• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

56 metų Céline Dion dalijasi sukrečiančia liūdna žinia – ji paviešino filmuotą medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip ją ištinka dešimties minučių krizinis priepuolis, ir atskleidžia, kaip ji kovoja su sustingusio žmogaus sindromu.

56 metų Céline Dion dalijasi sukrečiančia liūdna žinia – ji paviešino filmuotą medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip ją ištinka dešimties minučių krizinis priepuolis, ir atskleidžia, kaip ji kovoja su sustingusio žmogaus sindromu.

REKLAMA

Raudona, ašarojanti, verkianti iš skausmo ir negalinti valdyti savo kūno, Céline Dion patiria kankinantį dešimties minučių priepuolį naujose scenose iš naujo dokumentinio filmo, kuriame atskleidžiama jos kova su sustingusio žmogaus sindromu (SPS).

Kanados dainininkė matoma, kaip medikams desperatiškai bandant numalšinti skausmingus raumenų spazmus, kanadietė dainininkė užgniaužia kvapą, o filmavimo grupė tyliai filmuoja šį išbandymą.

Akivaizdžiai kenčiančiai Dion suleidžiamas vaistinis nosies purškalas, kuris paprastai naudojamas sergančiųjų SPS grupinių traukulių padariniams gydyti, rašo dailymail.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Céline Dion pasidalino sukrečiančiu vaizdo įrašu

Ši reta autoimuninė neurologinė liga, sukelianti raumenų sustingimą ir nevaldomus spazmus, 56 metų dainininkei buvo diagnozuota 2022 m.

REKLAMA

Tolesnė jos kova bus užfiksuota naujoje „Amazon Prime“ laidoje „Aš esu: Céline Dion“ – tai širdį veriantis žvilgsnis į superžvaigždės kasdienybę, kai ji susitaiko su SPS ir jos alinančiu poveikiu.

Naujajame klipe, kuriuo pasidalinta prieš jo išleidimą birželio 25 d., užfiksuota, kaip per filmuotą konsultaciją su medikais Dion ištinka krizė.

Dainininkė bejėgiškai žiūri, kaip gydytojai švelniai paguldo ją į patogią padėtį ir tikrina jos gyvybines funkcijas.

REKLAMA
REKLAMA

Visą tą laiką jos basos kojos lieka nejudrios, nes ji kovoja su alinančiu retos ligos poveikiu.  Sulaukusi pagalbos, dainininkė pagaliau gali atsisėsti ir užsikloti antklode, o po to prisipažįsta, kad jai gėda prieš kameras prarasti kūno kontrolę.

Ji pasakoja į kamerą: „Kiekvieną kartą, kai atsitinka kas nors panašaus, jautiesi labai nepatogiai ir, pavyzdžiui, nežinau, kaip tai išreikšti, tai tiesiog... žinote, kaip nevaldyti savęs...“

Emocijų apimta Dion susigūžia ir prisipažįsta, kad neatsisako galimybės kada nors ateityje atnaujinti savo sceninę karjerą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji sakė: „Vis dar matau save šokančią ir dainuojančią. Visada randu planą „b“ ir planą „c“. Tai aš. Jei negalėsiu bėgti, eisiu pėsčiomis. Jei negalėsiu eiti, šliaužiosiu. Bet aš nesustosiu. Aš nesustosiu.

Režisierė Irene Taylor naujienų agentūrai PA sakė, kad galvojo, „ar turėčiau tai nufilmuoti“, kai Dion labai greitai puolė į ataką, bet nusprendė tęsti, nes dainininkė, garsėjanti savo galingu balsu, jai pasakė, kad nereikia prašyti leidimo ką nors filmuoti.

REKLAMA

Ji pridūrė: „Taigi tas pirmąsias 30 sekundžių aš nebuvau susikoncentravusi į filmavimą, buvau garso operatorė. Tačiau kambaryje buvo keli žmonės ir visi darė tai, ką buvo apmokyti daryti, kad jai padėtų, visi jie buvo apmokyti, kaip elgtis, jei taip nutiktų.

Taigi ji buvo geriausiose rankose, kokiose tik galėjo būti. Jei jiems būtų reikėję papildomos poros rankų, be jokios abejonės, būčiau numetusi mikrofoną ir puolusi jiems padėti. Tačiau nusprendžiau toliau filmuoti.“

REKLAMA

Užfiksuotas dainininkės ligos sukeltas priepuolis

Dokumentinio filmo režisierė Irene Taylor sako, kad Dion buvo tvirtai įsitikinusi, jog beveik 10 minučių trukmės scena, kurioje ji patiria ilgą spazmą, turi būti išsaugota.

Dion savo diagnozę atskleidė 2022 m. ir anksčiau yra sakiusi, kad ji gali sukelti tokius stiprius spazmus, kad gali lūžti šonkauliai ir jaustis tarsi užspringusi.

Taylor pridūrė, kad Dion pasakė, jog „mes visada galime apie tai pasikalbėti vėliau, jei man dėl to nepatogu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji taip pat sakė: „Įvykus epizodui ir jai padainavus tą gražią dainą, ji išėjo labai pakilios nuotaikos. Norite tikėkite, norite ne, bet ji iš tos vietos išvyko labai pakilios nuotaikos. Ir ji iš tikrųjų rūpinosi manimi.

Ji suspaudė man ranką ir jau ketino išvažiuoti automobiliu, kai iškišo ranką pro langą. Ji pasakė: „Nesijaudink dėl to, kas atsitiko“.

Taigi, galiausiai aš sumontavau filmą. Ir tai, ką matote šiame galutiniame filme, yra būtent tai, ką jai parodžiau pirmą kartą. Ji visai nenorėjo, kad jį keisčiau.

REKLAMA

Paklausta, kodėl, jos manymu, Dion griebė jai už rankos, ji atsakė, kad manė, jog ji slepia savo emocijas.

Apie ligą pranešė 2022 metais

Trijų vaikų motina Céline Dion pirmą kartą apie sveikatos problemas užsiminė 2022 m. sausį, kai atšaukė savo pasaulinio turo „Courage“ koncertus Šiaurės Amerikoje.

Tų pačių metų gruodį dainininkė atskleidė, kad jai diagnozuotas retas neurologinis sutrikimas, vadinamas sustingusio žmogaus sindromu.

REKLAMA

Ši liga, kuria serga vienas iš milijono žmonių ir dėl kurios nekontroliuojamai įsitempia raumenys, galiausiai palieka sergančiuosius kaip žmogiškas statulas, nes palaipsniui užrakina kūną standžiose padėtyse, todėl sergantieji negali vaikščioti ar kalbėti.

Nors SPS neišgydoma, yra gydymo būdų, kurie sulėtina ligos progresavimą, ir Dion atskleidė, kad daro viską, ką gali, kad sumažintų simptomus.

2022 m. gruodžio 8 d. ji kreipėsi į savo gerbėjus „Instagram“ įraše ir pridūrė, kad dėl to buvo priversta atidėti gastroles Europoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sveiki visi, atsiprašau, kad taip ilgai negalėjau su jumis susisiekti. Labai jūsų visų pasiilgau ir negaliu sulaukti, kada galėsiu būti scenoje ir kalbėtis su jumis asmeniškai. Kaip žinote, visada buvau atvira knyga ir anksčiau nebuvau pasiruošusi ką nors pasakyti, bet dabar esu pasiruošusi.

Ilgą laiką susidūriau su sveikatos problemomis ir man buvo labai sunku susidurti su savo iššūkiais ir kalbėti apie viską, ką išgyvenau.

Neseniai man buvo diagnozuotas labai retas neurologinis sutrikimas, vadinamas sustingusio žmogaus sindromu, kuriuo serga vienas iš milijono žmonių. Nors vis dar mokomės apie šią retą ligą, dabar žinome, kad būtent ji sukelia visus mano spazmus.

REKLAMA

Deja, šie spazmai daro įtaką visiems mano kasdienio gyvenimo aspektams, kartais sukelia sunkumų vaikštant ir neleidžia naudotis balso stygomis dainuojant taip, kaip esu įpratusi. Man skaudu šiandien jums pasakyti, kad tai reiškia, jog vasario mėnesį nebūsiu pasiruošusi atnaujinti savo gastrolių Europoje.“

Ji pridūrė: „Kartu su manimi dirba puiki gydytojų komanda, kuri padeda man pasveikti, ir mano brangūs vaikai, kurie mane palaiko ir padeda. Kasdien sunkiai dirbu su savo sporto medicinos gydytoju, kad atgaučiau jėgas ir vėl galėčiau sportuoti, bet turiu pripažinti, kad tai buvo kova.

REKLAMA

Viskas, ką žinau, yra dainavimas, tai, ką dariau visą gyvenimą ir ką labiausiai mėgstu daryti. Man tavęs labai trūksta. Pasiilgstu, kai jus visus matau scenoje, kai koncertuoju jums.

Kad vėl galėčiau jus pasiekti, šiuo metu neturiu kito pasirinkimo, kaip tik susitelkti į savo sveikatą, ir turiu vilties, kad esu kelyje į pasveikimą. Į tai sutelkiu dėmesį ir darau viską, ką galiu, kad pasveikčiau.

Noriu labai padėkoti už jūsų linkėjimus, meilę ir palaikymą mano socialiniuose tinkluose. Tai man labai daug reiškia. Rūpinkitės savimi. Būkite sveiki. Labai jus myliu ir labai tikiuosi, kad netrukus vėl galėsiu jus pamatyti.“

Šitaip mūsų akyse kankinančiai gęsta unikalaus vokalo žvaigždė. Žmogus, nerandi vietos visa tai matydamas. Liga baisi, mažai teikianti vilties. Linkėjimai pasveikti būtų pats humaniškiausias gestas.
Sveikata yra visas turtas.
Net ir dideli piniginai neišgydis jai tai yra nepagydoma.
Gyvenimo nenusipirksi.
Branginkit sveikatą, skirkit laiko poilsiui, atostogomis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų