Tėvai sukrėsti: kūdikiui širdis sustojo tris kartus

Prieš imdamiesi operacijos širdies ydai ištaisyti, Riley‘ui Dibble‘ui iš Natono Stratfordšyre, Didžiojoje Britanijoje gydytojai davė dviejų procentų tikimybę išgyventi.

Pora žiūrėjo, kaip jų sūnus tris kartus vos nemirė – po sunkaus išbandymo berniukui gydytojai davė dviejų procentų tikimybę išgyventi, rašoma mirror.co.uk.

Riley‘is Dibble‘as gimė su širdies yda ir praėjusias metais jam vos gimusiam Birmingemo ligoninėje iškart sustojo širdis.

Jo tėvai Beth ir Jordanas Dibble‘ai iš Natono Stratfordšyre sako, kad jų berniukas buvo vos vienos valandos amžiaus, kai jam buvo pradėta atvira širdies operacija.

Po trijų mėnesių ji išgyveno dar vieną širdies sustojimą ir skubią operaciją, kurios metu jo širdis trečia kartą nustojo varinėti kraujo po kūną.Tačiau nepaisant liūdnų prognozių, mažasis Riley‘is nepasidavė ir išgyveno visas traumas, pranešama „StokeOnTrentLive“.

Po pirmojo berniuko širdies sustojimo jis penkias valandas buvo laikomas atskirai nuo tėvų, o tada praėjo dar penkios dienos, kol tėvai pirmą kartą galėjo palaikyti jį ant rankų.

Naujagimis iš ligoninės buvo išrašytas po savaitės ir grįžo namo į Natoną su pasididžiavimo kupinais tėčiu ir mama bei vyresne sese Millie, kuriai – treji.

Tačiau jo sunkumai dar nebuvo pasibaigę.

Po trijų mėnesių Riley‘is vėl pasijuto blogai - mirtinai išblyško, papilkėjo. Jo tėvai iškvietė greitąją pagalbą ir dėl ankstesnių berniuko sveikatos problemų jis buvo skubiai išvežtas į „Royal Stoke University“ ligoninę.

Vos atgabentam Riley‘ui buvo tuoj pat pradėtas gaivinimas, nes jo širdis buvo sustojusi.

Beth, kuriai 23-eji, pasakoja: „Mano vargšas vaikutis žiopčiojo, jo akys buvo stiklinės, kvėpuodamas jis susitraukinėjo ir siaubingai gergždė.

Gydytoja mums pasakė, kad jį reikia vežti į Birmingemo vaikų ligoninę, bet mums reikėjo priimti sunkų sprendimą – Irley‘ui reikėjo intubacijos (vamzdelio įstatymo į trachėją, kad kvėpavimo takai liktų atviri).

REKLAMA

Gydytoja nemanė, kad šią procedūrą jis išgyvens, bet be intubacijos į Birmingemą jo vežti buvo neįmanoma. Žinoma, nusprendėme daryti intubaciją.

Iki Birmingemo važiavome greitąja su švyturėliais, mūsų jau laukė maždaug 30 žmonių komanda, visi diskutavo, ar mūsų kūdikis išgyvens.

Riley‘io širdis beveik nebeveikė. Jo širdis stojo, tai buvo akivaizdu vos į jį pasižiūrėjus. Riley‘is merdėjo tiesiog mūsų akyse.“

Gydytojai nusprendė, kad Riley‘io širdžiai reikia kateterizacijos – procedūros, kurios metu į širdį suleidžiami dažai, kad būtų galima patikrinti jos veiklą ir diagnozuoti problemą.

Tačiau jo tikimybė išgyventi procedūrą buvo vertinama 50-50.

Kūdikis nepasidavė ir buvo išsiaiškinta, Riley‘ui – plaučių arterijos stenozė, širdies yda, dėl kurios susiaurėja arterijos ir kraujas sunkiai pasiekia plaučius, kad gautų deguonies.

Kūdikiui turėti dvi širdies ydas yra labai retas atvejis. Toks atvejis anksčiau registruotas tik vienas, JAV. Riley‘ui skubiai reikėjo operacijos, bet chirurgas tėvams pranešė, kad jo išgyvenimo tikimybė - labai maža dėl išsekimo po trijų širdies sustojimų.

Jordanas, kuriam 24-eri, pasakoja: „Chirurgas pasakė, kad turime du pasirinkimus – grąžinti jį į reanimaciją ir leisti jam išeiti, leisti jam numirti mūsų rankose, arba daryti operaciją, bet jis sakė, kad yra beveik tikras, kad Riley‘is ant operacinio stalo mirs.

„Norėjau išgirsti skaičių – gydytojas pasakė, kad jo tikimybė išgyventi yra du procentai.

Tai buvo siaubingas sprendimas, kurį priimti reikėjo nedelsiant, bet jis ligi tol taip kovojo, argi galėjome neleisti jam kovoti toliau. Manėme, kad jei nesuteiksime jam visų galimybių išgyventi, likusį gyvenimą praleisime svarstydami – o kas, jei...“

Tuomet chirurgai 12 valandų kovojo už Riley‘io gyvybę – įvyko stebuklas ir kūdikis operaciją išgyveno.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų