Jūratė Anilionytė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt
Iki stojimo į aukštąsias mokyklas ir kolegijas likus mažiau kaip pusmečiui, abiturientai suka galvas, kokią specialybę pasirinkti. Kaune vykusioje aukštųjų mokyklų mugėje būsimiems studentams patarimus žarstė keturios dešimtys šalies mokyklų.
Aukštųjų mokyklų mugės dalyviai juokavo, kad Kauno sporto halė per maža – prie kai kurių mokyklų stendų prieiti buvo nelengva. Vieni moksleiviai sako jau žinantys, kur studijuos, kitiems nuo gausybės pasiūlymų apsisuko galva.
Parodoje dalyvavo visos aukštosios šalies mokyklos, nemažai jaunimo būriavosi ir prie kolegijų stendų.
„Daugiausiai klausimų kyla dėl egzaminų skaičiaus ir kuriuos iš jų reikia laikyti, ar tikrai čia tas vienas bendras dalykas, ar tikrai gali būti metinis pažymys ir panašiai. Labiausiai nerimauja, ar gaus valstybės finansuojamą vietą“, – pasakojo VDU Studijų marketingo tarnybos direktorė Justina Šimkevičiūtė.
Kauno kolegijos Studentų priėmimo ir karjeros centro vedėja Daiva Baranauskienė sakė, kad jos dažniausiai klausia dėl medicinos, biomedicinos sričių – apie pastarąją klausia keturi iš penkių būsimųjų studentų.
Keičiasi tvarka
Šįmet priėmimas į aukštąsias mokyklas ir kolegijas prasidės birželio pirmąją. Vietoje anksčiau rengtų trijų priėmimo etapų bus du, keisis konkursinio balo skaičiavimo tvarka.
„Valstybės politika valstybės finansuojamų vietų atžvilgiu mažai keičiasi, gal šiek tiek pedagogų bus mažiau priimama, šiek tiek socialinių, bet ne drastiškai, kitų mokslų priėmimas išlieka toks pats ir padidėja geru trečdaliu padidėja tikslinio finansavimo vietų skaičius“, – Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti prezidentas Pranas Žiliukas.
Skaičiuojama, kad universitetai ir kolegijos šįmet sulauks maždaug dviem tūkstančiais mažiau pirmakursių nei pernai.