Vakar apie 60 Vilniaus edukologijos universiteto Socialinės komunikacijos instituto Socialinės pedagogikos katedros ketvirto kurso neakivaizdinių studijų studentų, vadovaujamų asistento S. Avižinio, lankėsi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono komisariate. Dauguma jų dirbantys ir didesnę ar mažesnę gyvenimo patirtį turintys žmonės. Socialiniai pedagogai rajono komisariate lankosi jau ne pirmą kartą.
Studentai pažintį su policijos komisariatu pradėjo Operatyvaus valdymo poskyryje (budėtojų dalis). Laikinai einanti OVP viršininkės pareigas V. Mickevič supažindino studentus su poskyrio pareigūnų atliekamo darbo specifika, informacijos apie įvykius priėmimu ir registravimu, reagavimu į įvykius ir kitomis vykdomomis funkcijomis. Pažymėjo, kad budėtojai užtikrina policijos pajėgų operatyvų reagavimą į gaunamą informaciją apie įvykius ir nusikaltimus, prireikus organizuoja ir koordinuoja operatyvinės grupės išvykimą į įvykio vietą, priima ir registruoja pareiškimus ir pranešimus apie rengiamus, daromus ar padarytus nusikaltimus, kitus teisės pažeidimus bei įvykius, teikia neatidėliotiną pagalbą asmenims, nukentėjusiems nuo teisės pažeidimų, užtikrina jų teises ir teisėtus interesus, taip pat saugo, išduoda ir priima policijos ginkluotę ir kt. priemones, užtikrina komisariato ir jo teritorijos apsaugą ir kt.
Tačiau labiausiai studentus susidomino Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio vado V. Gerasimo demonstruojama policijos pareigūnų ginkluotė (šaunamieji ginklai, spec. priemonės), ypač – elektros impulsinis prietaisas „Taser“, jo naudojimo ypatybės.
Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyr. specialistas D. Mikulevič, specialistės D. Kabiševa ir M. Karpukienė bei Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistė Kristina Malinovska kalbėjo apie nepilnamečių problemas ir policijos bendradarbiavimą su mokyklomis, soc. darbuotojais ir iškylančias problemas, dažniausiai nepilnamečių padaromus teisės pažeidimus, už kokius teisės pažeidimus įrašoma į policiją dominančių vaikų įskaitą ir kt.