REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savanorystė Lietuvoje kol kas neturi gilių tradicijų, bet šis užsiėmimas mūsų šalyje darosi vis populiaresnis. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje internete pradeda įgyvendinti jaunimui skirtą savanorystės skatinimo kampaniją. Jos metu savanorišką veiklą išbandyti kviečia tokie Lietuvos pramogų pasaulio atstovai kaip aktoriai Ineta Stasiulytė ir Ramūnas Rudokas, dainininkai Vilius Alesius ir Stano bei interneto erdvėje ir televizijoje gerai žinomas personažas, „Mėslitos“ direktorius Saulius Poška.

REKLAMA
REKLAMA

Populiarios grupės „Skamp“ atlikėjas Vilius Alesius laiką leidžia ne tik muzikuodamas. Jaunimo tarpe populiarus atlikėjas surado laiko ir sudalyvauti jaunimo savanorystę skatinančiame projekte ir nusifilmavo socialinės projekto „Nemarinuok laiko – savanoriauk“ reklamos klipe.

REKLAMA

Tiesa, vaikinas primojoje klipo dalyje anaip tol neužsiima gerai darbais – žinomas atlikėjas su purškiamų dažų flakonėliu „gražina“ baltutėles Vilniaus Rotušės sienas. Antroje filmuko dalyje įžymybė susigriebia ir čiumpa į rankas volelį bei dažų ir paskalbia karą sostinės semamiesčio sienas „puošiantiems“ grafitams.

Kalbėdamas apie savo dalyvavimą savanorystės projekte, V. Alesius sakė: „Tokia iniciatyva yra sveikintina ir kai gavau kvietimą prisidėti – iš karto sutikau. Savanorystė jaunimui yra labai reikalingas dalykas. Pamenu, kai dar mokiausi mokykloje tokių tradicijų nebuvo. Kai jaunas žmogus baigia mokyklą, jam sunku nuspręsti, ko jis nori iš gyvenimo, kas jam patinka, nes mokykloje ne visuomet suteikiamos galimybės išbandyti save įvairiose srityse, o savanorystės projektuose, žmogus gali save išbandyti įvairiais darbais, o kartais taip padeda atrasti savo gyvenimo kelią ir darbą, kuris taps pragyvenimo šaltiniu.“

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovo teigimu, savo darbą pirmiau reikia pamilti, o ne iš karto tikėtis materialinės naudos. „Pinigai neturėtų būti svarbiausia motyvacijos priežastis, kur kas svarbiau atrasti save priimtinoje srityje ir pamilti savo darbą.“

Kalbėdamas apie savo personažą vaizdo klipe, pašnekovas sakė: „Grafiti Vilniuje teršia senamiestį. To, aą matau ant senamiesčio sienų net nepavadinčiau grafiti, tai veikiau chuliganizmas ir su tuo būtina kovoti. Užsienyje grafiti piešėjai nepiešia ant bažnyčių ar senamiesčio sienų.Apie tai reiktų aktyviai kalbėti šalies mokyklose, jaunimas turi suvokti, kad grafiti menas atsirado ne tam, kad būtų teršiami senamiesčiai, o tam, kad būtų pagyvintos niūrios sienos daugiabučių rajonuose.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų