Šią vasarą įgyvendinęs pirmąją iniciatyvą ir tobulėjimo galimybėmis apdovanojęs penkis globos namų auklėtinius projektas „PATS“ ir trečiojo amžiaus universitetas Medardo Čoboto Trečiojo amžiaus universitetas (MČTAU), besirūpinantis senjorų socialine integracija, saviraiška ir tobulėjimu, pasirašė bendradarbiavimo sutartį, siekiančią skatinti kartų bendravimą ir savanorystę padedant vieni kitiems.
„Projektu „PATS“ siekiame padėti globos įstaigų auklėtiniams pasirengti savarankiškam gyvenimui už vaikų namų ribų, išmokyti jaunus žmones prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą bei ateitį, o kas labiau gali jiems padėti, jei ne ypač didelę gyvenimo patirtį ir išmintį sukaupę, aktyvų ir turiningą gyvenimą gyvenantys MČTAU senjorai“, - sakė „PATS“ iniciatorė Eglė Grėbliauskaitė.
MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė pasakojo: „Šiemet minime Europos vyresnio amžiaus žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metus, taigi bendradarbiavimas su šiuo puikiu projektu yra kaip tik laiku ir vietoje. Mūsų senjorai – aktyvūs, motyvuoti ir pozityvūs, siekiantys bendrauti, mokytis patys ir, žinoma, padėti kitiems“.
Pirmasis jaunuolių ir senjorų bendradarbiavimas jau vyksta – MČTAU filialuose Lietuvos miestuose ieškoma korepetitorių, galinčių pirmosios projekto „PATS“ iniciatyvos laimėtojams abiturientams padėti išlaikyti baigiamuosius egzaminus ir įstoti studijuoti į nemokamas vietas. Daugiausia pagalbos jaunuoliams reikia anglų kalbos, matematikos bei lietuvių kalbos dalykuose. „Informacija jau išplatinta, tikime, atsiras daug aktyvių norinčių padėti jaunuoliams senjorų“, - tikino MČTAU rektorė.
Korepetitorių paieška – tai tik dviejų organizacijų bendradarbiavimo pradžia. Ateinantį ketvirtadienį, spalio 25-tą dieną, MČTAU organizuojamoje apvaliojo stalo diskusijoje, kurios tikslas – užmegzti ilgalaikius ir tvarius kontaktus su jaunesnių kartų savanoriškomis organizacijomis, dalyvauti pakviesta ir socialinio projekto „PATS“ iniciatorė bei globėja Eglė Grėbliauskaitė.
Apvaliojo stalo diskusija – tai šiandien prasidėjusio praktinio seminaro „Kelias į aktyvią senatvę“ dalis, kurioje su seminaro dalyviais taip pat diskutuos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos viceprezidentė Aurelija Trimonytė, ESTA SALTES (Lietuvos, Europos sąjungos jaunimo savanorių tarybos asociacija) savanoriai ir daugelis kitų.
Praktinis seminaras „Kelias į aktyvią senatvę“ vyksta spalio 23 – 25 dienomis, 10 – 16 val. Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose, kur, be paskaitų, vyks vardinio suolelio atidengimas, botanikos sodo tvarkymo talka, pasivaikščiojimas su šiaurietiškomis lazdomis ir daug kitų užsiėmimų.