• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaunietei Irmai (aut. past. vardas pakeistas) gegužės 17 dieną kelionė namo itin apkarto. Irma patyrė priekabiavimą iš elektriniu paspirtuku pravažiavuojančio vyriškio ir nė nespėjo susizgribti, kas nutiko. Dabar kaunietė nori įspėti kitas moteris apie tai, kad iškrypėliai naudojasi naujomis mobilumo galimybėmis.  

Kaunietei Irmai (aut. past. vardas pakeistas) gegužės 17 dieną kelionė namo itin apkarto. Irma patyrė priekabiavimą iš elektriniu paspirtuku pravažiavuojančio vyriškio ir nė nespėjo susizgribti, kas nutiko. Dabar kaunietė nori įspėti kitas moteris apie tai, kad iškrypėliai naudojasi naujomis mobilumo galimybėmis.  

REKLAMA

Sukrėsta kaunietė po įvykio nori perspėti visas kitas moteris, kad šios pasisaugotų užpuoliko.

Buvo su elektriniu paspirtuku

Lemtingą dieną moteris vakare keliavo iš „Girstučio“ baseino Taikos prospektu link stotelės. Nė neįtardama nieko pikto moteris ketino ramiai parvažiuoti namo. 

„Ėjau pėsčiųjų tako dalimi, ten kur plytelės. Na, visai jau krašte, tai tikrai nesimaišiau eisme. O ir eismo, tiesą pasakius, nelabai ir buvo: nei pėsčiųjų, nei automobilių, labai tykus vakaras“, – pasakojo Irma. 

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tuomet moteris pamatė, kad netoliese atvažiuoja dvi transporto priemonės. Ji nieko nenutuokė, nes jų keliai turėjo nesusikirsti:

REKLAMA

„Pamačiau, kad iš lėto atvažinėjo dviratis ir iš paskos elektrinis paspirtukas. Aš pažiūrėjau, kad mūsų trajektorijos nesusikirs, nes mes ėjome visai priešingose pusėse.

Bet tas paspirtukininkas, atrodė, kad pravažiuos, kaip kad visi paspirtukininkai iki šiol pravažiuodavo. Bet jis taip staigia prisuko prie manęs, privažiavo, greitį prilėtino lygiai tiek, kad jam pavyktų labai staigiai ir labai stipriai trenkti man per užpakalį, ir tą pačią sekundę jis dingo... Tai kadangi jis su paspirtuku, tai jam buvo labai patogu tai padaryti.“

REKLAMA
REKLAMA

Moteris tikino, kad vyriškio išvaizdos tiksliai užfiksuoti nespėjo, nes šis labai greitai nuriedėjo su savo paspirtuku:

„Tai buvo niekuo neypatingas vyrukas, vidutinio ūgio, vidutinio sudėjimo, su juodu paspirtuku. Iš tiesų, nespėjau net geriau įsižiūrėti, nes buvo labai netikėta. Tai detalių, deja, nelabai turiu.“

Kreipėsi į policiją

Po nemalonaus įvykio Irma jautėsi pasimetusi ir nežinojo, kaip elgtis. Tačiau, galiausiai, ryžosi kreiptis į teisėsaugą tikėdamasi, kad galbūt vyrą pavyks sučiupti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš parašiau pareiškimą policijai. Jie labai greitai dirba, jau kitą dieną gavau įrodymą, kad esu pripažinta nukentėjusiąja“, – pasakojo Irma.

Visgi, ji tikino, kad iš pradžių į pareigūnus nesikreipė, svarstė, ar tai tinkamas sprendimas. Tačiau vėliau kiti ją paskatino pranešti apie nutikimą: 

„Gal ir būčiau neparašius pareiškimo, dvejojau, galvojau, kad gal policija turi svarbesnių darbų. Bet kai pasidalijau įrašu „Facebook“, tai sulaukiau komentarų, kad reikia parašyti policijai, nes tuomet tose vietose dažniau patruliuojama. O, galvoju, vien dėl to verta.

REKLAMA

Ir šiaip, jeigu daugiau moterų parašys, tas pats pasikartojantis įvykis, gal daugiau detalių atsimins, gal bus daugiau liudininkų, tai jį pričiups.“

Po įvykio jaučiasi nesaugiai

Praėjus kuriam laikui nuo įvykio, Irma teigia, kad vis dar jaučiasi nesaugiai ir pyksta. Ji tikino, kad grįžus į tą pačią vietą priisimins nemalonų incidentą.

„Ypač po įvykio buvau labai supykusi. Bet labiausiai ant savęs, kad dėl šoko taip ilgai reagavau, nespėjau atsitraukti ar apsiginti ir jis pabėgo be pasekmių ir galės taip, o gal dar net bjauriau kitas moteris skriausti.

REKLAMA

Tai tokia buvau naivi ir tikėjausi, kad visuomenė išaugo iš tokių žaidimų“, – apgailestavo Irma.

„Šiaip Kauno viešuosiuose takuose daug laiko praleidžiu, keliauju, bėgioju, sportuoju, bet čia toks pirmas įvykis, kad iš prakeleivio to gali sulaukti.

Tai nerimas ir nesaugumas tikrai kyla, elgiuosi budriau, labiau stebiu aplinką, ypač, kai vėl būsiu toje miesto dalyje, tai toks nemalonus prisiminimas ir asociacijos kils“, – pridėjo ji. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Perspėja visas moteris

Šiuo pokalbiu Irma labiausiai norėjo perspėti kitas moteris ir merginas, kad šios saugotųsi tokių vyriškių. Pasak jos, jie ėmė naudotis naudojimis mobilumo galimybėmis:

„Labiausiai norėjau perspėti kitas moteris, kad iškrypėliai naudojasi naujomis techninėmis galimybėmis greitai pasišalinti iš įvykio vietos. Aš niekada nepagalvojau, kad gali taip nutikti, tad buvau šoke ir nesureagavau.

Bet su dabartiniu žinojimu elgčiausi visai kitaip. Na, labiau stebėti aplinką, sureaguoti, apsiginti, kai žinau, kad yra žmonių, kurie gali tiesiog privažiuoti ir pažeminti“, – tikino Irma. 

REKLAMA

„Tai noriu, kad kitos moterys būtų atsargesnės. Aišku, nereikia bijoti kiekvieno paspirtukininko, nes dauguma iš jų važiuoja ir pravažiuoja savais keliais.

Taip pat noriu paskatinti visus, kurie patyrė seksualinį priekabiavimą arba yra to liudininkai, pranešti policijai. Tai labai naudinga. Tarp kitko, labai patogu užpildyti pareiškimo formą per „epolicija.lt“ svetainę.

Nenorėčiau gyventi pasaulyje, kuriame normalu ir priimtina nepažįstamiems trankyti per užpakalius ar kažkaip kitaip liesti be sutikimo. Ypač privačias kūno dalis. Manau, kad 21 amžiuje tai nebejuokai, ne kažkoks „kabinimo“ būdas.

REKLAMA

Tikiuosi, kad visuomenė taps mažiau pakanti ir sutramdys tokius priekabiautojus. Turime tai viešinti, perspėti ir imtis veiksmų iškrypėliams, ištvirkėliams sutramdyti“, – pabrėžė ji. 

Policija pateikė komentarą

Naujienų portalas tv3.lt kreipėsi į Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Šie pakomentavo, kad toks įvykis tikrai yra užfiksuotas ir dėl jo pradėtas tyrimas. 

„Gegužės 19 d. 13.09 val. gautas pranešimas, kad gegužės 17 d. Kaune, Taikos pr., dviračių take, paspirtuku važiavęs asmuo moteriai (gim. 1991 m.) trenkė per sėdmenis ir, padidinęs greitį, nuvažiavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kauno apskr. VPK Kauno miesto Dainavos policijos komisariate pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 481 str. (dėl nedidelio viešosios tvarko pažeidimo).

Už tai numatyta bauda nuo trisdešimt iki šimto keturiasdešimt eurų“, – komentaru paaiškino policijos komisariato komunikacijos skyriaus atstovai. 

A... tai svajojo kad padarys, o čia tik pliaukštelėjo, sujaudino ir viskas
Gera sikna matyt turi
Būgų išpisęs, nebūtų abidna....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų