• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Susitikime su Europos Parlamento Darbo ir socialinių reikalų komiteto nariais socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė akcentavo, kad Lietuva pirmininkavimo metu sieks užtikrinti aukščiausią politinį dėmesį jaunimo nedarbo problemoms spręsti.

REKLAMA
REKLAMA

„Jaunimo nedarbas yra viena iš opiausių problemų daugelyje Europos šalių. Didžiausias dėmesys turi būti skiriamas labiausiai pažeidžiamam jaunimui, kuris iškritęs iš darbo rinkos ir atitolęs nuo formalios švietimo sistemos. Pirmininkavimo metu vienas iš prioritetų bus būtent kovos su nedarbu sprendimai, Jaunimo garantijų paketo įgyvendinimo klausimai. Kviesime atsakingus ministrus pasidalinti gerąja praktika, kaip jiems sekasi tai daryti“, - sakė ministrė A. Pabedinskienė. ES valstybės narės yra sutarusios dėl „Jaunimo garantijų“ paketo, kuriame numatyta, kad jaunuoliams iki 25 metų, kurie yra registruoti darbo biržoje, valstybės turi užtikrinti galimybes įsidarbinti, tęsti mokslus, atlikti gamybinę praktiką ar stažuotę per keturis mėnesius po mokyklos baigimo ar netekus darbo. Atitinkamai turi būti įtvirtintos priemonės ir kaip į darbo rinką įtraukti jaunimą, neregistruotą darbo biržoje.

REKLAMA

Ministrė pabrėžė bendradarbiavimo su socialiniais partneriais svarbą įgyvendinant nedarbo mažinimo sprendimus. Šia tema yra numatytas ir neformalus ES Užimtumo, socialinės apsaugos, sveikatos ministrų susitikimas, kurio metu bus diskutuojama apie jaunimo užimtumą, ypač akcentuojant pameistrystės galimybę. Tai bus pradžia diskusijoms apie „Europos pameistrystės aljansą“ (European Alliance for Apprenticeships), kurio tikslas – gerinti gamybinės praktikos kokybę valstybėse narėse, taip suteikiant daugiau galimybių jaunimui.

Susitikimo su EP komiteto nariais metu taip pat buvo aptarti kiti Lietuvos pirmininkavimo ES prioritetai bei konkretūs planuojami žingsniai. Lietuva pirmininkavimo metu socialinės apsaugos srityje daug dėmesio skirs ir geresnei darbuotojų apsaugai, Ekonominės ir pinigų sąjungos socialinės dimensijos stiprinimui bei de facto lygioms moterų ir vyrų teisėms ir nediskriminavimo užtikrinimui. Taip pat bus svarstomos Europos Tarybos rekomendacijos dėl Romų integracijos priemonių gerinimo, Europos prieinamumo aktas, skirtas užtikrinti asmenų su negalia galimybes dėl prieigos prie būtiniausių prekių ir paslaugų. Susitikime taip pat keltas klausimas, kaip užtikrinti, kad žmonės, išvykę dirbti į kitas ES šalis, nebūtų diskriminuojami. Ministrė akcentavo, kad labai svarbu, jog išvykę žmonės turėtų lygias teises dirbti, nebūtų diskriminuojami, o nusprendę grįžti turėtų galimybes pritaikyti įgytą patirtį mūsų šalyje. Komiteto narius jų dviejų dienų vizito metu priims ir Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, taip pat jie lankysis neįgaliųjų užimtumo centre Trakuose, susitiks su darbdavių ir darbuotojų organizacijų atstovais, nevyriausybinėmis organizacijomis ir kt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų