Žiauraus elgesio akivaizdoje 8-metis tapo didvyriu: sujaudino tūkstančius širdžių

Kol Lietuvą kasdien šokiruoja istorijos apie žiaurų elgesį su gyvūnais, Utenoje gyvenantis aštuonmetis Mindaugas savo didvyrišku poelgiu suvirpino tūkstančius širdžių. Berniukas visus savo sutaupytus pinigus paaukojo gyvūnų prieglaudai. 

6

Didvyrišku vaiko poelgiu socialiniame tinkle pasidalijo „Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija“. Berniukas į prieglaudą atsivežė dėžutę su visomis savo santaupomis – daugiau kaip 70 eurų. 

Išgirdusi sūnaus norą, pravirko

Mindaugo mama Renata naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad sūnus pats nusprendė paaukoti pinigus prieglaudai. Išgirdusi tokį vaiko norą, moteris pravirko. 

„Aš žiūrėjau vaizdo įrašą apie Anykščių miške išmestus šuniukus ir Mindaugas tuo metu buvo šalia. Ir jis man sako: „Mama, aš savo sutaupytus pinigėlius noriu atiduoti jiems. Kai išgirdau šiuos žodžius, man pradėjo riedėti ašaros. Vėliau sužinojome, kad tie šuniukai kaip tik buvo atvežti į Utenos prieglaudą“, – pasakoja Mindaugo mama. 

Tai buvo pirmas toks berniuko poelgis, tačiau mama atskleidžia, kad sūnus nuo mažų dienų nestokoja gerumo.

„Jeigu parduotuvėje pamato, kad žmogus ką nors pametė, nueina paduoti. Šiuo jo bruožu ypač didžiuojasi tėtis. Man irgi malonu, kai jis padeda kitiems. Jeigu, pavyzdžiui, gatvėje kam nors iš rankų iškrito obuolys ar piniginė, jis visada pasivys tą žmogų ir paduos“, – pasakoja Renata. 

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mindaugas gyvūnų prieglaudai paaukojo visas savo santaupas

Moko elgtis su pinigais

Ji atskleidžia, kad nuo mažų dienų sūnų moko elgtis su pinigais. Pinigus, kuriuos duoda tėvai ar atneša dantukų fėja, berniukas visada deda į taupyklę. 

„Jis taupo pinigus, kuriuos randa po pagalve nuo dantukų fėjos, taip pat kartais duodame ir mes. Tokiu būdu mokome vaiką elgtis su pinigais. Būna, kad nusiperka ką nors. Jeigu nori kokio nors daikto, aš jam sakau: „Nusipirk, juk tam ir taupei, kad ką nors nusipirktum“.

REKLAMA

Tačiau, pasak moters, Mindaugas niekada neima pinigų iš močiutės.

„Jis visada jai sako: „Baba, kam duodi tuos pinigus, kai taip sunkiai užsidirbai pensijai“ ir neima“, – pasakoja Renata. 

Pavyzdys – iš šeimos

Vaiko mama taip pat stengiasi padėti likimo nuskriaustiems gyvūnams bei žmonėms. Tad Mindaugas atjautos ir gero elgesio mokosi iš šeimos. 

„Aš pati dažnai vaikštau gamtoje, rūpinuosi gyvūnais. Dažnai sūnui pasakoju, rodau visokius vaizdelius apie gyvūnus. Pamatęs tuos vaizdelius jis dažniausiai apsiverkia. Jis labai myli visus gyvūnus, ypač šunis. Mes patys auginame vilkšunį Tairą.

Galima sakyti, kad aš pati, kaip tie šuniukai, buvau pamestinukė. Todėl visada stengiuosi padėti kitiems. Ne tik gyvūnams, bet ir žmonėms, ypač vyresnio amžiaus. Ir Mindaugas mato mano tokį elgesį“, – sako vaiko mama. 

Ieškant dingusio šuns atrado slaptą keturkojų pragarą

Socialiniuose tinkluose pastarosiomis dienomis gyvūnų teisių gynėjai ir savanoriai dalijosi informacija apie rastas nelegalias šunų daugyklas visoje Lietuvoje. 

Nelegalių šunų daugyklų žmonės pradėjo ieškoti po to, kai rugpjūčio 3 d. Kretingos rajono gyventoja „Facebook“ grupėje „Klaipėdos miesto virtuali mamyčių grupė“ pasidalino nemaloniu atradimu. Moteris pasakojo, kad vakare Padvarių kaime dingo jos draugų šuo.

„Ilgą laiką šuns ieškojome važinėdami gyvenvietės gatvėmis, vaikštinėdami aplink esančius namus. Niekas šuns nepastebėjo“, – pranešime rašė moteris.

Šalia dingimo vietos, Slyvų gatvėje, pradingusio gyvūno ieškantys asmenys išgirdo šunų lojimą. Priėjus arčiau pastato, iš kurio sklido garsas, Kretingos rajono gyventojai išvydo tai, ko niekas nesitikėjo. 

„Pro nešvarų langą pamatėme mūsų ilgai ieškotą Sniegių, kuris buvo uždarytas narve. Negana to, pamatėme tikrai kraupų vaizdą, mus visus ištiko šokas“, – teigė moteris. 

REKLAMA

Sandėlio tipo pastate, moters teigimu, buvo įkalinta apie 18 veislinių šunų, tarp kurių ir dingęs draugų šuo. Paaiškėjus, kad pastato durys neužrakintos, moteris su draugais užėjo į vidų. 

„Vaizdas buvo kraupus. Išsigandę, susigūžę šunys laikomi siaubingomis, antisanitarinėmis sąlygomis, mažuose garduose be vandens ir maisto. Patalpoje buvo siaubingas šlapimo, išmatų tvaikas, trūko oro, buvo sunku kvėpuoti“, – „Facebook“ pranešime rašė Kretingos rajono gyventoja. 

Moters teigimu gardai, į kuriuos šunys vos tilpo, buvo sustatyti keliais aukštais.

„Šunys neprižiūrėti, išsitepę savo pačių išmatomis, guli šlapimo balose tarp grotų“, – rašė padvariškė. 

Po kurio laiko pastate pasirodė, kaip ji pati teigė, šunų savininkė. Ji Sniegiaus ieškotojams pasakojo, kad rado dingusį augintinį ir planavo kitą dieną ieškoti šuns šeimininkų.

„Paklausus ar šitie šunys yra jos ir kodėl jie laikomi tokiomis sąlygomis, moteris teigė, kad sąlygos yra tinkamos ir problemos nematanti“, – pasakojo moteris. 

Šuo galėjo būti pavogtas

Dingusio šuns savininkai ir draugė įtaria, kad jų ieškotas šuo galėjo būti pavogtas, kaip ir kiti gyvūnai uždaryti sandėlyje.

„Sandėlyje buvo įvairaus amžiaus šunų, tarp jų ir visai mažų, todėl įtariame, kad šis siaubingas sandėlis – nelegali šunų veisykla“, – „Facebook“ pranešime rašė Kretingos rajono gyventoja. 

Apie šią situaciją buvo pranešta policijai. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vedėja Andromeda Grauslienė teigė, kad įvykio detalės tiriamos. 

„Kretingos policijos pareigūnai vakar buvo įvykio vietoje, pasikalbėjo su patalpų savininke ir šiandien yra laukiama veterinarijos tarnybos išvadų. Po jų, patikslinus aplinkybes, bus galima spręsti, kokių toliau priemonių imtis“, – komentavo A. Grauslienė. 

Jei po išvadų paaiškėtų, kad patalpų savininkė žiauriai elgėsi su gyvūnais, jai grėstų piniginės baudos nuo 50 iki 2 300 eurų, viešieji darbai arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. 

Kada bus sutramdyti gyvūnų kankintojai? Žiūrėkite apie tai vaizdo įrašo komentare: 


Rašyti komentarą...
D
Dangutė
2020-09-09 19:19:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolis vaikas !!! Tikrai užaugs geru žmogumi
Atsakyti
-1

S
STASĖ
2020-09-09 19:23:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolis sveikatos sėkmės
Atsakyti
-1

P
Petras
2020-09-09 19:36:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geras berniukas netaip kaip kiti sėdėdami tėvų prieglopstija iki 25 m. Lepuneliu orą daug kurie naktim senelius rubavoja
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų