• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Radijo laidų vedėja, sporto trenerė Laima Povilaitytė, geriau žinoma slapyvardžiu „Kamtautabraškė“ dabar šypsosi ir drąsiai kalba apie gyvenimą bei įvykius, kurie kažkada kaip reikiant sukrėtė jos gyvenimą.

Radijo laidų vedėja, sporto trenerė Laima Povilaitytė, geriau žinoma slapyvardžiu „Kamtautabraškė“ dabar šypsosi ir drąsiai kalba apie gyvenimą bei įvykius, kurie kažkada kaip reikiant sukrėtė jos gyvenimą.

REKLAMA

Dabar Laimos dukrytei Milei – 12, tačiau kai mažylei buvo vos dveji su puse, ją pakirto onkologinė liga.

Apie tai, nuo ko prasidėjo liga ir kokį gydymo kelią Laima su vyru praėjo dėl dukros, ji papasakojo tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

Ligą aptiko netikėtai

Paprašyta pasidalinti, kuo pasireiškė liga, pašnekovė buvo itin atvira. „Mes neturėjome nei menkiausio įtarimo, kad mūsų dukra serga. Kasmet turėjome tradiciją vykti į Egiptą. Vykome net tada, kai Milė buvo kūdikis ir net tada, kai laukiausi.

Vis dėlto po kiekvienos kelionės mes padarydavome dukrai tyrimus, nes po vieno karto jai prasidėjo stomatitas dėl ten esančios nešvaros.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi, ta lemtinga kelionė, po kurios atsitiktinai sužinojome apie ligą, buvo jau trečioji. Mes padarėme tyrimą dukrai ir gavome atsakymą, kad turime skubiai vykti į ligoninę. Po pakartotinų tyrimų medikai pasakė, kad mūsų dvimetei – leukemija.

REKLAMA

Po detalesnės apžiūros gydytojai pastebėjo, kad jos pilvelis kiek didesnis nei įprasta tokio amžiaus vaikams“, – prisiminė Laima.

Padidėjęs pilvukas

Ji prisipažįsta, kad jei dabar atsuktų laiką, padidėjęs mergytės pilvelis jai nebūtų sukėlęs įtarimų. „Po diagnozės darželio auklėtojos apžiūrėjo ir kitų vaikų pilvelius. Tikrai pastebėjo, kad ir pas kitas padidėję, tačiau tai nereiškia, kad visi vaikai serga. Nenoriu gąsdinti – tikrai ne visais atvejais tai reiškia ligą.

REKLAMA
REKLAMA

Netrukus situacija ėmė keistis ir mes sužinojome, kad jeigu mūsų vaikas susižeistų, atsitrenktų, netrukus imtų bėgti kraujas, atsirastų kraujosrūvos. Jos kraujo rezultatai buvo kritiniai“, - pasakoja studijos viešnia.

Kylantys klausimai yra natūralūs

Savo ruožtu R.Cikanaitė sako, kad kiekviena užklupusi liga sukrečia. „Nors atrodo, kad mūsų visų gyvenimai labai panašūs, tačiau kai nutinka kažkas gilaus, susimąstai ir imi klausti, kodėl būtent man.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai nereikia, kad linki kitam – tai natūralus klausimas, į kurį verta bandyti ieškoti atsakymų.

Žinoma, kad apima bejėgystės jausmas, sunku palaikyti save, kai imi lūžti, todėl dažniausiai pradedame pagalbos ieškoti kituose žmonėse.“

Apie tai, kaip Laimos šeima įveikė dukros ligą ir kaip net sunkiausiomis minutėmis išmokti galvoti pozityviai, kviečiame žiūrėti tinklalaidėje „Sveikatos DNR“:

Laidą „Sveikatos DNR“ galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube:

Apie ką kalbėjomės: 

00:00 temos ir pašnekovių pristatymas

00:50 onkologinė liga

03:00 Savęs palaikymas ateina iš vidaus

05:00 Ligos metu turi išlikti stiprus

07:00 Artimųjų vaidmuo ligos akivaizdoje

10:50 Liga nėra dovana

12:50 Psichologines problemas sprendė patys

14:30 Liga negali tapti apdovanojimu

16:50 onkologinės ligos pradžia

19:30 Jei nebūtų tyrimų, nebūtų supratę

20:50 Dabar Milė jau paauglė

23:15 Liga pakeitė požiūrį

25:30 Ištikus nelaimei yra du scenarijai

30:00 Tik pats gali pakeisti savo gyvenimą

33:00 Psichologė pasakė, kaip įveikti pykti

37:00 Įvykusi nelaimė suformavo požiūrį

40:25 Atsisveikinimas

Laidą „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt, platformoje TV3 Play ir TV3 televizijos „YouTube“ kanale.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų