Šią savaitę po didžiuosius Lietuvos miestus keliaus profesinės savanorystės projekto „Kam to reikia?!“ ir „Architektūros [vaikų] fondo“ iniciatyva – kūrybinės dirbtuvės „Vieta, kurioje užaugęs norėčiau dirbti...“. Iniciatyvos tikslas – praplėsti moksleivių suvokimą apie darbo aplinką ir padėti suprasti, kas ją kuria.

Aktyviausi profesinės savanorystės projekto „Kam to reikia?!“ dalyviai – 7-8 klasių moksleiviai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio – kartu su savo miestų verslo atstovais kūrybinėse dirbtuvėse diskutuos apie darbo aplinką ir bendromis pastangomis bandys sukurti įdomios ir patrauklios darbo vietos maketą.

Iniciatyvoje dalyvauja Vilniaus Barboros Radvilaitės, Klaipėdos „Santarvės“ ir Panevėžio „Nevėžio“ pagrindinių mokyklų bei Kauno Antano Smetonos gimnazijos mokiniai. Savo miestus iš verslo pusės atstovauja Vilniaus Kamieninių ląstelių bankas, Klaipėdos AB „Vakarų laivų gamykla“, Panevėžio futbolo klubas „Ekranas“ ir Kauno oro uostas.

„Įsivaizduodami svajonių darbo aplinką, moksleiviai pirmiausia turėtų galvoti ne apie prabangiai įrengtą biurą, bet apie save ir kitokius veiksnius. Darbo atmosferą kuria ne tik materialūs daiktai – daug svarbesnis yra darbo mikroklimatas, kurį formuoja pačių darbuotojų požiūris į darbą, vertybės ir santykiai su kolegomis – tarpusavio supratimas ir pasitikėjimas“, – sako vienos iš projekto „Kam to reikia?!“ iniciatorių – telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ – socialinės atsakomybės ir paramos projektų vadovė Rasa Petruškevičiūtė.

REKLAMA

„Architektūros [vaikų] fondo“ atstovo Manto Timaičio teigimu, ši iniciatyva – puiki galimybė ne tik lavinti moksleivių supratimą apie darbo klimatą, bet ir kūrybiškumą: „Bendraudami su verslo atstovais, mokiniai sužinos, kas lemia darbo atmosferą, o savo komandiniu klasės darbu patys ją pabandys sukurti. Kūrybinėse dirbtuvėse moksleiviai bus skatinami kūrybiškai pažvelgti į mus supančią aplinką ir savo vaizduotę perkelti į eskizus, o po to bendru darbu realizuoti į popierinius maketus“, - teigia M. Timaitis.

Kūrybinės dirbtuvės vyks gegužės 14-18 d. Kitą savaitę bus skelbiami gražiausio darbo aplinkos maketo rinkimai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų