• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždrausta platinti 2 381 vienetą maisto papildų kūdikiams ir mažiems vaikams „Lactokid“ (pakuotėse po 10 g, partijos Nr. 41 ir Nr. 42, galiojimo terminas iki 2014 05 11). Papildai buvo gaminami Bulgarijos įmonėje „Kendy“, į Lietuvos rinką juos tiekė UAB „Norameda“, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, gavusi vartotojo skundą dėl šių papildų sukeltos alergijos mažam vaikui, nedelsdama paėmė mėginius ištirti laboratorijoje. Atlikus tyrimus, minėtų maisto papildų sudėtyje nustatyta laktozės, kuri nebuvo nurodyta šių produktų ženklinimo etiketėse.

REKLAMA

Vadovaujantis Lietuvos higienos norma HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“ pienas ir jo produktai, įskaitant laktozę, privalo būti nurodyti maisto produkto etiketėse. Laktozė – tai cukrus, kurio randama piene ir jo produktuose. Paprastai laktozė organizme suskaidoma fermentu laktaze. Jei minėto fermento nepakanka, žmogus gali jausti virškinimo sutrikimo simptomus, pilvo skausmą, viduriavimą. Tai laikoma laktozės netoleravimu.

REKLAMA
REKLAMA

Siekdama apsaugoti laktozės netoleruojančius vaikus nuo galimo neigiamo poveikio jų sveikatai, Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba priėmė sprendimą uždrausti tiekti į mūsų šalies rinką bulgariškus maisto papildus „Lactokid“.

Informacija apie neteisingai paženklintus maisto papildus perduota Europos Komisijai Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Siekiant apsaugoti vartotojus nuo gamintojų apgaulės, šiais metais valstybinės maisto papildų kontrolės prioritetas bus maisto papildų sudėtinių dalių kontrolė, planuojama atlikti daugiau laboratorinių tyrimų maisto papildų sudėčiai nustatyti”, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Misiūnaitė.

Vartotojai, įsigiję šių maisto papildų, gali grąžinti juos platintojams ar prekybininkams ir susigrąžinti sumokėtus pinigus. Papildus vartojusiems ir blogai pasijutusiems gyventojams rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų