REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

VšĮ Kėdainių ligoninėje įsigaliojo nauja Dienos chirurgijos paslaugų teikimo tvarka. Dienos chirurgija bus vienos dienos paslauga ir, norint likti nakčiai ligoninėje su medikų priežiūra, teks papildomai sumokėti 3 eurus už naktį. Tokį įkainį patvirtino Kėdainių ligoninė. 

VšĮ Kėdainių ligoninėje įsigaliojo nauja Dienos chirurgijos paslaugų teikimo tvarka. Dienos chirurgija bus vienos dienos paslauga ir, norint likti nakčiai ligoninėje su medikų priežiūra, teks papildomai sumokėti 3 eurus už naktį. Tokį įkainį patvirtino Kėdainių ligoninė. 

REKLAMA

Dienos chirurgijos paslauga – tai tokia planinė asmens sveikatos priežiūros paslauga, kuri suteikiama pacientui atvykus į asmens sveikatos priežiūros įstaigą vienai dienai.

Čia jam atliekama gydomoji arba diagnostinė intervencinė procedūra, po kurios pacientas, atgavęs sąmonę ir apsauginius refleksus bei stabilizavusis jo organizmo gyvybinėms funkcijoms, jis dar tą pačią dieną išrašomas iš sveikatos įstaigos į namus.

Nebeliks likti net nakčiai

Nuo šiol Dienos chirurgijos paslaugos − operacijos ir procedūros − bus teikiamos dienos chirurgijos padalinyje. Čia bus pacientų priėmimo patalpa ir procedūrinis bei apžiūros kabinetai, paskirtos priešoperacinės ir pooperacinės palatos pacientams bei anesteziologijos paslaugoms teikti skirta patalpa ir operacinė.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu leidžiama naudotis bendromis ligoninės operacinėmis. Ligoninėje nelikus akušerijos paslaugų dienos chirurgijos skyriai galės išsiplėsti į buvusias akušerinio skyriaus patalpas.

REKLAMA

Tie pacientai, kurie apsispręs namo nevykti ir vis dėlto norės pasilikti nakčiai ligoninėje, priėmimo skubios pagalbos skyriuje turės pasirašyti sutikimą ir gauti mokamą nakvojimo paslaugą ligoninėje. Ten pat ir susimokės už tai 3 eurus be pusryčių. Tie, kurie pageidaus ir pusryčių ligoninėje, turės dar sumokėti 0,78 Eur. Iš viso 3,78 Eur už vieną nakvynę ir pusryčius.

„Iki šio naujojo įsakymo įsigaliojimo pacientus galėjome laikyti skyriuje 24 valandas ir tokia paslauga buvo užskaitoma kaip Dienos chirurgija. Dabar keičiasi tai, kad pacientai nebeliks ligoninėje net nakčiai. Pacientas turi atvykti ir išvykti tą pačią dieną.

REKLAMA
REKLAMA

Naujasis standartas dabar yra toks, kaip visoje Europos Sąjungoje. Žinoma, paciento būklę vertins gydytojas, o tie, kurie dėl sveikatos negalės išvykti, bus perkeliami į stacionarą“, − patikino direktoriaus pavaduotoja R. Kuodienė.

Po narkozės stebės specialioje palatoje

Jeigu dienos chirurgijos paslaugos teikimo metu buvo taikoma sritinė arba bendroji nejautra, po intervencinės procedūros pacientas perkeliamas į poanestezinę palatą, kur iki visiško sąmonės, apsauginių refleksų ir stabilių organizmo gyvybinių funkcijų grįžimo jį stebės gydytojas anesteziologas-reanimatologas ir slaugytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atgavusį gyvybines funkcijas pacientą stebės dienos chirurgijos paslaugą suteikęs gydytojas ir kiti sveikatos priežiūros specialistai. Įvertinęs paciento sveikatos būklę gydytojas išrašys pacientą į namus, o jeigu pacientas pageidaus likti ilgesniam laikui, jam galės būti suteikiama mokama apgyvendinimo (nakvojimo) paslauga.

Tie pacientai, kurie apsispręs namo nevykti ir vis dėlto norės pasilikti nakčiai ligoninėje, Priėmimo skubios pagalbos skyriuje turės pasirašyti sutikimą ir gauti mokamą nakvojimo paslaugą ligoninėje. Ten pat ir susimokės už tai 3 eurus be pusryčių.

REKLAMA

Tie, kurie pageidaus ir pusryčių ligoninėje, turės dar sumokėti 0,78 Eur. Iš viso 3,78 Eur už vieną nakvynę ir pusryčius.

Dienos chirurgijos paslaugas teikti ir sąraše nurodytas diagnostines ir (arba) gydomąsias intervencines procedūras pagal kompetenciją atlikti gali šie gydytojai: abdominalinės chirurgijos gydytojas, gydytojas akušeris-ginekologas, gydytojas chirurgas, gydytojas ortopedas-traumatologas, gydytojas otorinolaringologas ir gydytojas urologas.

REKLAMA

Naują Dienos chirurgijos paslaugų teikimo ir apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis reikalavimų aprašą vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymu kovo 2 dieną patvirtino LR sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys.

Pagal iki šio įsakymo įsigaliojimo išduotas asmens sveikatos priežiūros įstaigų licencijas dienos chirurgijos paslaugos galės būti teikiamos iki 2023 m. gruodžio 31 dienos.

Jorūnė Liutkienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų