Žydiški vaikų auklėjimo principai: kaip užauginti sėkmingą žmogų

Remiantis daugybe šaltinių ir istorijų, rastų Biblijoje ir Talmude (judaizmo religinių raštų rinkinys), tam tikri mokymai ir moralinės vertybės buvo pritaikytos tinkamai auklėti vaikus. Keletas patarimų trumpai aprašomi šiame tekste.

Neskirstykite vaikų

Tėvai privalo būti jautrūs, kad galėtų nuosekliai ir teisingai auklėti savo vaikus, rašoma portale myjewishlearning.com. Jei išskiriate atžalą iš kitų, tai gali turėti skaudžių pasekmių.

Būtent tai atsispindi vienoje iš Biblijos istorijų apie Juozapą ir jo brolius. Tėvas Jokūbas daugiausiai dėmesio skyrė sūnui Juozapui. Šioje istorijoje žydai Egipte tapo vergais. Tampa aišku, kad tėvai su visais savo vaikais turėtų būti vienodai lygūs. Išreiškiama meilė vienam vaikui daugiau, nei kitam, gali turėti katastrofiškų pasekmių.

Tėvai privalo tesėti savo pažadus vaikams. Jeigu nėra aišku, ar pažadą bus įmanoma tesėti – geriau jų nedalinti, nes kiek vėliau tai gali turėti įtakos tėvų ir vaikų santykiams.

Disciplinuokite, bet darykite išimtis

Disciplina – dar vienas žydų mokymo principas. Nors tai ir ne pačių žydų idėja, vaikų nedisciplinavimas taip pat gali turėti rimtų pasekmių. Nepaisant to, reikia suvokti, kada reikia naudoti discipliną vaikų auklėjimui. Itin griežtas drausminimas gali „sužaloti“ vaiką.

Privalu siekti balanso tarp rūpestingo, gailestingo ir griežto auklėjimo, teisingumo. Geras tėvas turėtų žinoti, kada galima nuolaidžiauti.

Kaip rašoma Talmude – „žmogus turi būti lankstus, kaip nendrė“.

Kiekvienam vaikui reikalingas individualus auklėjimas

Individualumas žydų auklėjimo principuose užima turbūt svarbiausią vietą.

Kiekvienas vaikas yra unikali asmenybė, kurio charakterio bruožai ir talentai skiriasi, todėl ir auklėjimas turėtų būti individualus.

Darykite tai, ką įsipareigojote

Talmude rašoma, kad yra tam tikros pareigos, kurias tėvas privalo vykdyti vaikui. Tik tokiu būdu jis gali būti laikomas tinkamu tėvu.

Žydai tai vertina. Pavyzdžiui, žydas tėvas privalo sūnų išmokyti prekiauti, kad vėliau jis galėtų užsidirbti pragyvenimui.

Dukrą – ištekinti. Kai kur rašoma, kad tėvas savo vaiką privalo išmokyti net plaukti.


Rašyti komentarą...
j
jooooooooooooooooooooo
2020-02-22 09:43:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
pimpalus pjaustyti ir okupuoti svetimas zemes
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų