Užfiksavo klastingo viruso protrūkį: pasakė, kaip atpažinti pirmuosius simptomus

JK neseniai buvo nustatyti du labai retos ligos, beždžionių raupų, atvejai, tačiau ką mes apie juos žinome ir kokiai amžiaus grupei jie kelia didžiausią pavojų?

Sveikatos sekretorius Matt Hancock pranešė, kad JK užfiksuotas beždžionių raupų protrūkis. Šiaurės Velse stebimi du šiuo virusu užsikrėtę asmenys.

Ši žinia sukėlė nerimą JK, nes pasaulis vis dar kovoja su koronavirusu, rašo mirror.co.uk.

Beždžionių raupai prasideda bėrimu, po to pasirodo raudonos dėmelės ir jos išplinta po visą kūną, pavirsdamos raudonais skysčio pilnais spuogais.

Bėrimą lydi į gripą panašūs simptomai, tokie kaip karščiavimas, raumenų skausmai ar patinusios liaukos.

Dažniausiai miršta jauni žmonės

PSO teigia, kad ligos užkrečiamumas yra „ribotas“.

Ponas Hancock, JK sveikatos ir socialinių reikalų sekretorius, kreipdamasis į parlamento narius Sveikatos ir socialinių reikalų komitete, situaciją apibūdino kaip „absoliučiai standartinę“.

Richard Firth, Velso Visuomenės sveikatos apsaugos konsultantas, sakė: „Beždžionių raupai JK yra retai pasitaikantis atvejis, o rizika plačiajai visuomenei yra labai maža. Mes dirbame su kelių agentūrų kolegomis, vadovaudamiesi nustatytais protokolais ir procedūromis, nustatėme visus artimus kontaktus. Buvo imtasi veiksmų, siekiant sumažinti tolesnės infekcijos plitimo tikimybę“.

Štai ką mes žinome apie tai, kaip galima užsikrėsti beždžionių raupais ir į kokius simptomus reikia atkreipti dėmesį.

Beždžionių raupai yra zoonozė – gyvūnai ligą perduoda žmonėms.

Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti rimtesni simptomai ar netgi baigtis mirtimi. PSO duomenimis, dažniausiai nuo šios ligos miršta jauni žmonės.

Pasak NHS, beždžionių raupai yra lengva liga, kuri be gydymo praeina savaime.

Kokie beždžionių raupų simptomai?

Yra keli šios ligos simptomai. Pagrindiniai du simptomai yra aukšta temperatūra ir galvos skausmas. Dar galimi raumenų ir nugaros skausmai bei patinusios liaukos. Užsikrėtusį taip pat gali krėsti šaltis ar jis gali jausti didžiulį nuovargį. 

REKLAMA

Kaip užsikrečiama beždžionių raupais?

Medikai teigia, kad ši liga tarp žmonių lengvai neplinta, tačiau perspėja, kad ja galima užsikrėsti keliais būdais: jei liečiate infekuoto žmogaus dėvėtus rūbus, patalynę, rankšluosčius, jei rankomis paliečiate beždžionių raupų dėmę ar šašą, arba jei šalia jūsų esantis infekuotas žmogus nusičiaudi ar kosėja.

Kas bus, jei užsikrėsiu?

Beždžionių raupai dažnai gali būti supainiojami su kitomis infekcijomis, pavyzdžiui, vėjaraupiais.

Tikslią diagnozę nustatys tik specialistas.

NHS pataria: „Kai taip atsitiks, sveikatos specialistai susisieks su visais, kurie artimai bendravo su užsikrėtusiu asmeniu. Jei su jumis nesusisiekė, vadinasi beždžionių raupais neužsikrėtėte“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų