Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
Dizainerė Jurgita kuria išskirtinus astrologinius papuošalus (nuotr. asm. archyvo)

Vilniuje gyvenanti dizainerė ir papuošalų kūrėja Jurgita Šatienė nėrė į Lietuvoje neįprastą – astrologinės juvelyrikos – gamybą. Nors iš pradžių į tai pati žiūrėjo šiek tiek skeptiškai, dabar sako, kad nuomonę visiškai pakeitė, nes pati įsitikino tokių talismanų galia.

15

Vilniuje gyvenanti dizainerė ir papuošalų kūrėja Jurgita Šatienė nėrė į Lietuvoje neįprastą – astrologinės juvelyrikos – gamybą. Nors iš pradžių į tai pati žiūrėjo šiek tiek skeptiškai, dabar sako, kad nuomonę visiškai pakeitė, nes pati įsitikino tokių talismanų galia.

REKLAMA

Astrologinė juvelyrikai arba specialiai konkrečiam žmogui sukurti talismanai yra bendras dizainerės Jurgitos Šatienės ir astrologės, būrėjos Vaivos Budraitytės kūrinys. Būrėjos parengti skaičiavimai ir pagal juos parengtas piešinys atsiduria dizainerės rankose, kur jie apipavidalinami senovine emalio technika ir papuošiami kitomis detalėmis.

REKLAMA

Pasak V. Budraitytės, astrologinė juvelyrika žmonijai žinoma nuo senų laikų, kai pirmykščiai žmonės dar gyvendavo gentyse, tos genties šamanams kiekvienam parinkdavo po talismaną pagal jų prigimtines savybes.

„Vėlesniais laikais juvelyrinių papuošalų gamybai naudodavo brangakmenius, kuriuos parinkdavo astrologas. Ypač tai buvo įprasta senajame Egipte, Indijoje, ta tradicija vėliau pasiekė ir Vakarų pasaulį. Europos Galingieji užsakydavo akmenis, kurie stiprindavo nešiojančio žmogaus silpnąsias puses ar dar labiau stiprindavo stipriąsias savybes, saugodavo nuo prakeiksmų, blogos akies ir net buvo tikima, kad teisingai parinktas akmuo apsaugo nuo galimo nunuodijimo, nužudymo“, – pasakoja astrologė.

Ji priduria, kad tokio papuošalo kūrime visada dalyvaudavo ir astrologas, ir juvelyras. Astrologas išrinkdavo tinkamiausius brangakmenius, o juvelyras turėdavo juos sujungti į prabangų meno kūrinį.

REKLAMA
REKLAMA

Astrologija nesidomėjo

Prieš pradėdama kurti šiuos talismanus, pati dizainerė Jurgita astrologija beveik nesidomėjo. Vieną dieną ji sulaukė Vaivos žinutės su prašymu padėti sukurti talismanų stilių. Dizainerė per daug nedvejojusi sutiko, nes tai pasirodė nauja ir negirdėta, tačiau įspėjo, kad pati jų galia netiki.

„Tąkart Vaiva atsakė, kad man ir nereikia tikėti, tiesiog žinoti, ką darau ir daryti tai atsakingai. Ir taip po truputį, stebint, kas vyksta, mano požiūris ėmė keistis“, – šypsosi Jurgita.

Būrėja Vaiva pati šiuos talismanus atrado išklausydama žmonių prašymų, nes į ją vis kreipėsi žmonės, kuriems atrodė, kad jiems sistemingai nesiseka. Iš pradžių ji darė užkalbėjimus, o vėliau – jantras, tačiau to nebuvo gana.

„Žmonės vis dažniau prašė talismano-amuleto, kurį galima nešioti kaip papuošalą ant kaklo, kaip žiedą, auskarus, apyrankę ar sagę. Pradėjau ieškoti savo protingose knygose, ką būtų galima žmonėms pasiūlyti ir atradau senuosius Saliamono laikų talismanus. Bet tada iškilo problema, būtina ieškoti labai rimto juvelyro, kuris ne tik dvasingas menininkas, bet ir labai preciziškas savo darbe.

REKLAMA
REKLAMA

Surasti menininką, kuris būtų talentingas, dvasingas ir dar ypač pareigingai bei tiksliai atliekantis užduotis rodėsi misija – neįmanoma. Bet kas lemta, to neišvengsi, vieną dieną sužinojau, kad mano draugė dizainerė jau kurį laiką kuria papuošalus, todėl negaišdama parašiau Jurgitai. Kai ji atnešė pirmą pavyzdį, net išsižiojau iš nuostabos – buvo tai, ko ir reikėjo, piešinys, senovinė technika ir grožis vienoje vietoje“, – pasakoja Vaiva.

Taip netikėtai Jurgitos kūryba ir Vaivos astrologiniai atradimai susidėliojo į sėkmingą sintezę, kuri ir vadinasi astrologine juvelyrika.

„Matyt, kaip Vaiva sako, taip buvo lemta. Įdėja buvo sukurti talismanus, kurie būtų kaip papuošalai – gražūs, patogūs nešioti kiekvieną dieną, turintys išliekamąją vertę. Be to, nemažai žmonių nenori, kad kiti žinotų, jog jie nešioja apsaugą. Taigi, talismanai sukurti kaip originalūs, saviti vienetiniai rankų darbo papuošalai, kuriuos galima nešioti abiem pusėmis. Jei nesinori, kad matytųsi ženklai, galima apsukti spalvine mandala į viršų“, – pasakoja Jurgita.

REKLAMA
REKLAMA

Naudojama itin sena juvelyrikos technika

Dizainerė šiuos papuošalus kuria viena seniausių ir rečiausių technikų naudojamų juvelyrikoje – emalio technika.

„Ji datuojama maždaug 1200 metais prieš Kristų ir tai vienintelė technika juvelyrikoje, galinti pasiūlyti tiek daug gražių žaižaruojančių spalvų. Grubiai apibudinus – tai stiklas, lietas ant metalo. Nors viskas, žinoma, daug sudėtingiau. Norint dirbti su emaliu, būtina žinoti labai daug technikų, turėti nemažai kantrybės ir kruopštumo. Todėl šiame amžiuje, kai norima greito ir lengvai pasiekiamo rezultato, labai retai kas imasi kurti šia technika, todėl ji ypač reta“, – sako Jurgita.

Būtent šios technikos retumas ir padaro ją tinkamą talismanų gamybai. Kiekvienas emalio sluoksnis dengiamas ant metalo ir kaitinamas, kad išsilydytų, vėliau šlifuojamas, dengiamas spacialia tecnika ir vėl kaitinimas. Tam reikalinga maždaug 800°C temperatūroje.

„Todėl šis papuošalas neša savyje ugnies kaitrą kiekvienoje mikroskopinėje smiltelėje. Ir, be abejo, sugeria labai daug rankų darbo šilumos“, – šypsosi ji.

REKLAMA
REKLAMA

Talismanų veiksmingumą išbandė pačios

Pati būrėja turi du talismanus, kuriuos jai pagamino Jurgita. Pasak Vaivos, jų poveikis labai stiprus, nes jie pagaminti naudojant asmeninius gimimo duomenis.

„Pusė mūsų draugų juos nešioja. Viena draugė išvengė avarijos ir mano, kad įvyko stebuklas, tik dėl talismano poveikio, nes situacija buvo be išeities. Tačiau niekas nenukentėjo – nei žmonės, nei automobiliai. Ją apsaugojo tik mano dovana“, – sako būrėja Vaiva.

„Žinoma, Vaiva kuklinasi. Tų atvejų, kai žmonės mano, kad padėjo talismanai ir už tai dėkoja gerokai daugiau. Paskutinis atvejis buvo, kai žmonės nesėkmingai išbandę visas galimybes susilaukti vaikų ir būdami vyresnio amžiaus, kreipėsi pas Vaivą dėl talismano. Ir po metų jiems gimė dukrytė.

Visada visiems sakau, kad neatsakau už talismanų poveikį, tik už grožį ir padarymo tikslumą, nes tai išskirtinai Vaivos dalis. Todėl ir padėkos už laimę ir sėkmę greičiausiai turi būti skirtos jai, tačiau su kiekviena tokia laiminga pabaiga jaučiu didžiulį džiaugsmą ir pasitenkinimą“, – kolegę papildo Jurgita.

REKLAMA
REKLAMA

Dizainerė priduria, kad girdėdama žmonių padėkas, dėl talismano pagalbos, ji pati suvokia, koks vertingas buvo ir jos darbas.

„Net jei tai placebas ir žmonės taip patiki laiminga pabaiga ir stebuklais taip stipriai, kad pas juos įsijungia savigyda ir tie stebuklai įvyksta, tai didelis pasiekimas. Kiek daktarų tai sugeba? Tai čia tiems, kurie skeptiškai žiūri į talismanus. O kitiems – mano nuomonė tokia: žmogus yra gamtos dalis, Visatos dalis ir jam galioja tie patys dėsniai. Jei mes kažko nesuprantame, nereiškia, kad tai neegzistuoja“, – teigia Jurgita.

Pati dizainerė turi tris talismanus ir buvo pati pirmoji, kuri juos išbandė. Moteris teigia, kad po to jos gyvenimas pradėjo keistis – ėmė sportuoti, medituoti, maudytis šaltame vandenyje, keitėsi jos požiūris ir įpročiai, nors sąmoningai ji to nesiekė.

„Tai žinoma padarė teigiamas permainas mano gyvenime ir jis pradėjo neatpažįstamai keistis. Atsirado daug įdomių, talentingų žmonių, su kuriais smagu, malonu ir įdomu bendrauti. Tai mano pastebėjimas štai toks: talismanas tiesiog šiaip nieko neduoda ir neatneša.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pradeda tave po truputį keisti, kad pasikeistum tiek, jog galėtum daryti teigiamus ir laimingus pokyčius savo gyvenime, nes mes tik patys už jį atsakom ir tik patys galime to pasiekti. O talismanas tarsi švelni srovė, kuri, jei pasiduodi tėkmei ir jos stiprumui, nurodo kryptį ir nuplukdo tave tikslo link“, – pasakoja Jurgita.

Perka ir dėl meilės, ir dėl sveikatos

Astrologė ir būrėja Vaiva sako, kad atrinkdama spalvas pagal astrologinius paskaičiavimus, nesijaudino, nes jie buvo skirti jai pačiai ar artimiesiems. Gavus pirmąjį užsakymą jaudulys atsirado, nes bijojo, kad galbūt jai duota informacija nebus pakankamai tiksli sukurti stipriam apsauginiam poveikiui.

„Labai jaudinausi, bijojau, kad gal žmogus nežino tikslaus gimimo laiko, nes kuo tikslesnis gimimo laikas tuo stipresnis talismano poveikis. Kažkodėl tik dėl Jurgitos nepergyvenau, buvau tikra, kad savo dalį ji padarys tobulai, nes net gaminimas vyksta tik tam tikru laiku, o Jurgita ypač tiksli“, – šypsosi Vaiva.

REKLAMA
REKLAMA

„Man duodamas terminas 2 mėnesiai. Jei kalbant tik kaip apie papuošalą, jį pagaminti reikia maždaug savaitės. Bet juk reikia atsižvelgti ir į Vaivos nurodymus, kada palankus laikas jį daryti pagal planetų išsidėstymus“, – priduria Jurgita.

Dviejų vienodų talismanų pagaminti neįmanoma – vienoje pusėje piešinys bus priklausomas nuo pageidaujamo talismano poveikio, o kitoje – parinktas pagal asmeninius duomenis.

„Talismano viršuje yra išpiešti ženklai. Piešdama juos pastebėjau, kad tai dažniausia angelų vardai ir simboliai. Nugarėlėje išlieta spalvinė mandala. Tai tarsi kiekvieno žmogaus asmeninio horoskopo spalvinis kodas. Tikslius nurodymus kokias spalvas naudoti ir kokius ženklus nupiešti gaunu iš Vaivos. Naudojami metalai būna sidabras, varis arba auksas“, – pasakoja Jurgita.

Vaiva aiškina, kad šie talismanai ir skirti tiems, kurie nori pritraukti sėkmę į savo gyvenimą kažkokioje konkrečioje srityje.

„Pavyzdžiui, jei žmogus nori pastiprinti piniginius reikalus, meilę geriausia rinktis Veneros talismaną, jei sveikatą – Kaducėjų ir t.t., bet dažniausia aš pati rekomenduoju, kuris labiau tinka pagal jo prigimtines savybes. Aišku, kliento žodis pirmas ir paskutinis, aš esu tik patariamasis balsas“, – sako būrėja.

Vieno tokio talismano kaina prasideda nuo 100 eurų. Ji priklauso ir nuo to, kokių medžiagų pageidauja žmogus: aukso, vario, sidabro, odos ar Swarovski kristalų. Jurgita šypsosi, kad tikriausiai dar asmeniškesnio papuošalo nei šis talismanas jau ir neįmanoma sukurti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų