Su juo ar ja nėra jokių tabu, jokių paslapčių. Jūs ilgai pažįstami ir tokie artimi: vaikystės draugas (-ė) kartais reikšmingesnis už brolį ar seserį. Kalbėsime apie ryšį, kuriam nesvarbus laikas ir atstumas.
Nepaisant to, kad praėjo 24 metai, Bertrand vis dar atsimena tą baisią baimę, kurią su savo draugu įveikė per atostogas būdami skautais. Dažnai pasitaiko, kad vaikystės draugų atsiminimai sukelia kokių nors emocijų. Ši draugystė, susiformavusi ankstyvojoje jaunystėje, stipriai įsirėžė į atmintį. Vaikystė – laikotarpis, kai atsiranda pirmieji draugai.
Formuoti savo asmenybę
Psichoanalitikas Jacques Fradin teigia, kad vaikystės draugo vaidmuo yra pagrindas asmenybės formavimuisi. Tokios draugystės samprata iš tolo pralenkia brolystę. Jei nepasirenkama šeima, išsirenkamas vakystės draugas. „Tai pasirinkdamas, vaikas įsipareigoja“, – pabrėžia Jacques Fradin. Pagrindinė vaikystės draugo vertybė yra ugdyti savarankiškumą. Ryšys su tėvu ar motina nesuteikia pakankamai visuomeniško požiūrio į kitus. Vaikas, kuris nepalieka savo šeimos anksti, gali patirti socialinių sunkumų. Draugas, šio privilegijuoto žaidimo kompanionas, paskatins aktyvius ryšius su visuomene ir suformuos požiūrį į pasaulį. „Nathalie kilusi iš menininkų šeimos, o mano šeima buvo labai tradicinė“, – pamena Marie. Toks skirtumų atsiradimas šeimos gyvenime turi lemiamos reikšmės.
Nuo draugystės prie meilės?
Dažnai, jau būdami suaugę, su savo vaikystės draugu galite patirti sunkių išbandymų, pavyzdžiui, drauge įsteigti įmonę. Toks įvykis reikalauja gero tarpusavio supratimo ir rodo didelį pasitikėjimą tuo žmogumi. Jeigu profesinė sėkmė pasitvirtina, meilės srityje yra visiškai kitaip. Bertrand pažįsta Corinne jau nuo 13 metų: „Mes bandėme būti pora, tačiau nepavyko“. Anot Jacques Fradin, „Santykių nutraukimas retai pasitaiko dėl sunkumų. Taip dažnai nutinka dėl dar nepatirtų jausmų ieškojimo“. Sunku nustebinti, kai mintinai vienas kitą pažįstate.
Anapus laiko ir atstumo
Dažnai „nemirtingasis“ vaikystės draugas, nors ir retai matomas, progai pasitaikius atsiranda (vestuvės, kraustymasis arba kitas darbas). „Kol augame, skirtumai ryškėja. Socialinis pakilimas yra dažna išiskyrimo priežastis“, – tvirtina Jacques Fradin. Visgi kai kuriems draugams tas ryšys trunka visą gyvenimą – nepaisant laiko ar atstumo. „Jau 10 metų nebuvau matęs Michel. Kai vėl susitikome, atrodė, kad buvome išsiskyrę tik vakar“, – pasakoja Jean. Niekas neabejoja, kad su vaikystės draugu galima palaikyti ryšį, kuris laikui bėgant stiprės. Be to, vaikystėje prasidėję santykiai turi jausminį pagrindą, o vėliau yra pagrįsti protu.