• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vėžys – kraupi liga, paveikianti ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Tačiau ką gali papasakoti tie, kuriems iš baisios diagnozės visgi pavyksta išsikapstyti? Šio šeštadienio TV3 laidos „Kviečiame daktarą!“ žiūrovų laukia stulbinanti sėkmės istorija.

5

Vėžys – kraupi liga, paveikianti ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Tačiau ką gali papasakoti tie, kuriems iš baisios diagnozės visgi pavyksta išsikapstyti? Šio šeštadienio TV3 laidos „Kviečiame daktarą!“ žiūrovų laukia stulbinanti sėkmės istorija.

REKLAMA

„Future Leadership“ inovacijų laboratorijos ir „HealthTech“ akceleratoriaus įkūrėja, inovacijų konsultantė bei Lietuvos ir Islandijos universitetų dėstytoja Justina Klyvienė buvo darbuose ir naujuose projektuose paskendusi trynukų mama. 24 valandų para jai buvo per trumpa – moteris vos spėjo dalinti save šeimai ir darbams.

Tačiau tik iki tol, kol neišgirdo lemtingos medikų diagnozės: „Jums   vėžys“. Tačiau moters, nors savo tempą ir prilėtino, nesustabdė ir tai. Nelinkusi ji buvo ir pasiduoti. Atradimai, motyvacija, noras kurti ir judėti pirmyn buvo jos mantra sveikimo kelyje. 

„Esame laisvi spręsti, ar norime būti aukos, ar išnaudoti diagnozę kaip galimybę kurti“

Vis dėlto laidos  Kviečiame daktarą! studijoje Justina bus atvira – iš gydytojų išgirdusi apie ligą, ji tikrai suglumo. „Mano reakcija buvo dviprasmiška. , turėdama du aukštuosius, iš pradžių nesupratau, kas man buvo pasakyta. Kai supratau, kas man yra, tikrai jaučiausi kaip pervažiuota traukinio“,  – prisimins Justina.

REKLAMA
REKLAMA

Šokas moteriai buvo dar ir dėl to, jog jos gyvenimas buvo skrupulingai suplanuotas: darbai, kelionės ir mokslai. 

Kad neišgąsdintų savo trijų vaikų bei išlaikytų kiek įmanoma įprastą ir artimą santykį su berniukais, Justina konsultavosi su psichologais. 

REKLAMA

10 mėnesių intensyvaus gydymo, 16 chemoterapijų ir 12 valandų trukusi operacija, po kurios prireikė nemažai laiko, kad Justina atgautų jėgas – būtent taip atrodė jos sveikimo kelias.

Aš manau, jog kiekviena kliūtis yra kūrybinis pasirinkimas, nes mes esame laisvi spręsti: ar norime būti aukos, ar iš tikrųjų išnaudoti diagnozę kaip galimybę kurti. Kurti gyvenimą tokį, kokio norėtume,  – sakys laidoje Justina.

Moteris turėjo stiprybės ne tik išgyventi sunkią ligą, bet ir sėkmingai įgyvendinti savo tikslus. Liga netgi paskatino naujausią Justinos projektą –  medicinos darbuotojų integraciją į naujausias technologijas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Manęs labai dažnai klausia, kaip galima anksti nustatyti vėžį: koks tai vėžys ir kur jis yra,  – pasakos ir „Antėja“ medicininės laboratorijos gydytoja Eglė Marciuškienė.

O laidoje gydytoja Eglė papasakos plačiau apie vėžio žymenis, jų efektyvumą ir prevencinę naudą. 

Kita laidos tema – žaizdos. Ar žinote, kaip teisingai išvalyti žaizdą? O ar esate girdėję, kuo spiritinis jodas skiriasi nuo jodo povidono?   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Spiritinis jodas – alkoholinis jodo tirpalas. O jodo povidonas yra jodo junginys, kuris yra ne spiritinis, o vandens pagrindu pagamintas produktas. Jei naudojate spiritinį jodą, rizikuojate cheminiu nudeginimu,  – paaiškins vaistininkė Jovita Aleknienė, o žiūrovus dar įspės ir apie tai, kad spiritinio jodo jokiais būdais negalima tepti tiesiai ant žaizdos, tik šalia jos. 

O ką laidos vedėjas, profesorius Alvydas Unikauskas atsakys į žūrovės iš Šiaulų klausimą apie jodo tabletes, pamatysite jau šį šeštadienį.

„Kviečiame daktarą!“ – jau šį šeštadienį, 11.30 val. per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų