Kipro graikų vyriausybė išmontavo svarbią betono sienos, kuri dešimtmečius dalijo salos sostinę Nikosiją, dalį ir tokiu būdu paragino Turkiją reaguoti atšaukiant savo pajėgas.
Abiejose pusėse ketvirtadienį susirinko minios žmonių, kurie sveikino sienos posto panaikinimą, bet Kipro prezidentas Tasas Papadopulas (Tassos Papadopoulos) sakė, kad nė vienas civilis gyventojas negali kirsti šios vadinamosios žaliosios linijos, kol Turkija neišves savo pajėgų.
Turkija kol kas nieko nekomentavo, bet Kipro turkų lyderio Mehmeto Ali Talato (Mechmeto Alio Talato) patarėjas Rasitas Pertevas (Rašitas Pertevas) sakė: "Tai itin simboliška ... Šio veiksmo sukeltas dinamizmas nulems perėjos atidarymą".
Neaišku, dėl kokių priežasčių Kipro graikai ėmėsi tokių veiksmų, bet tarptautinė bendrija pastaraisiais metais smarkiai spaudė abi Kipro šalis sudaryti ilgalaikį taikos susitarimą.
Kipras į tarptautinės bendrijos pripažįstamą pietinę graikų dalį ir tik Turkijos pripažįstamą šiaurinę turkų dalį yra padalytas nuo 1974 metų, kai Turkijos pajėgos įsiveržė sužlugdyti Atėnų remto Kipro graikų perversmo, kurio tikslas buvo suvienyti salą su Graikija.
"Šįvakar savo pusėje nugriovėme kontrolės postą", - Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime Briuselyje žurnalistams sakė T.Papadopulas.
"Tad dabar pažiūrėsime, ar bus išvestos Turkijos pajėgos, kad perėja būtų atidaryta ... Nes jei pajėgos nebus išvestos, ... perėjos negali būti", - pridūrė jis.
Turkija Kipro šiaurėje yra dislokavusi maždaug 35 tūkst. savo karių.