Lapkričio 16 d., minint Tarptautinę tolerancijos dieną, visoje Lietuvoje suplevėsuos tolerancijos laivų burės. Virš 500 mokyklų atsiliepė į tradicinį Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos kvietimą kūrybiškai paminėti šią datą ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos laivas“.
Minėjimo, jau tapusiu tradiciniu, tikslas – patraukliomis priemonėmis paskatinti moksleivius pagalvoti apie toleranciją ir netoleranciją mūsų gyvenime ir istoriniame kontekste (prisiminti nesenus XX a. Lietuvos istorijos faktus, kai nacių ir sovietinės okupacijos laikotarpiu netolerancija kitai tautai, socialinei grupei, ar kitaip mąstančiam peraugo į atvirą priešiškumą ir žmonės buvo kankinami, įkalinami ir žudomi).
Iniciatyvos sumanytojai įsitikinę, kad mokytis reikia ne tik galva, bet širdimi ir rankomis. Todėl moksleiviai su mokytojais ruošėsi minėjimui kelias savaites: vyko diskusijos, moksleiviai rinko medžiagą, kartu statė tolerancijos laivus – klijavo iš popieriaus, lankstė, o mažesnieji piešė. Tolerancijos idėjų kontekste laivo simbolis neatsitiktinis, nes laive, kaip ir gyvenime, susitinka skirtingi žmonės, kurie gali vienas kitam nepatikti, jie gali neturėti ir bendrų interesų ar nejausti vieni kitiems simpatijos, bet jie turi plaukti kartu, vienas kitą toleruoti, nes nėra kitos išeities – visi yra viename laive. Mes esame viename dideliame laive “Žemė“ ir labai lengvai priimame bendraminčius, mums patogius bendrakeleivius, o į „kitokius“, dalis mūsų, žiūrime su nepasitikėjimu, netgi priešiškai – t.y. netolerantiškai. Senajame Testamente, Pradžios knygoje, minimas laivas - Nojaus arka, į kurį Nojus, Dievo patarimu, paėmė savo vaikus ir visų gyvūnų po porą, kad neišnyktų įvairios gyvūnų rūšys. Šiame Nojaus laive visi turėjo gyventi tolerantiškai ir nežiūrint skirtumų – sugyventi taikiai. Šis pavyzdys iš Šventojo rašto parodo tolerancijos reikšmę – pakantumą kitokiam.
Minėjimo dieną mokytojai ir moksleiviai susirinks didesnėse mokyklos erdvėse, kur bus „išplukdyti“ jų rankomis pagaminti laivai – dideli, kuriuos jie statė bendrai ir maži, kuriuos kūrė individualiai. Vyks diskusijos, kultūriniai renginiai, bus skaitomos įžymių žmonių mintys, o pagaminti laivai mokyklose dar ne vieną dieną primins apie minėjimą ir tolerancijos poreikį mūsų visuomenėje.
1995 m. UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Lietuvoje ši diena Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos iniciatyva minima nuo 2003 metų. Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimas yra Komisijos įgyvendinamos Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos dalis.