Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos miesto Liubeko policija tiria pranešimus, kad vietinės Waldorfo mokyklos mokytojas su vaikais gamino sprogmenis.Teigiama, kad vaikai gamino paraką, o bombas sprogdino netoliese esančiame viržyne, praneša spiegel.de.

REKLAMA

Waldorfo mokyklos garsėja netradiciniu požiūriu į švietimą, kai siekiama vaikus skatinti naujais ir kūrybingais būdais. Pavyzdžiui, šiaurės Vokietijos Liubeko mieste esanti Waldorfo mokykla savo interneto puslapyje aiškina, kad „pedagogika organizuojama tokiu būdu, kad būtų išsaugomas natūralus mokymosi vaikui teikiamas džiaugsmas“.Galima tvirtai teigti, kad vieno mokytojo pamokose vaikai tikrai nenuobodžiavo. Tačiau toks požiūris į švietimą kai kuriems žmonėms pasirodė truputį per daug įdomus. Miesto policija pradėjo tyrimą, kai gauta pranešimų apie mokytoją, kuris su moksleiviais gamina veikiančias vamzdines bombas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak trečiadienio „Lübecker Nachrichten“ laikraščio, 39 metų mokytojas, kurio pavardė nenurodoma, kartu su moksleiviais gamino paraką, tuomet sprogstamąją medžiagą pylė į vamzdelius.

Vėliau sprogmenys buvo detonuojami netoliese esančiame viržyne, vietoj detonatorių naudojant bengališkas gubeles. Laikraštis teigia, kad 2009–2011 metais mokytojas sprogmenis gaminti mokydavo penktaklasius. Kokį dalyką mokytojas dėstė, nepranešama.

„Jokiose pasaulio mokymo programose tokių dalykų nėra“, – leidiniui teigė vieno moksleivio mama. Anot jos, kai bombos būdavo detonuojamos, vaikai stovėdavo vos už 30 metrų ir nedėvėdavo apsauginių akinių ar ausinių.

„Sprogimas buvo toks galingas, jog vaikai savo pilvuose jusdavo smūgio bangas“, – pasakojo ji.

Tačiau atrodo, kad per „pamokas“ niekas nenukentėjo.

Liubecko prokuratūros atstovas laikraščiui patvirtino, kad atliekamas tyrimas, įtariant, kad mokytojas pažeidė sprogmenų naudojimo įstatymus. Jei mokytojas bus nuteistas, jam gali grėsti bauda arba iki 3 metų kalėjimo.

REKLAMA
REKLAMA

Privačią Waldorfo mokyklą valdančios asociacijos vadovas Hansas Peteris Schereris taip pat patvirtino, kad tyrimas vyksta, tačiau mokytojas „ir toliau turi vadovybės bei tėvų“ pasitikėjimą.

Vokietijoje veikia apie 200 Waldorfo mokyklų, kurios remiasi ekscentriško austrų filosofo Rudolfo Steinerio idėjomis. Jas renkasi dauguma tėvų, kuriems priimtinesnis ne disciplina paremtas ir labiau į vaiką orientuotas lavinimas.

Tačiau kritikai teigia, kad toks išskirtinis požiūris į mokymą per didelę reikšmę skiria menams ir pakankamai neparuošia vaiko gyvenimui realiame pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų