Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neretai šiek tiek tingime taikyti visas mums į galvą ne kartą įkaltas odos priežiūros procedūras, o galbūt ir abejojame jų galimybe pasiekti greitus rezultatus. Vis dėlto, mūsų oda nepamiršta šios „mažos nuodėmės“ ir, ilgainiui, mums tai primena. Apie tai pasakoja dermatologė Rūta Gancevičienė.

REKLAMA

Kuo oda vyresnė, tuo labiau ja reikia rūpintis

R. Gancevičienė pabrėžia, jog bėgant metams mūsų oda tampa plonesnė, labiau pažeidžiama ir pradeda raukšlėtis, nes sulėtėja odos ląstelių dalinimasis ir sumažėja kolageno bei elastino gamyba, o ląstelių nykimas pagreitėja. Dėl šios priežasties apsauginis sluoksnis, saugantis mūsų odą nuo UV spindulių, žalingų medžiagų bei drėgmės praradimo tampa pažeidžiamas, tad dažniau atsiranda įvairūs odos defektai.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, bėgant laikui mažėja ir pigmentinių odos ląstelių, lėtėja jų veikimas, o likusios ląstelės tampa didesnės, tad pigmentas pasidalina netolygiai. Senstanti oda taip pat gamina mažiau prakaito ir riebalų rūgščių, kurios yra svarbios jos apsaugai ir drėgmės palaikymui. Vis dėlto, stimuliuojant odos ląstelių veiklą įmanoma bent dalinai stabdyti senėjimo procesą ir skatinti kolageno gamybą. Siekiant paveikti skirtingas odos ląsteles ir atgauti jos švytėjimą bei tvirtumą, reikėtų keleto tinkamai parinktų odos priežiūros produktų.

Naktį odos priežiūros priemonės veikia itin efektyviai

Mums miegant odos medžiagų apykaita gali vykti ypač efektyviai – kai miegame, mūsų organizmas ilsisi, todėl aplinkos dirgikliai, įprasta dienos veikla, stresai ir įvairios mintys „neslopina“ būtinų odos medžiagų apykaitos ir  regeneracijos procesų.  Pasak Rūtos Gancevičienės, dienos metu mūsų oda yra apsauginėje būsenoje ir dėl šios priežasties nesugeria tiek daug aktyviųjų kremų ingredientų kiek naktį.

REKLAMA
REKLAMA

Dieną oda turi kovoti su temperatūros svyravimais, taršalais, bakterijomis, UV spinduliais ir kitais neigiamais reiškiniais, tad vakarais būtina gerai nuvalyti veido odą ir taip pašalinti makiažą bei per dieną susikaupusius nešvarumus. Po to rekomenduojama būtinai naudoti naktinį kremą, kuris padeda sugrąžinti prarastą drėgmę, suteikia būtinų lipidų, gelbsti odai atstatant apsaugines jos savybes. Ji taip pat primena, jog, kadangi senstanti oda regeneruoja lėčiau, naktis – tinkamiausias metas palaikyti tokios odos regeneracijos procesą, stimuliuoti jos natūralias funkcijas bei gydytis mažus sužeidimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų