Žuvis iš laukinės Aliaskos – ant mūsų stalo

Kokia pirma mintis ateina išgirdus žodį Aliaska? Labai toli nuo Lietuvos. Skaičiuojama, šią JAV valstiją ir mūsų šalį skiria beveik 7 tūkst. kilometrų. Daugumai Aliaska asocijuojasi su snieguotomis kalnų viršūnėmis, neaprėpiamais ledynais, čiurlenančiomis upėmis ir laukinėje gamtoje žuvį gaudančiomis meškomis. 

Vietiniai dažnai juokauja, kad meškų čia gyvena daugiau nei žmonių. Aliaskos ekosistema – tai milžiniškas laukinis organizmas, savyje saugantis tūkstančius skirtingų sausumos ir vandens gyvūnų rūšių, laisvai besimėgaujančių šio laukinio rojaus teikiama gerove. 

Laukinė gamta 

Aliaska – išskirtinai vandeningas kraštas. Jos kranto linija yra ilgesnė nei visų JAV valstijų kartu sudėjus, Aliaskoje tyvuliuoja 3 mln. ežerų ir teka daugiau nei 3 tūkst. upių. 

Viena iš švariausių jūrinių aplinkų pasaulyje. Taip neretai pavadinama nuošaliai išsidėsčiusi Aliaska, kurią išorinio pasaulio tarša pasiekia daug mažiau. Aliaskos vandenyse plaukiojančios žuvys – laukinės, minta tuo, ką suranda gamtoje. Dėl šios aplinkybės laimikis Aliaskoje ne tik gausesnis, bet ir maistingesnis – skaičiuojama, kad Aliaskos vandenų žuvys savyje turi net iki 20 g daugiau baltymų. 

REKLAMA

Dėmesys mažesnei taršai 

Platūs ir švarūs Aliaskos vandenys it masalas traukia daugybę skirtingų žvejybos kompanijų. Tačiau Aliaskos valdžia neleidžia joms įsigalėti. Ji griežtai stebi ir kontroliuoja jos vandenyse plaukiojančius ir žvejojančius laivus – leidžia žvejoti tik tam tikru laiku ir tam tikruose vandenynų plotuose. 

Ypatingą dėmesį Aliaska skiria mažesnę taršą užtikrinančioms priemonėms. Čia plaukioti gali tik specifinius reikalavimus atitinkantys laivai, savo dydžiu ir galingumu neviršijantys nustatytos normos. Taip pat griežtai draudžiamos tam tikros žvejybos priemonės, pavyzdžiui, giluminiai tinklai. Taisyklių laikymasis prisideda prie to, kad povandeninės Aliaskos ekosistema sėkmingai gyvuotų. 

Norint paragauti, nereikia toli keliauti 

Nors Lietuvą ir Aliaską skiria tūkstančiai kilometrų, tačiau nereikia toli keliauti norint paragauti jūros produktų iš Aliaskos vandenų. Neatsiejamas VIČI Snow Crab surimi lazdelių ingredientas yra Aliaskos rudagalvių menkių filė. 

Aliaskos rudagalvės menkės, tai laukinės žuvys plaukiojančios tyruose, taršos nepaliestuose valstijos vandenyse. Rudagalvė Aliaskos menkė itin vertinama dėl omega-3 rūgščių gausos ir itin nedidelio riebalų kiekio. 

Lietuvos prekybos centruose parduodamos VIČI Snow Crab surimi lazdelės yra paženklintos Aliaskos jūros gėrybių marketingo instituto (ASMI) ženklu. Pirkdami produktus su šiuo simboliu, prisidedate prie tvarios žuvininkystės judėjimo. 

Baltymais turtingas VIČI Snow Crab tiks ir kaip užkandis, ir kaip ingredientas patiekalams. Paragaukite laukinės Aliaskos gamtos skonio.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų