Baigiame lankytinų vietų sąrašą (I ir II dalys). Likusios – brangios ir tolimos... Tačiau dėl to – tik labiau egzotiškos.
1. Luksoras, Egiptas – lietuvių turistų jau pamėgta buvusi senovės Egipto sostinė (Tebai). Šventyklos griuvėsiai ir senoviniai rūmai. Tačiau labiausiai stulbina nepaprastas vešlios ir žalios oazės bei mirusios pilkos dykumos ir uolų kontrastas. Kaip lankytinos įvardijamos ir 2. Egipto piramidės – senųjų faraonų kapai. Ar eiti į vidų ar ne, spręsti patiems turistams, bet atsidurti tūkstantmečių istorijos papėdėje – jausmas tikrai įspūdingas; bei 3. Abu Simbelio šventykla.
4. San Franciskas, JAV – didžiausias JAV uostas Atlanto vandenyno pakrantėje, kurio simbolis – ilgi ir įspūdingi tiltai. Miestas pasižymi ir eklektišku Viktorijos laikų ir modernios architektūros mišiniu.
5. Dubajus, Jungtiniai Arabų Emyratai - antras pagal dydį JAE miestas (apie 1 mln. gyventojų), esantis pietinėje Persų įlankos pakrantėje. Miestas vadinamas įvairiai: „prekiautojų miestu“, „aukso miestu“, „pirkėjų rojum“. Aštuntuoju pasaulio stebuklu „pakrikštytas“ 1999 m. baigtas statyti aukščiausias pasaulyje viešbutis „Burj Al Arab“ (Arabijos bokštas), 300 m. aukščio, stovintis 70 m. nuo kranto supiltoje dirbtinėje saloje. Tai - vienintelis pasaulyje viešbutis, kuriam suteikta 7 žvaigždučių kategorija, simbolizuojanti beribę arabišką prabangą ir komfortą.
6. Singapūras. Beveik visą valstybės plotą užimantis didelis Singapūro miestas stebina savo modernumu ir švara. Prieš daugelį metų pradėti naikinti vietiniai kaimeliai ir jų vietose iškilo modernūs daugiaaukščiai. Singapūras - šalis, derinanti modernumą su itin griežtomis tradicijomis. Todėl keliautojams patariama būti itin atsargiems – už narkotikų gabenimą gresia mirties bausmė, šalyje tebeegzistuoja baudimas plakimu – šias bausmes referendumu patvirtino patys gyventojai.
7. La Digue, Seišelių salos – viena iš keturių salų valstybę Indijos vandenyne, Seišelius, sudarančių salų ( kitos Mahė, Praslenas ir Siluetas). Kaip ir visi Seišeliai, sala – ne vulkaninės, o granitinės kilmės. Centrinę jos dalį dengia vešlūs tropiniai miškai, pasižymi itin gausia ir reta gyvūnija, todėl čia įsikūręs Veuve gamtos rezervatas.
8. Bankokas, Tailandas – Tailando sostinė ir didžiausias uostas. Oficialus miesto vardas: Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit, ir tai reiškia „Angelų miestas, didysis miestas, amžinasis brangakmenių miestas, neįveikiamas dievo Indros miestas, pasaulio sostinė, apdovanota devyniais brangakmeniais, laimingasis miestas, turintis nuostabius karaliaus rūmus, primenančius reinkarnuojančio dievo buveinę danguje, miestas, kurį suteikė Indra ir pastatė Višnukarnas“. Verta pamatyti karališkųjų rūmų kompleksą, mieste esančias šventyklas: Po, Radžabopitą, Benčamabopitas ir kt.
9. Barbadosas – sala Karibų vandenyne. Dėl to, jog išsaugojo britanišką dvasią, neretai vadinama „Mažąja Anglija“. Ideali vieta ieškantiems tingaus poilsio nuostabiuose paplūdimiuose. Kita vertus, sala gali sudominti ir norinčius patirti ką nors nepaprasta – joje gausu požeminių ežerų ir urvų (vienas žymiausių – Charisons urvas).
10. Terakotinė armija, Kinija - 8 tūkstančiai karių, 60 natūralaus dydžio žirgų su vežimais, tikri III a. prieš Kristų naudoti ginklai. Istorikų nuomone, terakotinę armiją kinų imperatorius Qin Shi Huang'as užsakė pagaminti savo mauzoliejui, kad kariai jį saugotų po mirties.
11. Anchelio krioklys, Venesuela - Venesuelos pietryčiuose, Bolivaro valstijoje, Kanaimos nacionaliniame parke, krintantis aukščiausias pasaulyje krioklys – 979 m.
12. Balis, Indonezija – labiausiai turistų lankoma Indonezijos sala. Tai vienintelė salelė didžiausioje musulmoniškoje valstybėje, kur susimaišė induizmo ir budizmo kultūros.
13. Bora Bora sala, Prancūzijos Polinezija – sakoma, vienas brangiausių pasaulio kurortų. Ramiojo vandenyno perlas – uolų masyvas su trimis viršūnėmis (aukščiausia – Otemanu, 727 m), apsuptas perlamutrinės spalvos įlankomis. Populiari turistų atrakcija – povandeninis nardymas milžiniška faunos įvairove pasižyminčiuose rifuose.
14. Petra, Jordanija - archeologinė vietovė Jordanijoje, garsėjanti akmens statulomis, išskaptuotomis uolose apie 2000 metų pr. m. e. Tai pamirštas nabatėjų miestas, dar vadinamas raudonąja dykumų rože.
15. Šri Lanka - sala Indijos vandenyne. Žymi savo arbatos plantacijomis (iki 1972 m. vadinosi Ceilonu) ir gamtos grožiu. Žemėlapyje primena krentančią ašarą, todėl dar vadinama Indijos ašara, Indijos vandenyno perlu.
„News Bridgepix“ nuotr.