Vėžiu susirgusi 29-erių mergina skubiai įspėja: „Žmonės, neikite į soliariumus“

Britė Lucy Hartland (29) įspėja kitas „nuo įdegio priklausomas“ moteris apie soliariumų pavojų – jai vėžys diagnozuotas po vos trijų mėnesių.

Mama iš Glosteršyro sužinojo, kad serga odos vėžiu po vos trijų mėnesių lankymosi soliariume – dabar ji kitus įspėja elgtis atsargiai. Lucy prieš tai buvo išbandžiusi įvairiausias įdegio priemones, bet nė viena nedavė norimo rezultato, todėl ji perėjo prie soliariumų.

Moteris sako, kad buvo naivi – nuo praėjusių metų balandžio ji kasdien degindavosi 10–15 minučių. Ji prisimena, kad jai nepatiko jos odos spalva, ji norėjo įdegio, ir jo norėjo greitai.

Pastebėjo mažą apgamą 

Lucy sako, kad įdegis jai akimirksniu pakeldavo pasitikėjimą savimi, bet po trijų mėnesių lankymosi soliariume ji ant blauzdos pastebėjo „absurdiškai mažą“ apgamėlį. Ji nuėjo pas savo šeimos gydytoją, kuris ją nukreipė pas dermatologijos specialistą ligoninėje. Ten apgamas buvo pašalintas ir išsiųstas biopsijai – greičiau nei po savaitės Lucy sužinojo, kad apgamas buvo vėžinis ir kad ji serga 1A stadijos melanoma, rašoma mirror.co.uk.

Anksčiau darželyje slaugytoja dirbusi Lucy turėjo ištverti operaciją – į ant blauzdos likusią ertmę jai buvo persodinta oda. Dabar ji jau pasveikusi, ir dalinasi savo istorija, ragindama kitas nuo įdegio priklausomas moteris mesti soliariumus ir geriau rinktis dirbtinį įdegį.

Ji pasakojo: „Aš tik norėjau būti gražiai įdegusi. Aš net neįsivaizdavau, kokia tai yra rizika, buvau tokia naivi. Dirbtinis įdegis man neveikė – įdegdavau dėmėmis, todėl pradėjau kasdien 10–15 minučių vaikščioti į soliariumą. Rezultatus pastebėjau iškart – mano oda buvo gražesnė, dantys atrodė baltesni, viskas buvo geriau. Įdegis man labai sustiprino pasitikėjimą savimi.

Bet per tris mėnesius man prasidėjo 1A stadijos melanoma. Kai sužinojau diagnozę, net neįsivaizdavau, kad tai gali būti dėl soliariumo. Tada pradėjau skaityti apie tai grįžusi namo ir pagalvojau – juk turiu vaiką, ką darysiu, jei sveikata pablogės? Dabar esu pasveikusi, melanoma visiškai atsitraukė, ir kas tris mėnesius dar tikrinuosi, bet saulėkaitoje turiu būti labai atsargi.“

Prašė draugų atsisakyti soliariumų

Trejų metų amžiaus dukrelę Marney Rooney auginanti Lucy savo patirtimi feisbuke pasidalino sausio mėnesį – ji draugų prašė daugiau į soliariumus nebeiti.

REKLAMA

Ji rašė: „28 metų su odos vėžiu? Taip man tikrai nenutiks dėl soliariumo? Visa tai išgyventi buvo tikrai nelengva, bet būtinai turiu pasidalinti, kad ir kiti suprastų!

Visos norite nueiti į soliariumą ir dailiai įdegti, ar ne? Tai štai kaip atrodo rezultatai po vėžinio apgamo pašalinimo ir odos persodinimo... Aš dar toli gražu nepasveikau, kojoje prasidėjo infekcija ir gal reikės dar vienos operacijos. Kitas tris dienas turėsiu praleisti lovoje, šiuo metu net negaliu pasirūpinti savo dukra, nes turiu gerti stiprius vaistus.

Jei tai kitiems nebus pamoka, aš nežinau, kas dar gali atverti akis! Pasidomėkite, pasiskaitykite apie UV spinduliuotę! Tegul tai jums būna pamoka, saugokitės!“

Lucy dirbtinį įdegį bandė daugelį metų, bet neišgavo norimo rezultato, todėl galiausiai nusprendė išbandyti soliariumą. Nežinodama apie pavojų, ji taip pat nusprendė naudoti įdegio pagreitinimo priemones soliariume, kurį nuomodavosi naudojimui namuose arba lankydavosi salonuose, kai po karantino jie atsidarė.

Ligą primena randai 

Prisiminusi tą momentą, kai sužinojo biopsijos rezultatus, ji sakė: „Po mažiau nei savaitės aš gavau laišką su kvietimu ateiti pas gydytoją ir „ką nors atsivesti kartu“. Atsimenu, kad pagalvojau – o dieve, čia tikrai nieko gero, todėl kartu nusivedžiau sesę. Gydytojai iškart pasakė, kas yra, ir kad man reikės operacijos. Tada buvo atlikta ir antra operacija, kurios metu buvo pašalintas likutis ir persodinta oda. Kalbėjausi su medikais, visi buvo tikrai nuostabūs.“

Nepaisant operacijos, Lucy vis tiek liko randų tiek ant blauzdos, tiek ant šlaunies, iš kur buvo paimta oda persodinimui.

Lucy pasakojo: „Po operacijos man kojoje prasidėjo infekcija, gijimas nebuvo sklandus. Ant kojos liko labai gilus įdubimas ir didelis randas. Kojos viršuje taip pat turiu randą, todėl nebedėviu sijonų ir suknelių.“

Dabar pasveikusi Lucy visada tepasi kremu nuo saulės ir ragina kitus soliariumų mėgėjus geriau rinktis dirbtinį įdegį.

Lucy sako: „Nusprendžiau pasidalinti savo patirtimi, nes žmonės nesupranta, kaip tai pavojinga, kad tai gali nutikti bet kam. Aš negalvojau apie riziką, man nerūpėjo, jei nudegsiu, ir man nei į galvą nebūtų atėję teptis kremu nuo saulės. Dabar kartą per dieną ant kojų tepuosi 50 SPF kremu. Mano patarimas priklausomiems nuo įdegio – neikite į soliariumus, neverta dėl įdegio rizikuoti savo gyvybe.“


Rašyti komentarą...
I
Ilona
2021-05-06 09:13:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaltas tikrai ne soliariumas,o besaikis deginimasis!!!! Viskas kas per daug yra nesveika,ir jeigu dabar visi prades nebeeiti i soliariumus bet kazdien sedes sauleje tai ir tikroje sauleje pasigaus vezi;)
Atsakyti
-1

V
Vitalija
2021-05-05 18:15:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką jau padarysi,jei proto nėra.Juk dėl grožio atiduotum net sveikata.Anglijoos moterys po šiltų kraštų buvimo,jau su melanomom.Deginkitės toliau į sveikatą.v
Atsakyti
0

V
Vitalija
2021-05-05 18:15:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką jau padarysi,jei proto nėra.Juk dėl grožio atiduotum net sveikata.Anglijoos moterys po šiltų kraštų buvimo,jau su melanomom.Deginkitės toliau į sveikatą.v
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų