Užduotys pradinukams trikdo suaugusius: įveikia tik patys pastabiausi

Kinijos mokyklų vadovėliai garsėja tuo, kad kartais pateikiami galvosūkiai yra sunkiai įveikiami ir suaugusiesiems. Kodėl taip yra? Ogi todėl, kad kartu būtų skatinamas ne tik loginis mąstymas, bet ir problemų sprendimo įgūdžiai. Pabandykite įveikti šiuos tris galvosūkius, kurie rimtai sutrikdė internautus.

Šie galvosūkiai buvo pateikti Kinijos pradinukams – turėkite tai omenyje. Tai reiškia, kad sprendimai nėra tokie sudėtingi, kaip gali pasirodyti. Kita vertus, nenustebkite, kad jums prireiks daugiau laiko nei vaikams tolimojoje Azijoje. Atsakymus surasite antroje straipsnio dalyje.

1. Paprasta lygtis

Tai – gan paprasta lygtis. Tereikia apskaičiuoti, koks skaičius turėtų būti vietoje klaustuko. 

2. Koks stalo aukštis?

Tai – jau šiek tiek sudėtingesnė užduotis. Turite apskaičiuoti, koks šio stalo aukštis. Taip pat galite pasvarstyti, koks yra katės ir vėžlio aukštis, tačiau tai nėra būtina užduoties dalis.

3. Nusisukęs laikrodis

Tai – įprastas laikrodis, tačiau jis buvo prastai pakabintas ir nežinia kaip pasisuko. Kadangi jokie skaičiai nėra pažymėti, sunku suprasti, koks dabar laikas. Ar galite pasakyti, kiek dabar valandų, pažvelgę į šį pasisukusį laikrodį?

Tiek tų užduočių. Pasistenkite jas įveikti greitai, nes tai nėra namų darbai – tik greitos užduotys, apšilimas prieš rimtą matematikos pamoką.

ATSAKYMAI

1. Atsakymas – 16. Tai – visai paprasta lygčių sistema. Iš pirmosios lygties sužinome, kad sportbačių pora yra lygi 10. Iš antrosios paaiškėja, kad personažas su švilpuku yra lygus 5 (nes 10+X+X=20; X=5). Iš trečiosios eilutės sužinome, kad du švilpukai yra lygūs 4 arba kad vienas švilpukas yra lygus 2 (nes 5+X+X=13; 2X=8; X=4). Galiausiai, paskutinėje eilutėje reikia viską sudėti – 10+(5-2)X2=16. Jei padarėte klaidą, tai tikriausiai todėl, kad nepastebėjote, jog paskutinėje eilutėje personažas neturi švilpuko.

REKLAMA

2. Atsakymas – 150 cm. Šį galvosūkį galima išspręsti dviem būdais – tiesiog išvesti vidurkį tarp 170 ir 130 arba susidaryti lygčių sistemą, kur K yra katė, V – vėžlys, o S – stalas:

S+K-V=170, taigi S=170-K+V

S+V-K=130, taigi S=130-V+K

Iš to gauname 170-K+V=130-V+K arba K-V=20

Šį rodiklį įstatome į pirmąją lygtį ir gauname S+20=170 arba S=150. Aišku, kuo paprastesnis sprendimas, tuo labiau patenkinti mokytojai.

3. Atsakymas – 10:48. Nemažai žmonių numos ranka, kad išspręsti šį galvosūkį yra neįmanoma, tačiau tai net nėra toks jau sudėtingas galvosūkis. Trumpoji laikrodžio rodyklė, kaip žinote, nurodo valandas – per 60 minučių ji nukeliauja nuo vienos ilgesnės padalos prie kitos. Mes matome, kad ji jau įveikia 4/5 savo kelio, o 4/5 valandos yra 48 minutės. Tuomet telieka pasukti laikrodį taip, kad ilgoji rodyklė rodytų 48 minutes. Atrodo maždaug taip:

Pirmame atvaizde matome laikrodį iš galvosūkio, o antrame – jau atsuktą į teisingą padėtį.

Taigi, Kinijos pradinukai nėra mokomi tik matematikos pagrindų. Jie yra mokomi ir pastabumu, loginio mąstymo ir kitų įgūdžių. Paskutinis galvosūkis apskritai yra skirtas pagerinti laikrodžio pažinimo gebėjimus.

Šaltinis: technologijos.lt


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų