TV3 žinių vedėjai Račaitei televizija atnešė meilę: „Neturiu ko slėpti, esame kartu“

TV3 žinių vedėją Donatą Račaitę žiūrovai yra įpratę matyti televizoriaus ekrane, tačiau išsijungus kameroms žurnalistė skuba ilsėtis ten, kur jos širdis jaučiasi geriausiai – į savo jaukius namus. Tiesa, čia jos laukia ir mylimasis, apie kurį ji pirmą kartą prakalbo tv3.lt naujienų portalui.

8

Ką reiškia visai Lietuvai pranešti svarbiausias žinias, kai pasaulyje siautėja koronavirusas? Ar sudėtinga žiniose dirbti vasaros laikotarpiu? Kaip žinių vedėja Donata Račaitė atsipalaiduoja po darbų ir kokių žmonių draugijoje ji jaučiasi geriausiai? Apie visa tai ir dar daugiau kalbamės kartu su pačia TV3 žinių vedėja D. Račaite.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. TV3 žinių vedėjai Račaitei televizija atnešė meilę: „Neturiu ko slėpti, esame kartu“

Donata, lietuviai mėgaujasi jau antru šiltu vasaros mėnesiu, dalis jų laiką leidžia pajūryje, o kiti jau išdrįsta ir važiuoti atostogauti į užsienį. Ar vasaros laikotarpiu pačiai jums nėra sunkiau dirbti ir pranešti svarbiausias žinias visai Lietuvai?

Tiesą sakant, priešingai. (šypteli) Man vasarą yra lengviau dirbti, kadangi ir nuotaika būna geresnė, o ir dirbdama žinau, kad laukia šilti, smagūs, kupini planų savaitgaliai. Pastebėjau, kad vasarą net ir darbo savaitgaliai būna kitokie, nes dar ryte galima susiplanuoti įdomią veiklą.

O ar lengvai ištvėrėte Lietuvą užklupusius karščius?

Ateiti į darbą vasarą man yra tikra atgaiva, nes mūsų ofisas yra labai vėsus, ten tikrai atsigaivini. Daug kas skundėsi buvusiomis alinančiomis kaitromis, tačiau jos man tikrai nebuvo problema. Tuo laikotarpiu net jeigu ir baigdavau žurnalistės darbą anksčiau, aš pasilikdavau darbe ilgiau vien dėl tos gaivos ir bendravimo su kolegomis. (juokiasi)

TV3 televizijoje ši vasara yra išskirtinė – visa Lietuva būtent per šį kanalą gali stebėti pasaulį jungiantį renginį – Tokijo olimpines žaidynes. Ar jūsų ofise taip pat jaučiamos sportinės nuotaikos?

Tikrai taip, labai jaučiasi ir jautėsi dar iki šio renginio likus keliems mėnesiams. Visa komanda strategiškai planavo, derino visus niuansus, ką įdomiausia galėtume pateikti iš olimpiados savo žiūrovams.

Atmosfera ofise tikrai juntama: paruoštos įvairios dekoracijos, žinių studija yra paruošta specialioms olimpiados laidoms, todėl drąsiai galiu sakyti, kad šis renginys buvo labai laukiamas ne tik mūsų sporto žurnalistų, bet ir visos komandos. Galiu pažadėti, kad naujienų dar bus tikrai kiekvieną dieną.

Prakalbome apie sportą, o ar jūs pati mėgstate aktyvų laisvalaikį? Galbūt vietoj to renkatės ramų poilsį su knyga rankose?

Nesu didelė ekstremalių pramogų megėja. Tiesą sakant, nesu ir visko išbandžiusi, todėl gal jeigu ir išbandyčiau, savo laisvadienius leisčiau kitaip. Mano laisvalaikio prioritetas yra šiek tiek kitoks – su knyga rankose kažkur sode, prie jūros ar kaime ant žolės.

Visą laiką labai noriu, kad šalia manęs būtų artimi žmonės, draugai, nemėgstu vienatvės. Labai svarbu yra turėti bent vieną žmogų šalia ir tada viskas bus gerai.

REKLAMA

Pavasaris, vasara, ruduo ar žiema – žiniose dirbantiems žmonėms tikriausiai bet kuris metų laikotarpis yra lygiai toks pats darbymetis. Tačiau ar jūs pati jau spėjote paatostogauti šią vasarą?

Spėjau. (šypteli) Dėl koronaviruso situacijos visame pasaulyje šią vasarą apie atostogas užsienyje dar tikrai negalvojau, tačiau ir paatostogauti Lietuvoje tikrai užteko karštų vasaros dienų. Savo atostogas praleidau lietuviškame pajūryje taip pat savo sode bei gimtajame Kaune pas tėvus.

Donata, pastarasis laikotarpis jums buvo iš tiesų įsimintinas, TV3 žiūrovai jus galėjo išvysti ir dainuojančią projekte „X faktorius. Žvaigždės“. Ar ryžtis šiam projektui buvo sudėtingas žingsnis?

Šią vasarą labai dažnai prisimenu visus tuos įvykius ir išgyventas emocijas, kas įvyko lygiai prieš metus. Dalyvavau viename ypatingiausių savo gyvenimo projektų, kuris reikalavo tikrai daug emocijų ir streso, nes reikėjo perlipti per save, mokytis dainuoti. Tačiau dėl visko aš tikrai nesigailiu ir vertinu tai kaip itin įsimintiną patirtį.

...ar tiesa, kad šis projektas jums atnešė ne tik patirtį, bet ir meilę?

Taip, nuostabiausias dalykas šiame projekte yra tai, kad jis man atnešė meilę. Neturiu ko slėpti, esame kartu jau metus. 

Koronavirusas ir visa pandemijos sukelta situacija pasaulyje pakoregavo daugelio gyvenimus, o dažnai žmonės ir pripažįsta, kad būtent šis baisus virusas pakeitė jų požiūrį. Kaip koronaviruso apsuptyje pasikeitė jūsų pasaulėžiūrą?

Kai teko apriboti visus kontaktus, nebevykti pas savo šeimą, nesusitikti su draugais, supratau, kad būti be draugų ir šeimos negaliu. Nesu ta, kuri kas antrą vakarą laksto į miestą, ar ta, kuri privalo būti šurmulyje, baruose, klubuose, bet žmonių man reikia būtinai.

Per karantino laikotarpį didžiausia vertybė man ir buvo, kad kaip daugelis žmonių aš neturėjau nuotolinio darbo, visą laiką buvo gyvas kontaktinis darbas. Žinoma, su kolegomis buvome atskirti, turėjome saugiai bendrauti tiek tarpusavyje, tiek su pašnekovais, laikytis nustatytų taisyklių, bet eiti vesti žinias į studiją reikėjo.

REKLAMA

Tikriausiai jums, kaip žurnalistei, dažnai tenka girdėti aplinkinius žmones kalbančius „ir vėl tas koronavirusas!“. Šios temos apsuptyje jūs dirbate jau daugiau nei metus, ar psichologiškai nepavargote nuo to?

Manau, kad į visa tai žiūriu kaip į susiklosčiusią situaciją ir prie jos tenka priprasti. Praeitą pavasarį, kai tik viskas prasidėjo, mano kolega Rokas (red. žinių vedėjas Rokas Petkevičius) buvo saviizoliacijoje, todėl visa mėnesį žinias vedžiau aš.

O kaip tik tada ir pasipylė naujienos apie pirmąjį koronaviruso atvejį Lietuvoje, vėliau ir antrąjį, trečiąjį, ketvirtąjį... Prisimenu ir dabar, kiek tuomet buvo nežinios ir baimės, jaudulio. Dirbdama suvokiau, kad mes nežinome, kas tai yra koronavirusas, ką jis su mumis padarys, kaip viskas baigsis. Labai nerimavau dėl šeimos, tėvų ir jų sveikatos, o naujienas, nori tu to ar ne, turi išgyventi ir perteikti žiūrovams. Manau, vėliau visi žmonės su šia situacija apsiprato.

Jūs esate ne tik žinių vedėja, bet taip pat ir kuriate žinių reportažus. Kuris darbas jums vis dėlto yra artimesnis širdžiai?

Šiuos darbus myliu abu ir tikrai negalėčiau išskirti artimesnio. Vieną savaitę pravedusi žinias, kitą savaitę kuriu reportažus. Tuomet viskas pasikeičia, atsiranda galimybė išvykti į įvykių vietas, kalbinti pašnekovus. Reportažų kūrimo metu ne tik susipažįstu su naujais žmonėmis ar daugiau judu, bet ir papuolu į įvairias situacijas, išgyvenu jautrias akimirkas. Tikrai labai vertinu ir myliu abi šias pareigas. (šypteli)

Naujasis TV3 sezonas

Pasaulis – be galo įvairus ir skirtingas, bet būtent todėl ir įdomus. Lygiai taip pat ir televizija savo žiūrovus patraukia pačiomis ryškiausiomis, tačiau be galo skirtingomis asmenybėmis, įvairiomis laidomis, projektais ir pačiomis stipriausiomis, tačiau niekuomet nevienodomis emocijomis. 

Būtent toks bus ir naujasis TV3 sezonas, kuris žiūrovus kvies prie ekranų švęsti savo unikalumą, be jokios būtinybės kažkam įtikti. Šūkis „skirtingai nuostabūs“ primena, kad žiniasklaidos grupė, nepaisant kylančių nesutarimų ar prieštaravimų, priima visus tokius, kokie jie ir yra. 

REKLAMA

„Laikais, kai pasaulis yra susiskaldęs kaip niekuomet anksčiau, o turėdami skirtingas nuomones bei pozicijas kartais sunkiai randame bendrą kalbą, TV3 žiniasklaidos grupė siekia išlikti atvira, dėmesinga ir švenčianti įvairovę. Naujasis mūsų sezonas imasi iniciatyvos ir sieks įkvėpti kultūrinei idėjai, jog net būdami skirtingi, visi galime gražiai sugyventi.

Pamirškime etiketes ir išankstinius nusistatymus bei pabandykime rasti bendrą kalbą – mes tikime, kad visas įdomumas gimsta tuomet, kai susitinka skirtingos asmenybės. Būtent toks įvairus yra ir mūsų žiniasklaidos grupės kuriamas turinys – transliuojame ne tik grožį ar teigiamas emocijas, bet esame aktyvūs ir kalbėdami apie socialines problemas ar politinį kontekstą,“ – sakė TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė. 

Vis sunkiau priimdami kito nuomonę, žmonės šiais laikais išties palaiko skirtingas puses. Pradedant tos pačios lyties partneriais ir tais, kurie pasisako už tradicinės šeimos vertybes; tais, kuriems rūpinasi globaliniu atšilimu, ar tais, kurie koncentruojasi tik į ekonomiką; baigiant mėsaėdžių ar veganų kovomis, o gal sporto treneriu, kurį po nesėkmingų rungtynių vieni išvadiname aštriausiais epitetais, o kiti prisimename, kad pralaimėjimų būta ir didesnių – kaip ir artėjančių pergalių. 

Nuolatos paskendę savo telefonuose ir socialiniuose tinkluose, neretai užsidarome ir į burbulus. Sulaukę nuomonės, kuri mums nėra priimtina, liekame šokiruoti – ar taip tikrai gali būti? Ar mūsų įsitikinimai – ne vieninteliai teisingi? 

„Visi mes esame skirtingai nuostabūs, o mūsų unikalumas, nors ir pagirtinas, kasdien vis labiau aštrėja. Nuolatiniai prieštaravimai ir lyginimas neretai mus atveda į priešiškumą vienas kito nuomonei, ir vietoje to, kad išklausytume, kartais imame vieni kitus įžeidinėti. Naujas TV3 sezonas pakvies paskelbti tam galą ir išmokti gyventi su visais savo skirtumais, kadangi visas grožis slypi įvairume ir paprastume.

REKLAMA

Skirtingi žmonės ir jų gyvenimai, skirtingos laidos, žiūrovai, žanrai, stiliai ir charakteriai, skirtingos spalvos, nuotaikos, istorijos ir emocijos yra nuostabu. Neperšame vienos tiesos ir nepalaikome tik vienos pusės – mums rūpi visi“, – sakė TV3 Kūrybos direktorius Arvydas Rimas. 

Naujasis TV3 šūkis primins, kad televizijoje susibūrę žmonės yra tarsi visų mūsų atspindys – skirtingi, turintys tvirtą charakterį, įvairūs, tačiau kartu – ir be galo puikūs. Ir net būdami kartais visai nesuderinami, vietą TV3 randa visi, o naujasis sezonas šią taisyklę kvies perkelti ir už ekranų ribų. 

Švęskime savo unikalumą ir drąsiai būkime „skirtingai nuostabūs“ kartu su TV3!


Rašyti komentarą...
T
Tai taip
2021-07-27 17:29:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas tas laimingasis ?
Atsakyti
-22

V
Vyga
2021-07-27 22:25:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai graži moteris.Aš visada pasiklausau būtent jos žinių.Ji taip gražiai ir įdomiai jas skaito,miela klausyti.
Atsakyti
-13

J
Jonas
2021-07-27 22:26:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ji labai mielą,nepavydekite.
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų