• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien lygiai 15 metų po to, kai mirė garsus dainininkas, atlikėjas, renginių vedėjas bei maestro Vytautas Kernagis.

Šiandien lygiai 15 metų po to, kai mirė garsus dainininkas, atlikėjas, renginių vedėjas bei maestro Vytautas Kernagis.

REKLAMA

Jo sūnus, politikas Vytautas Kernagis savo socialiniame tinkle pasidalijo jautriais žodžiais, skirtais mirusiam tėčiui.

Skyrė jautrius žodžius

Jis rašė: „15 metų. Tiek trunka viena akimirka... Prisiminimai išlieka tokie ryškūs, kad atrodo, jog viskas buvo vakar.

Pamenu, vasaras leisdavome baisiausiam pasaulyje Filharmonijos viešbutyje Palangoje. Gerą mėnesį, gal daugiau.

Tiek vykdavo „Dainos teatro“ gastrolės.

Vieną rytą aš, kitą rytą tėvas šluoja kambario grindis nuo vakar prinešto pajūrio smėlio, o tuo metu nešluojantis eina į šalia esančia parduotuvę varškės su grietine parnešti.

Pakelį per pusę, ant viršaus cukraus, užgeri arbata. Iki šios prisimenu tą juodos, stiklainyje užplikytos arbatos skonį..

REKLAMA
REKLAMA

O tada ant dviračių ir link Šventosios. Arba į autobusą ir į kokius kultūros namus, jei vakare koncertas. Gera buvo. Niekas nerūpėjo..

REKLAMA

Po nakties diena, po lietaus miškai kvepia, po mirties šviesa - amžina. Tarp Lietuvos ir tarp dangaus aukšto gieda paukštis virš mūsų ir giedos.“

 

Įkūrė fondą

Primename, kad netrukus po maestro mirties, 2008 metų balandį buvo įkurtas jo atminimą saugojantis fondas. Įamžinti V. Kernagio atminimą nusprendė jo šeima – „Vytauto Kernagio fondas“ steigėjais buvo jo dukra Eglė, sūnus Vytautas ir žmona Dalia.

Per penkiolika Vytauto Kernagio fondo gyvavimo metų buvo įgyvendinta daugiau nei šimtas projektų.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pranešama fondo puslapyje, veikla yra vykdoma trimis skirtingomis kryptimis: atminimo išsaugojimas, idėjų bei kūrybinė sklaida, pagalba sergantiems onkologinėmis ligomis.

Praėjusiais metais kinų ekranus pasiekė ir pirmasis dokumentinis filmas apie Vytauto Kernagio gyvenimą – „Kernagis“. Filmą režisavo Andrius Lekavičius. Tai kino juosta, kurioje įamžinti jautrūs asmeniniai V. Kernagio gyvenimo kadrai, nostalgiją keliančios dainos.

Neseniai maestro gerbėjams buvo pristatyta ir džiugi naujiena, išleistas naujas dvigubas V. Kernagio albumas – dvi vinilinės plokštelės pavadinimu „Kabaretas. Tarp girnų“. Tai buvo išleistas jau penktas albumas vinilinės plokštelės pavidalu, pasirodęs po maestro išėjimo.

Tėčio atminimą saugantys jo vaikai Eglė ir Vytautas kas du metus stengiasi į pasaulį paleisti restauruotas ar naujai atrastas tėčio dainas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų