Režisierius Gintaras Varnas ir naujojo teatro „Utopia“ trupė rengiasi premjerai. Vilniaus „Menų spaustuvėje“ lapkričio 14-15 d. bus pristatomas spektaklis „Dekalogas“.

Ką šiandien mums reiškia Dekalogas? Ar tai tik tuščias įsakymų rinkinys, trikdantis moralinių normų rinkinys, ar mūsų gyvenimo dalis? O gal tai siektina utopija?

„Kai Viktorija Kuodytė pernai pasiūlė studentams „Dekalogo“ temą, niekas net negalvojo apie spektaklį. Aktoriai kūrė situacijas, galvojo, kaip scenoje atskleisti tuos Dievo įsakymus nedaryk, taip nesielk, ir pradžioje išties jie sukūrė galybę plakatiškų ir tiesmukų etiudų, tiesiogiai iliustruojančių skirtingas Dekalogo tiesas. Vėliau, patys suprato, kad „Dekalogas“ yra visur: kiekviename žingsnyje, kiekvienoje gyvenimo situacijoje ir kartu - kiekvienoje pjesėje. Kam reikia tų kančių - patiems galvoti pe rsonažus, kurti situacijas, konfliktus ir susigalvoti sau tekstus? Ar ne paprasčiau paimti kokią parašytą pjesę ir ją suvaidinti? Gal ir paprasčiau, bet man atrodo, kad būdami studentais, tai yra kupini energijos ir kūrybos troškulio, jie turi neįmanoma paversti įmanoma“, - sakė režisierius G. Varnas.

Spektaklis „Dekalogas“ po premjeros pradeda dalyvauti Teatro „Utopia“ inicijuotame projekte „Dekalogas - Dialogas“. Geriausiose Europos teatro aukštosiose mokyklose, pasikvietus patyrusius pedagogus-režisierius, visą pavasarį bus kuriami spektakliai universalia Dešimt Dievo įsakymų tema. Kiekvienas jų remsis savo šalių aktualijomis, režisūrine tradicija, Europos dramos mokyklų pastatymų principais.

REKLAMA

„Kas bendra tarp „Utopijos“ ir „Dekalogo“? Man atrodo, siekiamybė ir neįmanomybė. Kiekvienas Dekalogas scenoje bus netobulas ir utopiškas, tai bus tik jo versija. O šis, mūsų, Dekalogas panašėja į lietuvišką nuodėmių miestą (o gal greičiau į kiemą). Ką gi - tokia versija. O kitas versijas, tikimės, sukurs ir kitąmet parodys ir kelios jaunų aktorių studentų trupės iš įvairių Europos šalių,“ - pasakojo G.Varnas.


Rašyti komentarą...
:
:)
2010-01-19 22:23:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
superinis :))))))))))
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų