• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Namai – tarsi oazė, kurioje norisi jaukiai ir ramiai pabūti malonioje aplinkoje. Vis dėlto kartais vieno ar kito kampo remontas neišvengiamas, o čia į pagalbą atskuba laida „Namų idėja su IKEA“, kurią žiūrovai išvyks jau šiandien per TV3. Dizainerių apsilankymo pirmoji sulaukė vilnietė Rita Bandariavičiūtė. Su šeima jie nutarė, kad metas atnaujinti svetainę.

Namai – tarsi oazė, kurioje norisi jaukiai ir ramiai pabūti malonioje aplinkoje. Vis dėlto kartais vieno ar kito kampo remontas neišvengiamas, o čia į pagalbą atskuba laida „Namų idėja su IKEA“, kurią žiūrovai išvyks jau šiandien per TV3. Dizainerių apsilankymo pirmoji sulaukė vilnietė Rita Bandariavičiūtė. Su šeima jie nutarė, kad metas atnaujinti svetainę.

REKLAMA

Netikėta žinia, jog būtent Ritos šeimos namuose įvyks taip laukti pasikeitimai, nustebino, tačiau pokyčių itin reikėjo – penkių asmenų šeima gyvena trijų kambarių bute, kuriame vietos atsiranda ir augintiniams, tačiau bendra poilsio erdvė tapo ir mažiausios dukros kambariu.

Nedidelį, 74,7 kvadratinių metrų būstą šeima įsigijo dar 2016 metais ir vos jį įžengę ėmėsi remonto darbų. Nuo 2017-ųjų šią vietą jie jau vadina namais. Rita juokiasi, kad perkant būstą vietos buvo pakankamai, tačiau dar kartą aplankius gandrams, pasidarė kiek ankšta.

REKLAMA
REKLAMA

Penkiese darosi ankšta

Šiai dienai namuose gyvena Rita su vyru bei trys dukros – 12 metų Darija, dešimtmetė Marija ir 1,5 metukų Gailė. Mylinčios šeimos namuose vietos atsirado ir augintiniams: namuose laksto du šunys, apsigyveno vėžlys ir maža pelytė.

REKLAMA

Paklausta, kaip telpa nedidelėje erdvėje, Rita juokiasi, kad kiekvienas turi savo kampelį, į kurį gali pabėgti, kai norisi tylos ir ramybės:

„Namai pritaikyti 3-4 asmenų šeimai, dabar gal truputėlį ankštokas, bet nieko, telpam (šypsosi). Gerai sugyvenam, didžiosios sesės turi savas erdves, kai nori pabėgti, jos užsidaro savuose kambariuose, o visi kiti likę gyvena bendrose erdvėse. Dar yra vienas miegamasis kambarys, kur kartais vyras pabėga, kai reikia tylos (juokiasi). Taip ir sugyvenam.“

REKLAMA
REKLAMA

R. Bandariavičiūtės technologinio aptarnavimo specialistės darbas reikalauja nemažai laiko būnant kitur, o vykti tenka ne tik į kitus Lietuvos miestus, bet ir į Latviją, tad mokyklinukės Darija ir Marija prisigalvoja įvairiausių išdaigų. Tik išdaigininkės jos labai apsukrios.

„Mano didžiosios dukros labai savarankiškos, kadangi mano darbo pobūdis yra toks, kad tenka labai dažnai važinėti, aš aptarnauju Lietuvą ir Latviją, dažnai būnu ne Vilniuje, o, tarkim, Klaipėdoje ar Rygoje, kartais komandiruotėms, mokymams skrendu į Vokietiją, todėl jos yra išmokusios pačios nuvykti į mokslus, grįžti, nuvykti į būrelius, pasigaminti valgyti, nueiti į parduotuvę nusipirkti reikiamų maisto produktų. Todėl jeigu jos padaro šunybių, labai gražiai moka užmaskuoti iki man grįžtant namo“, – juokiasi pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svetainei prireikė atnaujinimo

Mažoji Gailė darželio dar nelanko, tad kai mama dirba, lieka su aukle. Būtent mažiausioji šeimos narė ir paskatino imtis pokyčių.

„Į laidos kūrėjus paskatino kreiptis tai, kad kai įsikėlėme į šį būstą, buvo planuota, kad turėsiu du vaikus ir visi labai gražiai tilpsim. Kai atsirado mažoji dukrytė, jai atskiro kambario nebėra ir jos visi daiktai turi būti sudėti skirtingose vietose“, – priežastį išdėstė ji.

REKLAMA

Vietos naujai šeimos narei atsirado bendroje poilsio erdvėje, svetainėje – nors dalį daiktų pavyko įkurdinti vyresniųjų dukrų kambariuose, atskiro kampelio mažylė neturi. Be to, augant vaikams nutinka visko – apsidaužo sienos, atsiranda įvairių įbrėžimų, tuo labiau, kad dukros namuose turi laisvę lietis kūrybiškumui ir dūkti – juk tai vaikams svarbiausia.

„Kambarys per tuos metus pasidarė „pasinešiojęs“, nes ir šuniukai apgraužė sienas, nusitrankė, kai vaikai auga. Aš jiems leidžiu namuose paspirtukais važinėti, riedučiais – visokiausių būna variantų, kai maži vaikai auga, jie mėgsta linksmintis namuose. Ypač, kai prasidėjo karantinas ir buvom užsidarę namuose, čia vyko visokiausios veiklos“, – šypsosi Rita.

REKLAMA

Idėją nuo šeimos slėpė

Žiūrint į svetainę, kaip sako Rita, būdavo liūdnokas vaizdas, palyginus su kitais kambariais. Todėl tik išgirdusi apie atrankas į laidą „Namų idėja su IKEA“ moteris nieko nelaukė ir išbandė sėkmę, niekam apie tai nė neprasitarusi.

„Iš tikrųjų, šeimos aš net neklausiau, pagalvojau, kad būtų įdomu sudalyvauti. Kai užpildžiau anketą, dukros klausė, kodėl fotografuoju kambarį. Pasakiau, kad dalyvausiu viename projekte, gal pavyks laimėti, bet per daug nesiplėčiau, nepasakojau, nes visiškai nesitikėjau, kad galėčiau laimėti“, – pasakojo R. Bandariavičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laimė nusišypsojo ir penkių asmenų šeima sulaukė džiugios žinios, kad būtent jų pirmųjų namuose įvyks pokyčiai ir svetainė vėl taps bendra poilsio erdve, kurioje galės kartu jaukiai leisti vakarus.

„Kai paskambino atstovai ir pasakė: „Sveikiname, jūs laimėjote“, buvo labai daug nuostabos ir vyresnės dukros, kurios jau suprato, kaip viskas vyks, buvo tokios laimingos, cypavo, šūkavo, rėkavo: „Valio, kaip gerai, kaip pasisekė!“. Joms buvo dalinis šokas, man irgi buvo labai smagu“, – džiaugiasi ji.

Kaip IKEA dizaineriai transformavo pokyčių reikalaujančią bendrą poilsio erdvę bei kaip ji atrodo dabar, žiūrėkite pirmojoje 6 sezono „Namų idėja su IKEA“ laidoje penktadienį, 17.55 val., per žiūrimiausią televiziją TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų