Tyrimas: net neįtariate, kiek jūsų mėgstamuose produktuose yra druskos Portalo tv3.lt tyrimas

Turbūt daugelis žino, kad daug druskos vartoti nesveika – didelis jos vartojimas didina kraujo spaudimą, insulto, širdies smūgio tikimybę, nutukimą, osteoporozę, skatina diabetą. Taip pat nėra paslaptis, kad dienos druskos norma yra 5-6 gramai. Tačiau turbūt nedaugelis žino, kiek druskos yra kasdieniuose mūsų produktuose. Portalas tv3.lt atliko nedidelį tyrimą – apsilankėme parduotuvėje ir paanalizavome populiariausių produktų etiketes.

Pasak Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Mitybos skyriaus vedėjos Ilonos Drulytės, žiūrint, kokiuose maisto produktuose yra daugiausia druskos, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į druskos kiekį, bet ir kiek to produkto mes suvartojame – taip pamatysime to produkto įtaką mums.

„Mes žinome, kad vytintoje mėsoje ar žuvyje yra labai daug druskos, bet jeigu jų suvalgome nedaug, to maisto produkto vaidmuo yra labai menkas. Kitas dalykas yra, pavyzdžiui, duona – ten druskos gali būti nelabai daug, bet pačios duonos mes suvartojame daug ir todėl su duona druskos gauni daug“, – nurodė I. Drulytė.

Daugiausia druskos – iš duonos

Ji išskyrė, kad daugiausia druskos turi vytinta, rūkyta mėsa ir žuvis, silkė, tačiau jos nemažai ir padažuose, majoneze, sūryje, druskos yra net ir sausuose pusryčiuose.

I. Drulytė nurodo, kad Lietuvoje analogiško tyrimo kol kas nėra, tačiau Olandijoje yra ištirta, iš kokių produktų žmogus gauna daugiausia druskos:

„Olandijoje pirmoje vietoje duona – tai nereiškia, kad ji sūriausia, tačiau jos daugiausia žmgus suvalgo – antroje vietoje yra sūris, o trečioje- ketvirtoje – mėsa ir mėsos gaminiai. Iš šių produktų žmogus ir gauna daugiausiai druskos“. – kalbėjo I. Drulytė.

Tad atkreipkime dėmesį, ką valgome ir kaip sūriai, o jeigu mums nuolat trūksta druskos ar jau yra padidėjęs kraujo spaudimas, druskytę geriau paslėpkime.

Tyrimas

100-ame gramų duonos (vidutiniškai, skirtingų rūšių duonoje druskos kiekis svyruoja) yra 1,3 gr. druskos. Duonos riekelė sveria apie 25 gr., tad vienoje riekelėje duonos yra 0,325 gr. druskos. Jeigu per dieną suvalgome keturias riekeles duonos, suvartojame 1,3 gr. druskos.

REKLAMA

100 gr. vytintos dešros yra 3,8 gr. druskos. Griežinėlis tokios dešros sveria 15 gr., tad viename griežinėlyje yra 0,57 gr. druskos.

100-ame gramų fermentinio sūrio yra 1,5 gr. druskos. Riekelė sūrio sveria apie 38 gr., tad jame bus 0,57 gr. druskos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų