Jaunus žmones būti drąsiais įkvepia laisva aplinka, o įgyvendinti savo svajones bei pradėti nuosavą verslą motyvuoja sėkmingų verslininkų istorijos. Apie asmeninę žmogaus drąsą rizikuoti, kurti savo verslą, verslių žmonių ugdymui reikalingas sąlygas bei įgūdžius „Laisvoji banga“ eteryje „Žinių ekonomikos forumo“ direktorius Edgaras Leichteris diskutavo su „Profat“ vadove Lina Sodžiute ir verslo akseleratoriaus „Startup Highway“ vadovu Roku Tamošiūnu.

„Smulkaus verslininko asmenyje turi tarpti visa tai, ko reikia verslui. Tad smulkus (ar pradedantis) verslininkas yra: kapitalistas, žmogus, turintis žemę, gamyklą; investuotojas, turintis finansinių išteklių; ir vadovas, turintis reikalingų asmeninių savybių ir gebėjimų, kurie padeda užtikrinti verslo sėkmę. Kapitalo bei finansinių išteklių pritraukimui yra sukurtos sistemos – bankų siūlomos paskolos, verslo angelai ir pan. Didžiausias stokojamas resursas – verslūs žmonės. Beje, būtent tokių žmonių skaičius mažėja augant šalies pragyvenimo lygiui, didėjant komfortabiliai gyvenančių piliečių valstybėje skaičiui“, - konstatuoja Lina Sodžiutė.

„Skandinavijoje komfortabilumo jausmas yra didesnis, todėl Skandinavijos šalyse jaunimas palyginus mažiausiai nori kurti verslus, o Lietuvoje, Latvijoje jaunų žmonių dalis yra didžiausia tarp verslą pradedančių palyginus su kitomis ES šalimis. Per paskutinius metus Lietuvoje labai daug kas pasikeitė – padaugėjo progresyvių instrumentų – akseleratorių – investuotojų, verslo angelų. Dabar jau pasiekėme tą lygį, kai galime sau leisti koncentruotis į pačias idėjas ir jų kokybę, komandas, vadovus, lyderių ugdymą, jaunuolių asmenines savybes ir potencialą“, – teigia Rokas Tamošiūnas. Lina pastebi, kad labai dažnai verslo sėkmės istorijos patraukliai aprašo atvejus, kai dideli pinigai buvo uždirbti atsitiktinumo dėka, o atsitiktinių sėkmės momentų laukimas nesuteikia galimybės užsitikrinti nei didelių asmeninių pajamų, nei gausaus valstybės biudžeto surinkimo.

REKLAMA

Versle reikia koncentruotis į tai, ką turi ir ką su tuo galima padaryti


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų