa tai atsakys?" - pranešime cituojamas R.Šukys.

VRM nuomone, šiuo metu yra nusistovėjusi griežta ir efektyvi ginklų apyvartos tvarka, kuri užtikrina visuomenės saugumą. Visus pistoletus ir revolverius Lietuvoje parduodant vienoje valstybinėje įstaigoje - Ginklų fonde - yra užtikrinama absoliuti ir visiškai skaidri jų apyvartos kontrolė. VRM nuomone, ginklas nėra pirmo būtinumo prekė, todėl ją įsigyti nusprendę asmenys gali atvykti į Vilnių.

Vienas iš pataisų autorių Gintaras Steponavičius BNS aiškino siūlymais siekęs tik panaikinti valstybės monopolį importuojant ir parduodant ginklus. Šioms pataisoms Seimas antradienį nepritarė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų